Switch to full style
Sem můžete psát své zkušenosti se stavebnicemi konkrétních modelů.
Odeslat odpověď

Miky z planků Modelář

ned 26.08.2012 7:42

Ahoj,
Nestavěl,nebo nemá tady někdo náhodou model Miky podle plánku Modelář ? Zajímalo by mně jak Miky lítá a jestli vzládá nějakou akrobacii. Já bych mu zvětšil rozpětí na 1200 mm a dal do něj ASP 4ccm.

Re: Miky z planků Modelář

ned 26.08.2012 11:05

ja stavím roz. 1000mm a dám tam ASP 4ccm :D

Re: Miky z planků Modelář

ned 26.08.2012 13:34

Zdravím, mám Mikyho postaveného dle plánku, stavěl jsem ho před pěti lety a na váze jsem nešetřil. Proto je z něj stíhačka... :) To mě donutilo vyrobit si podvozek z duralového plechu o tloušťce 2mm. I tak se mi občas ohne. Se čtyřkou to bude asi taky pěkný rychlík, tuto zimu se mi dostala do rukou 3,5 tak jse ji do něj mrsknul, ale ještě neproběhl zálet. :) Podle mě je to fajn Model dost rychlý :)

Re: Miky z planků Modelář

ned 26.08.2012 19:30

A zkoušel s nim někdo nějakou akrobačku?

Re: Miky z planků Modelář

úte 08.11.2016 17:38

Otevírám opět toto téma. Také jsem postavil model Miky (před cca 10 lety :oops: ) dle plánku Modelář. Je připraven na instalaci motoru MVVS 2,5. Jelikož doba pohonných jednotek se posunula směrem k elektrice tak mám zámysl nahradit spalovací motor elektrikou.
A teď dotaz: jak silný elektromotor zabudovat, doporučíte mi konkrétní typ? Podotýkám, že model je postaven přesně dle plánku, žádné odlehčení. Model bude používán jenom na běžné poletování - rekreační létaní - sem tam nějaký ten přemet :wink:
https://www.rcalbum.cz/model/9525-miky.html

Re: Miky z planků Modelář

čtv 17.11.2016 12:42

Hmmm...tak žádná rada....nic neobvyklého :roll: . Tak jsem se rozhodl sám :lol: ....dám tam elektromotor NTM Prop Drive Series 35-48A 1100kv / 640w. Objednal jsem ho na Hobbying a byl zrovna v akci. :wink:

Re: Miky z planků Modelář

pát 18.11.2016 13:54

Tvůj problém je, že stavíš podle starých plánů a používáš do toho nové technologie. Ty prostě ještě stavíš a nekupuješ hotovky. Kdyby si se ptal na up grade Mentora, Fun Cuba a podobné bublinolety, určitě bys dostal hafo odpovědí a ještě by se to tu pohádalo o to, čí sestava je lepší. Zkus tam dát zpátky čmouďaka a dám ti 5 návrhů na vhodný pohon.

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 10:40

Měl sem ho postavenýho podle plánu,motor MVVS 2,5. Lítalo to parádně. ale žádnou 3D nečekej.

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 10:57

https://www.rcalbum.cz/model/1261-miky.html

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 11:29

Želiváku, problém je, že on tam právě čmouďáka nechce. Určitý "směr" tomu dal epox, ten to má právě na elektriku, (jako vláčky :lol: ).

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 12:09

TYDY píše:Ahoj,
Nestavěl,nebo nemá tady někdo náhodou model Miky podle plánku Modelář ? Zajímalo by mně jak Miky lítá a jestli vzládá nějakou akrobacii. Já bych mu zvětšil rozpětí na 1200 mm a dal do něj ASP 4ccm.

A já myslel že joo

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 14:42

Nutným a důležitým předpokladem úspěchu jakékoli lidské činnosti je dokonalá znalost čtení. TYDY se ptal na tohle éro v r 2012, ZIPP se ptá na elektro pohon tohoto modelu v r 2016. Je pravděpodobné, že TYDY to dokonce už zalétal a třeba i rozbil, nevím, už o tom nenapsal. ZIPP zjevně model ještě nedokončil.

Re: Miky z planků Modelář

sob 19.11.2016 15:01

Mikyho jsem měl, byl to adrenalin, obratný a hodně rychlý s mvvs3,5ccm. Jestli ho budeš osazovat elektrikou, hodně ho odlehči. Dříve kvůli spalovákům, zvláště detoňákům vše hodně dimenzovali. Alespoň pod kilo letovky.
Odeslat odpověď