Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
B25 Mitchell - ARF stavebnice Black Horse 1590mm

po domluve se sefem (byvaly CL modelar) jsem si poridil osazovaci pracoviste na volnem prostoru nad strojem, u ktereho travim trojsmeny provoz, pomerne casto i vikendy.
Obrázek

po vybaleni to nevypada zrovna vabne, vsak casem se to podda... Lesk jako blesk uz umim opravit..
Obrázek

kridelka a klapky zavesene na plasto-vlaknitych "pantech" se na Mossie osvedcily, nebyl duvod zavesy menit. Serva jsou opet 12g digitaly HD1581HB, instalaci kabelu usnadnuji vyrobcem vlozene provazky v kridlech. Malickost, ktera potesi...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
klapky jsou "jako vrata", jsem zvedav na jejich ucinnost. Dalsi drobne prekvapeni - drazka pro paku je pripravena na obou stranach serva - neni nutne reverzovat servo pri pouziti V-kabelu a tahlo neni tazene krizem.
Obrázek

plna vychylka - s takovymi jde Mossie na pristani jak do perin, tady to bude doufam stejne...
Obrázek

na podvozkach jsem se u Mossie vyvztekal; teprve po uprave podle kolegy chodi skoro dobre, na rozdil od navodu (jedno vetsi v trupu + silene pakove prevody) mam serva S3317B po jednom u kazde nohy. Po zpomaleni chodu serv (asi 5s - stejne tak klapky; Eclipse+Palik) to funguje uspokojive.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zatim jen pripravene doma na stole - pohonne jednotky Aeolian 3542 kV1000 s regulatory Mystery 40A. Docela peklo je vyber trojlistych a jeste k tomu protibeznych vrtuli... S temi, co jsem doma mel, jsem se dostal na max. 320W. Nakonec jsem to vzdal a mam pripravene dvojliste APC 12/8, se kterymi vyloudim 415W na jednotku.
Obrázek

po doladeni podvozku prisel prvni vetsi zadrhel - v kridle je sice vybrani pro kola, ale i to je malo, proste se tam nevejdou. Nejspis sproste ohnu draty dopredu a bude to...
Obrázek

usazeni laminatovych krytu jsem uprednostnil pred prilepenim motorovych prepazek - pokud bych dodrzel navod, vrtule by vysla kdovikam delkove i osove; takto jsem to delal i na DH98. Laminat doseda na kridlo jen ostrou hranou, to je docela nepekne, navod o tom taktne mlci. Doplnim nejake zesileni - na DH98 se vibracemi laminaty uz zarezavaji do kridel. To je dalsi trochu vetsi zadrhelik...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
navod sice mluvi o jednom servu, ale uz na Mossie jsem to udelal (mozna trochu paranoidne) zdvojene - jeden regl krmi cast serv, druhy zbytek. Proto i zde je na kazdou polovinu vyskovky jedno servo HD1581HB; dvojita redundance mi dava pocit jistoty :-)
Obrázek

pridovy podvozek ma ponekud subtilni a podivnou mechaniku rizeni, jsem zvedav, jak to bude fungovat pri provozu; na stole to kupodivu chodi...
Obrázek

zatahovani a rizeni pridaku obstaravaji opet 2 analogy S3317B; u toho "zatahovaciho" jsem menil smysl vychylek, aby chodilo spravne spolu s kridelnimi podvozky na jednom kanalu.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kupodivu se ke slovu u ARF dostala i moje frezka - lemovani z balzy 3mm kolem dosedacich hran laminatu - protiomackavaci opatreni. Ty "hacky" na spodnich krytech jsou i na Mossie a slouzi dobre, CA lepidlo ty polyamidove (??) vylisky na laminatu udrzi i pres vibrace od neprilis vyvazenych vrtuli...
Obrázek

laminatove kryty dostanou svoji polohu az prostrednictvim hacku a drazek v kridle, teprve ted je vhodne prilepit preklizkova loze s motory (na rozdil od navodu, ktery o presne poloze lozi motoru mlci...)
Obrázek

ze zvedavosti jsem zkusmo zkompletoval rohaty ocas. Ovladani smerovek je puvodne reseno pres tahla a uhlove paky; to se mi nelibilo a vyfrezoval jsem si dlouhe paky a ted staci jen jedna tahla od serva. Cele je to jezate, vsude to trci, jeste ze je to cele demontovatelne.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
je tam, moturek. Zatim nasucho - musim vykoumat, proc je tolik potlaceny, kdyz vystredim unasec v krytu (loze je dane). Vrtule by mela byt trojlist, ale sezente neco, aby s tim konkretni motor zral 400-500W a bylo to i v provedeni levo a pravotocive... Radsi jsem vsadil na jistotu - APC 12/8E, tunit se da vzdycky... Ale jak tak koukam, uz aby tam byl ten matny lak, takhle je to hrozny....
Obrázek

Musel jsem trochu poladit drat podvozku, jinak se tam kolo proste neveslo. Tady je to nejake nedoresene...
Obrázek

Otvory (predznacene) v krytu jsem musel dost zvetsit, abvy kola prochazela bez zadrhelu.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pri lepeni lozi motoru je navod silne mlhavy co se tyka presne polohy motoru. Osvedcil se mi postup pouzity u Mossie - chytit loze nasucho....
Obrázek

.... po nasazeni a prisroubovani obou dilu krytu vystredit unasece v otvorech a dbat na alespon priblizne stejnou polohu motoru na obou kridlech. Potom kryty opatrne demontovat a loze prilepit, pri tom doufat, ze to bude OK...
Obrázek

Pri lepeni rohateho ocasu se hodi kdejaka havet, povalujici se okolo....
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
S nahony smerovek jsem se vyvztekal, skoro doslo na 2 miniserva primo u smerovek... ale uz to uspokojive funguje.
Obrázek

Tohle navod take nepostihnul - drat pridoveho kola je nutne razantne vyosit. Rejd je slusny, bude se to pri pojizdeni tocit na petniku.
Obrázek

Zacinam to poprve skladat. Z kridel vede nejak moc dratu... Duralovou trubku jsem zkratil o 10mm, lepsi nez kdyby 10mm chybelo.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Prvni sestaveni "nasucho". Uz aby to melo matny lak, takhle je to des a bes... Zadni strelec si ale asi vystoupi, je ukrutne tezky a ocas taky - ten tam ale necham...
Obrázek

Jeste centrovani gondol; u Mosquita jsem to doplnil take, jinak by se klepaly az by se uklepaly - drzi poradne jen na nabezce. Vyfrezoval jsem 6 kousku s postupnou aproximaci tvaru, pouzil posledni 2 :-)
Obrázek

Po prvnim pojizdeni. Jestli to nebude letat, bude z toho alespon pekne auticko - toci se to na petniku. Vrtule chca nechca musim dat mensi - v trave by rezaly korytka...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Fotka mobilem (jak jinak, zase jsem zapomnel fotak) par minut pred zaletem. Ten se nakonec ani nekonal, byl to rovnou bezny let, protoze to asi uz nekdo zaletnul :-) Start na plny vykon, mirne pritazeni a je to. Zatahnout podvozek, tocit levou, .... Proste to jede jak po kolejich, nezlobi, posloucha. Na klapkach trochu zpomali a zvedne cumak, to jsem predem eliminoval mixem na vyskovku. Trojlisty MasterAirscrew vypadaji dobre, ale moc netahnou, jsou 10/7" a to je na pouzite motory malo, zere to jen 2x 300W; vetsi se tam ale nevejdou. Pravda, leti to jak bombarder, asi jsem se namlsal zivejsi Mossie :-) Vykrut i premet to da, po ctyrech minutach letu "furtskoronaplno" jsem dobijel 1900-2050mAh (ty lety byly nakonec tri) do 5000mAh, pro priste nastavim stopky na 6 min. Co dodat? Zatim nic, uvidime pri dalsim letani. Ted uz jen vymyslet, jak obe potvory (B25 a DH98) vozit soucasne .... :-)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Gratulace k nádhernýmu éru. Vypadá skutečně luxusně.

Obrázek

PS:
Toto vlákno je v sekci, kterou zatím všichni nevidí. To jen jako info, aby nevzniklo nějaké další nedorozumění. Sám jsem si toho také všiml až později viz tento odkaz do diskuse kde se problém nedostupnosti mimo jiného i tohoto vlákna řešil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazovani ARF B-25 Black Horse
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kabely vypadaji ucesane - rozvodna deska je pod destickou s prijimacem, na konektorech je prouzek EPP, ktery je drzi proti samovolnemu vysunuti. Anteny jsou v oranzovych trubkach, jedna jde vodorovne a druha kousek pred koncem zahnuta o 90°
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz