Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Ahoj všichni, nevím kam to dát, tak asi sem by to bylo ok. Mám opětovný návrat "na scénu" po 3 krušných letech, dostavěl jsem dílnu v pořadí 3tí a ta už mi snad zůstane. "Vyfasoval" jsem 4 malý kluky -2x 11 a 2x 13let, že bych toto mládí přivedl k modelařině. Po konzultaci s RiMrem jsme se rozhodli pro Arcon(y) naštěstí mají čtyři barvy, RiMr mi dodal vysílajdy, koupili jsme elektrovýzbroj a dva jsem hned s klučinama postavil. Na další dva čekám. Napípáno zalétnuto - SUPER. A myslím, že to není éro jen pro začínající kluky, ale dá se s tím naprosto krásně pohodově relaxovat. Není to sice nic pro akrobaty co visí na vrtuli a táhnou směrovku po zemi, i když vlastně oni chtějí vrtulník a ještě to nevědí (ne pardon kluci akrobatický, nemyslím to zle, jen já raději realistický lítání). Tímto vláknem chci taky poděkovat VA models za jejich éra a vstřícnost s ND (jeden malej trošku nezvládl krizovku). Myslím, že tato firma má ten správný přístup k zákazníkovi. Kéž by jich bylo víc.
Stavebnice je čistá, stavitelná, návod na netu srozumitelný, výsledek létavý a výborně. Mohu vřele doporučit za vysvědčení, pod stromek atd pro kluky od 10 let ( se stavbou musí pomoci někdo kdo umí) ale "ulítají" to a hodně se naučí.
VA Models - díky.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 6:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Moja skusenost s VA models je veeelmi zla, vobec neodpovedaju na otazky a kaslu na zakaznika.

Kupil som od nich predrazenu a nedokoncenu (DoDo dorob si sam) EXTRU 330 ...

To len aby bola aka taka spravidlivost v hodnoteni

PS: a ked stoji vonku musim sledovat slnko, lebo ak sveti zboku tak sa vykruti ako vrtak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 6:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ja mam taky Extru od Va models a musim rict, ze lita moc pekne, klidne a nezaludne skoro jako hornoploch. Stavebnice byla Ok, vsechno sedlo. Jako prvni akrobat super. A krouceni na slunku je dobrej tip budu ji drzet na letisti ve stinu.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Akýkoľvek model nie je dobré držať na priamom slnku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
sky59 píše:
Moja skusenost s VA models je veeelmi zla, vobec neodpovedaju na otazky a kaslu na zakaznika.

Kupil som od nich predrazenu a nedokoncenu (DoDo dorob si sam) EXTRU 330 ...

To len aby bola aka taka spravidlivost v hodnoteni

PS: a ked stoji vonku musim sledovat slnko, lebo ak sveti zboku tak sa vykruti ako vrtak


člověče, já mám úplně opačnou zkušenost. Stavěl jsem od VA models Nieuporta. Ta stavebnice skvěle vymyšlená, je vidět, že jí navrhoval někdo, kdo přemýšlel. Jediné, co bych vytknul, byl podvozek - díky materiál a uchycení stačilo tvrdší přistání nebo škobrtnutí o drn a praskl nebo se vylomil. A i komunukace s firmou naprosto standardní. Přiobjednával jsem dodatečně nějaké překližkové díly a nikde nevznikl žádný problém.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 13:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Vážka píše:
Ja mam taky Extru od Va models a musim rict, ze lita moc pekne, klidne a nezaludne skoro jako hornoploch. Stavebnice byla Ok, vsechno sedlo. Jako prvni akrobat super. A krouceni na slunku je dobrej tip budu ji drzet na letisti ve stinu.


ako si namontoval "kabinu" ? to nie je vobec vyriesene

nesedela mi vyskovo smerovka po nalepeni, musel som podkladat zadne koliecko asi 1cm aby sa mohlo tocit

odklapaci kryt napredu ma drzat v lietadle s magnetmi, pouzil som Loctite aj tak mi ho raz vytiahlo von

koliecka co dodali su nepouzitelne, prilis maly priemer, dal som 65mm priemer

vsetky serva som musel nejako vymysliet sam, vobec to nepasolavo podla navodu

nakoniec som to vsetko polepil nerozoberatelne dohromady..... dokedy vydrzi tak vydrzi, potom s tym svihnem o stenu

info: ja som ju kupoval koncom roka 2017 asi v septembri, mozno vy ste mali viac stastia a kupovali davno pred tym ked este ako tak fungovali...

https://www.youtube.com/watch?v=XUNDtxK9UHg 18 minuta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 16:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2014
Příspěvky: 131
Bydliště: Brno-venkov
Obrázky: 4
Naprostý souhlas s "geo" , naprostý nesouhlas se "sky59". Od VAmodelu jsem dělal dva LOOPy, Extru, Katanu a naprostá spokojenost. Jak se stavebnicí, tak s jednáním prodejce. A drobnosti, jako uchycení kabiny a velikost kol, si holt každej "modelář dodělá a doladí dle svého. Přeju hezký polítání pro tebe i pro kluky

_________________
Graupner MC-20, Filip 600 V, EDGE 540 Great Planes, Z-37 Čmelák, Z-50


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Mě všechno sedlo.
Jo, kolečka jsou malý, ale na našem travnatém letišti k mému překvapení fungují.
Jinak jsem byl připravený dát větší.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ahoj,
včera jsem si objednal Arcona, takže teď už jen čekám, než přijde, ale přemýšlel jsem, že bych nějak ochránil spodek trupu, aby se při přistávání neodrbal. Bohužel určitě nebudu vždycky přistávat na posekaným trávníčku...

Nápady mám dva: Buď to ze spodu lehce olaminovat nebo to potáhnout ochrannou autofólií.
Skysurfera x8, s kterým jsem lítal, jsem měl olaminovaného a byl jsem s tím velmi spokojený, ale EPP a EPO je dost rozdíl.

Co si o tom myslíte? Zkoušel někdo něco podobného?

PS: předem říkám, že matlat to skelnou páskou fakt nebudu, je to prostě hnusný :D

Díky za všechny odpovědi,
Šnek

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 21:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Sneku, existuje elasticka celkem hruba auto folie ,ktera se da pekne tvarovat a nalepit. Laminat je dle me strasne narocna zalezitost. Pan Mrazek , ktery buhvi proc tady jiz nechodi, tuto problematiku resi obcas na svych strankach. Ma tam i laminat i folii. Vse postupne v case. Ted tiskne vse co mu pod ruku prijde . Asi nejdokonalejsi je u neho toto. https://youtu.be/t9OUVoBP6Bs
Ale za me, ta folie to resi. Toto je uz Ajtacka zalezitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 21:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky moc. Věci od P. Mrázka mám nakoukané, šlo mi spíše o to, jestli fólie bude stačit nebo jestli je lepší laminát. Jak jsem psal, to laminování už jsem si vyzkoušel a bylo to super, jen na trochu jiném materiálu.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Gumová lepící páska - gumové těsnění. Je to rychlé a bezpracné. Může to i dobře vypadat.
Pokud je potřeba zpevnit, tak na kraje nalep dva smrkové nosníky, předem nabarvené.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Že se tady zapojuji do debaty - původní "dvířka" na aku mě/nám nevyhovovaly, tak jsem je vytiskl, doplnil o neodymový magnety a dobrý. Krásně to zpevnilo spodní část trupu v těžišti. Spodek trupu jsem zatím nechal tak - zatím stále trupy spravuju a dávám pracně dokupy. Chlapci ještě stále tlučou do země, stále tlučou,....

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky za nápady.
Jen se zeptám, co je na těch dvířkách špatně? Všimnul jsem si, že docela dost lidí s nima má problém, ale mě to tak špatné nepřijde.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Nic na nich není špatně, jen mě přišlo moc velký zavírání, hlavně nevydržely chlapců tlučení o tvrdou matičku zem. A hlavně při stoupání, když jsem jim nastoupával do bezpečných výšek, tak nevydržely "G" při přitažení a vypadla mi baterie. Tak jsem jako učitel taky jedno rozbil... :oops: , ale zase si to umím spravit :D :D

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz