Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Naposledy my za letu vypadla baterka. Mal som ju iba zasunutú v otvore a nijak istenú. (otvor je menší o cca 2mm) a zdalo sa my, že to drží dobre, ale pár premetov a baterka vypadla a odpojila sa aj z konektoru XT60 čo je neuveritelné lebo sám ho mám problém rozpojiť. Model z letel, ako list zo stromu a nič sa mu nestalo. (z asi 20m) Potom som baterku hľadal asi hodinu aj keď dopadla odo mňa asi 50m. Našťastie som ju našiel. Teraz som ju prilepil tavnou pištoľou, (dúfam, že bude v poriadku. Má trochu premačknutý roh, ale na nabíjačke sa javila normálne)
len ju bude potom aj problém vybrať, ak skorej model nerozbijem. Je to môj druhý model od Hackeru a páči sa my material (EPP) je super odolný, nieje taký pekný ale o to pevnejší (je taký gumový) Myslím že aj VA Model používa rovnaký material. Žiadny Elapor a podobne toľko neznese.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Rada k HotWing EVO 1200
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2015 20:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.5.2015
Příspěvky: 3
HotWing EVO 1200 Dobrý den... Jsem začátečník... Rád bych si zakoupil tento model s těchto stránek http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 200-arf-04 Potřebuji poradit s výběrem veškerého příslušenství.... Děkuji David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada k HotWing EVO 1200
PříspěvekNapsal: ned 10.05.2015 21:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
Doporučuju si projít osazení ostatních na www.rcalbum.cz , informací se tam najde dost.

Moje tady http://www.rcalbum.cz/model/4857-hacker ... -1200.html je až moc přemotorované, protože jsem mu naložil GoPro i s ochranným obalem. A létalo. Později jsem přestrojil na slabší motor eMax BL 2215/25 a i tak Gopro uvezl. Nyní na něm mám lehkou kamerku Mobius a létá parádně.
Další jsou třeba tady http://www.rcalbum.cz/model/6052-hotwing.html a tady http://www.rcalbum.cz/model/5463-hotwing.html


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada k HotWing EVO 1200
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
vaclavka píše:
HotWing EVO 1200 Dobrý den... Jsem začátečník... Rád bych si zakoupil tento model s těchto stránek http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 200-arf-04 Potřebuji poradit s výběrem veškerého příslušenství.... Děkuji David


Prečitaj si o stranu späť

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Radami příliš přispívat nemohu je zde mnoho zkušenějších a fundovanějších kolegů.
Mohu jen říct že je to skvělý model.
Svižný jak čert i pomalý jak šnek osobně z něj mám velkou radost :wink:




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Jak serizujete samokřídlo? Mám doma HotWing EVO 1000 a pak přestavené tornádo (1200mm) se zvětšenou plochou křidla podle HotWing EVO 1200.

Jedná se mi o težiště primárně u toho originálního HotWingu, kdy bylo přidáno na čumák ještě 25g olova ( původně bylo 30, ale už se odebralo) i když mám oba elevony přitažene cca o 5 mm (dle návodu), tak jde křídlo stále dost po čumáku....dotrimoval jsem to a už je to dobré, ale nevím jestli není lepší volba ubrat závaží...model byl osazen vším doporučeným co Hacker nabízel v shopu.
No a i při stavbě nebo výrobě došlo k chybě a muselo se dovažovat dosti křidlo na jednu stranu...při záletu jsem měl plné ruce práce.

Jedná se mi o to do kdy odebírat závaži a do kdy natahovat elevony? Už i takhle mám posunuté težiště o proti plánku více vepředu.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Za mne vždy je lepší mít model správně vyvážený :D
Tahat to radiem je až drobná úprava pro let dle momentálních povětrnostních podmínek.
Nicméně je to věc každého soudruha jak to zvolí :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
No právě...teď to lítá s olovem a lehce natažený a myslím si, že by to ještě sneslo ubrat.
Nějaký návod a postup jak to doladit? Nebo mi nezbývá jen po kousíčkách odebírat olovo a zkoušet? Těžiště už máme posunuté trošku dozadu vůči návodu. Dočetl jsem se tady, že samokřídla jsou všeobecně háklivá na těžiště a seřízení, tak bych to nerad zbytečně poslal do země :D
Popřípadě jak poznat dobře seřízené samokřídlo, tak aby to nebylo vyladěné jen vysílačkou?...u větroňů mám možnost zkusit Dive test, ale tady moc netuším.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
nezapomenout, že ty přizvedlé elevony nejsou jen kvůli trimu, ale hlavně aby vznikl autostabilní profil, pro samokřídla nezbytný... s mým historickým kouskem pořád létám a vyváženej ho mám podle návodu. Občas sem tam trimuju, al to je spíš tím, že mám baterku dost na prasáka na sucháči na špičce a ne vždy jí přichytím do stejné pozice. Trimuju v klouzavém letu bez motoru, plave mi hezky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Samokřídlo HotWing
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 0:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ahoj,
opět jsem oprášil myšlenku naučit se lítat se samokřídlem. Dostal jsem radu pro první seznámení pořídit křídlo HotWing 1200. Jenže existují dva typy, údajně starší a novější EVO. https://www.bighobby.cz/HotWing-EVO-120 ... -d3262.htm Nikde jsem nenašel, jaký je mezi nimi rozdíl. Poraďte mi, co je odlišuje a který je vhodnější jako první samokřídlo pro staršího méně zdatného pilota. Malý rozdíl v ceně nehraje roli. Jde mi o pohodové lítání zatím na dvoučlánek s menšími výchylkami, ať si tolik nezauzluji ruce.

Děkuji za názory. Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 5:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Modely HotWing 1200 jsme si pořídili s kamarádem. V jeho případě jde o jeho první samokřídlo. Trochu se obával jestli zvládne start hozením za křídlo. Teď je s ním maximálně spokojený a nedá na něj dopustit. Třeba Ti v rozhodování pomůže video z jeho druhého letu s tímto modelem. :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 6:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Díky, video je opravdu velmi přesvědčivé, že by model mohl být dobrá volba i pro mě. Konečně někdo natočil i něco jiného než 100 výkrutů a přemetů za minutu. Ještě kdyby někdo věděl, jaký je rozdíl mezi starším a EVO typem křídla.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Děkuji za hodnocení videa :wink:
Já si nemyslím, že by mezi těmi typy HotWingu byl nějaký velký rozdíl. Když jsem si ho kupoval, tak už byly v prodeji oba dva. U mě to vyhrál "klasický" HotWing, protože se mi víc líbil, tvarově i potiskem. Jen jsem řešil velikost. Zvolil jsem 1200, protože jsem chtěl zkusit větší kousek, než jsem měl předtím. A své volby nelituji :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 14:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já chci tu 1200 hlavně na doporučení, že je hodnější, než ty menší klony, jako asi většina větších modelů, prostě počká na pilota, než něco vyvede. Na nošení na letiště je to jedno, jen baterky jsou trochu těžší. Auto teď nemám, tak větší éra musí zůstat doma. Baterky na letišti dobíjím z 5000 3S LiPolky a docela se to osvědčilo. To se snad taky brzy změní. To mě už doma asi moc neuvidí. Pokus o humor.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo MAGIC od Šadu
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Co se týká mého HotWinga, tak v něm mám tříčlánek 1800 mAh a poslední dobou mě bavilo s ním lítat jako s elektrovětroněm, tedy na plný plyn nahoru a pak vypnout motor a plachtit. Nebyl problém dosáhnout letový čas 40 minut. V baterii zůstávalo cca 20% šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz