Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 23:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Mám nachystané 2S-2200mAh co používám ve větroni, serva Corona DS939HV a sklopnou vrtuli s kuželem 30mm s otočenými listy. Nemám rád, když vrtule drhne o zem při přistání, nebo kazí klouzání. Serva jsou dost silná s kovovými převody. Tohle by snad mohlo přečkat i pár nezdarů při výuce lítání. U menších modelů používám 2S baterky, abych mohl napájet příjímač S8R a HV serva přímo. Mám tak snadné měření baterky přes telemetrii RXBAT. U ostatních přijímačů používám napěťový dělič a analogový vstup A2. Bez měření baterky už nelítám. Dnes jsem úspěšně absolvoval i registraci. Je to trochu šaškárna. Čísla na modelech mi nevadí, nedělám žádné makety.
Na jaře vyrazím dobývat nebe do 120m. Stejně většinou lítám do 100m, to je ještě dobře vidět i malé éro. Výškoměr má jen Quattro.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo HotWing
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Souhlasím s tím že je to úplný mazel :D .
Ve videu je můj první pokus o let s ním,.... Na úvod par rad od syna a frrrrrrr :lol: :lol: :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Lítá docela pěkně jako větrůněk :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Občas ale něco nevýjde,.... nemůže za to model ale pilot :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Dnes už tento model nemám ale mám v dílně úplně nového ještě v krabici, ten čeká na svou dobu :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 8:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
JFV píše:
Co se týká mého HotWinga, tak v něm mám tříčlánek 1800 mAh a poslední dobou mě bavilo s ním lítat jako s elektrovětroněm, tedy na plný plyn nahoru a pak vypnout motor a plachtit. Nebyl problém dosáhnout letový čas 40 minut. V baterii zůstávalo cca 20% šťávy.


Ten můj moc neplachtí. Máš na něm sklopnou vrtuli?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Sklopku na něm nemám, ale motor nedovolí aby se vrtule při pomalém letu protáčela i když tam nemám zapnutou brzdu. Trošku jsem model přemotoroval :D Ale ten zvuk, když to letí na plný plyn je super :wink: Nahoru letím tak 12 až 15 sekund a pak plachtím podle podmínek dvě a půl minuty a víc. Snažil jsem se aby na modelu "trčelo" co nejméně věcí.
Fotky asi řeknou víc. Tak pokud by se někdo chtěl kouknout jak vypadá, zde je odkaz na album na rajčeti:

https://jfv.rajce.idnes.cz/HotWing_1200/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Určitě se neboj napsat přímo výrobci s dotazy ohledně klasické a EVO verze. Jelikož mám Hackera téměř za barákem, tak tam u nich občas něco zakoupím (hlavně, když mají slevové akce). Kdykoliv jsem se emailem a nebo přímo na prodejně na cokoliv zeptal, tak se mi snažili maximálně poradit a vyjít vstříc.
Na jaře si táta (zatím s tím létám víc já) pořídil HotWing EVO 1000 s veškerým doporučeným vybavením a létá to jako raketa. Po té co se to seřídilo, tak to letá jak po kolejích. Podle tohoto modelu táta dodělal a zmotoroval (původně na combat) cca 15 let jen slepené a nedodělané samokřídlo Tornádo. Dodělali jsme na něj stabilizátory jako u EVA a vlastně použili krom serv doporučené vybavení jako u HotWing EVO 1200 a je z toho parádní, stabilní a méně záludné samokřídlo.

Osobně se mi líbí více EVO verze a možná by mohla být i o chlup více stabilní, ale to je spíše dotaz na výrobce, nebo na někoho kdo létal s obojím.

Každopádně bych spíše zvolil rovnu 3S baterku...pravděpodobně to budeš aspoň částečně zadlabávat, tak by případné předělávání z 2S na 3S by mohla být trochu obštrukce nejen s uložením, ale i pak s těžištěm. Hacker doporučuje 1300mAh, ale nebál bych jsem se 1500mAh nebo i možná nějakou větší...jelikož i u EVO 1000 jsme dovažovali cca 22g do čumáku (nejdříve dokonce něco přes 30g, ale postupně se odebralo po záletech).
Taková další věc....zkontroloval bych pak i stranové vyvážení. Doma jsme to neudělali a při prvním letu jsem měl plné ruce práce to dostat bezpečně na zem. Nakonec jsme museli na konec jednoho křídla vrazit olověný hřeb.

Po záletech a vyladění je to super stroj, který dokáže létat pomalu, ale i jako raketa co letí kolmo vzhůru :D Osobně bych jsem se ani jedné verze nebál.

Na fotce cca 20 let staré Toro 900 (z doby, když epp samokřídla začínala - ještě na stejnosměrný motor s převodovkou), HotWing EVO 1000 od Hakcera a pak předělávka Tronáda (rozpětí 1200 mm)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 23:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Díky za cenné rady, hlavně na kontrolu příčného vyvážení, nevím jestli by mě to napadlo. Na několika místech jsem se dočetl, že těžiště je nutné posunout dozadu oproti výrobcem doporučeného. Změřili by jste mi to někdo na kolik mm od čumáku to vychází. Nejspíš budu zalítávat sám, tak si musím vše dobře nachystat. (jsem nyní bez auta a tak je vše komplikované) Asi dám i přijímač se stabilizací FrSky S8R provizorně pro zálet a pak se teprve rozhodnu, jestli tam zůstane. 2S baterky mám od 850 po 2200 mAh (5 velikostí) ve všech malých érech a někde HV serva, tak nebudu kupovat další. Pokud to dovážím s nabastlenou baterkou 2S 1300mAh, bude to pro zálet ještě lehčí. Mám motor DYS 1400 kv, to asi bude stačit pro první otloukání. Až získám větší jistotu, koupil bych Leoparda, to už budu mít i vlastní představu, co potřebuju. Na EVO se pokusím zeptat u Hackera, uvidíme.

Všem děkuji za cenné rady a názorná videa. Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Já mám těžiště 180 mm od "špičky" křídla, tedy přesně podle návodu. Model jsem vyvážil baterkou, tedy ani gram zátěže navíc :wink:
Na 2S jsem kdysi lítal s Torem 900 a šlo to, ale "klasická" poučka zní, že nejlepší dvojčlánek je tříčlánek. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Tu je moj Hotwing, ale je to už pár rokov. Lietal pekne a s osadeným pohonom kolmo hore. Už som rozmýšlal aj o novom, ale stále ma lákajú skôr nové modely a nieak naň zatiaľ neprrišlo. Ako éro do kufra auta super.
https://www.rcportal.sk/hotwing-am4905


Přílohy:
PA300018.JPG
PA300018.JPG
[ 56.21 KiB | Zobrazeno 4747 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2020 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Rýchli ECO Setup:
Ako sklopka by sa dal použiť možno kužeľ z MPX ES II. Len pozor na priemer hriadeľa (3,2 mm).
https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... star-ii-3/
Motor napr.: BR2208 1400 KV (vrt. Aeronaut 8x4)
https://www.banggood.com/Racerstar-BR22 ... rehouse=CN
ESC: V-GOOD 12A
https://www.banggood.com/V-GOOD-12A-Bru ... rehouse=CN
Servo: 2x Emax ES08MAII
https://www.banggood.com/EMAX-ES08MA-II ... mds=search
Aku.: RED Lipo 1500 mAh 25C (1300 mAh)
https://www.banggood.com/EMAX-ES08MA-II ... mds=search
cca.: 50 eur.
Ste my dali chrobáka do hlavy.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne ned 13.12.2020 10:02, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2020 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.2.2020
Příspěvky: 11
Bydliště: Krnov
Ahoj lítáme s 1200 na 3s 1300mAh když pěkně fouká tak není problém zustat ve vzduchu 45min a zustane cca 30% v baterii .
Takové to lítání do nepohody - za každého počasí . Za bězvětří je to taky ale spíš na blbnutí .
Ale jinak supr pohodové létání .

_________________
Jarda T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2021 11:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dnes odpoledne si jdu do Zásilkovny pro Hotwing 1200. Psal jsem výrobci dotaz, jestli koupit EVO, nebo starší typ a z obsáhlé odpovědi vyplynulo, že jsou letovým projevem velmi podobné, ať si vyberu, co se mi líbí. Vybral jsem klasiku pro snadnější chycení konce křídla při startu náznakem kruhového hodu.
Mám však dotaz na zkušenější kolegy. Nelíbí se mi serva na spodní straně křídla. Přistání do neupravené trávy, nebo přeprava dost ohrožuje serva i páky. Jaký máte názor dát serva shora. Vyrobit delší páčky na elevony, aby se zachoval převodní poměr, protože křídlo má panty nahoře. Aerodynamicky je správné dát serva dolů, ale nahoře budou určitě mnohem líp chráněná. Chci model na pohodové lítání a drobné narušení aerodynamiky snad ani nepostřehnu. Co vy na to. Už jsem takové řešení viděl, ale nikdo mi ještě neřekl jaké jsou pro a proti.
A ještě jeden dotaz. Někde jsem četl, že posouvali osu tahu motoru, aby se křídlo nevzpínalo. Pokud o tom něco víte, tak prosím o nějaké podrobnosti kam a kolik osu posunout a případně jestli to kombinovat i se změnou úhlu tahu.
Děkuji za konstruktivní připomínky.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Tak gratuluji k novému přírůstku do hangáru. Já jsem ohledně umístění serv uvažoval stejně jako ty. Kdysi jsem si vyřezal pár samokřídel z obyčejného fasádního polystyrénu a tam jsem měl serva na horní straně, byla zapuštěná tak, že trčel ven pouze kousek páky s napojením táhla. U Hotwinga jsem to chtěl nejprve udělat stejně, ale pak jsem od toho upustil (nechtělo se mi narušovat povrchovku na horní straně křídla). Pro ochranu pák serva a elevonu jsem to trochu upravil, původní plastovou destičku ze stavebnice jsem nahradil vlastní, vyrobenou z laminátu tl. 1 mm a doplnil ji o pár kousků EPP. Provedení je zřejmé z mých fotek na rajčeti (odkaz jsem dával kousek zpět). Dosud jsem neregistroval žádný problém při přistání.
Motor mám namontovaný bez úprav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Díky za odpověď. Díval jsem se na výřezy, mají hezkou povrchovku a jsou tam i otvory pro serva, tak je dám dolů. Stejně je budu muset trošku upravit, mám nachystané Corona DS939HV. Chci na tom vyzkoušet přijímač FrSky S8R, jak to bude fungovat se stabilizací a napájet to budu z baterky 2200mAh/2S bez BECu, abych hlídal baterku přes telemetrii RxBt. To je napětí přijímače, které může být do 10V. Před slepením polovin křídla provrtám otvory pro kabely serv uhlíkovou trubkou, ať je nemusím řezat do povrchu. Mám to vyzkoušené, vrtá to velmi hezky. Pak tady dám nějakou fotku.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Igor659 píše:
Díky za odpověď. Díval jsem se na výřezy, mají hezkou povrchovku a jsou tam i otvory pro serva, tak je dám dolů. Stejně je budu muset trošku upravit, mám nachystané Corona DS939HV. Chci na tom vyzkoušet přijímač FrSky S8R, jak to bude fungovat se stabilizací a napájet to budu z baterky 2200mAh/2S bez BECu, abych hlídal baterku přes telemetrii RxBt. To je napětí přijímače, které může být do 10V. Před slepením polovin křídla provrtám otvory pro kabely serv uhlíkovou trubkou, ať je nemusím řezat do povrchu. Mám to vyzkoušené, vrtá to velmi hezky. Pak tady dám nějakou fotku.

Igore ty jako zkušený pilot tam podle mého názoru stabilizaci ani zkoušet nemusíš :D .
Na rozdíl od plošníků :lol: Hotwinga pokud je správně vyvážený když dostaneš do nějaké špatné situace,.....
Stačí pustit kniply,... sám se srovná,.... a můžeš pokračovat v letu dále :lol: :lol: :lol: Osobně snad stokrát vyzkoušeno.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2021 10:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
To zkoušení stabilizace nemyslím jako záchranu, ale chci si pohrát s nastavením, jak to dokáže držet model bez zásahu do řízení. Prostě osahat si, jaké to má možnosti využití. V poslední době jsem neměl model se kterým bych to mohl pořádně ověřit. Ještě stále jsem bez auta, tak mám omezený výběr modelů, který vemu ven. Proto vyhrálo samokřídlo, které se snadno nosí a jde vzít i do autobusu. Menší elektrovětroně, které provozuji nemají křidélka, tak se na laborování se stabilizací nehodí.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz