Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 9:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Včera jsem úspěšně zalítnul nového Hotwinga. Před prvním startem jsem se klepal, jak drahý pes, ale úplně zbytečně. Model ochotně počká na mé zásahy do řízení a je docela předvídatelný. Stačilo jen pár ťuknutí do trimu výškovky a bylo zalítnuto. Osadil jsem vše podle plánu, jen vrtuli jsem nakonec dal pevnou. Sklopka někdy překlopila jeden list přes kužel a při roztočení se nerozvinula. Vzniklé vibrace by asi dokonaly brzy zkázu. I tak model docela klouže. Překvapilo mě, jak velmi malý výkon stačí pro neakrobatické létání. S motorem Satria BMA2208-14, vrtulí 7x4 a baterkou 2200/2S vydrží poletovat přes půl hodiny. To mi připadne na model ze kterého trčí skoro polovina výbavy nad povrch opravdu solidní výkon. Regulátor jsem osadil jen provizorně, nebyl jsem si jistý, jestli bude 12A stačit. Je úplně studený, tak zůstane. Model je vyvážený s baterkou 2200/2S. Pro možnost použít i baterky 1300/2S jsem nalepil matice M10 na textit 0,5, který přidám pod baterku. Pro kontrolu vyvážení jsem zalepil do těžiště kousek textitu s drátěnou smyčkou, za který model zavěsím. Jestli se moc nerozfouká, vyrazím odpoledne zase. Je třeba sbírat pozitivní body, těch negativních je stále dost.
Letu zdar.

Příloha:
ZÁVAŽÍ.JPG
ZÁVAŽÍ.JPG
[ 63.63 KiB | Zobrazeno 4159 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Tak gratuluji k úspěšnému záletu. Ať Ti dělá radost. Já jsem stačil svého Hotwinga prohnat ještě před uzavřením okresů, teď si musím počkat, protože klubové letiště leží "za čárou".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: čtv 04.03.2021 23:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak jsem si včera zalítal i ve větru. Poznal jsem, že výchylky elevonů nejsou tak předimenzované, jak jsem si myslel. Stačí se dostat do turbulence za lesem a najednou byly výchylky dobré. Křídlo se hned poslušně srovnalo. Mají to dobře vyladěné. Lítal jsem asi 35 minut a nabíječka ukázala jen cca 750mAh na dvoučlánku. Hezky ta naše křivá louka nosila při západním větru, prostě pohoda. Nakonec jsem prohnal i káně, ale to zbaběle a bez zapnutí motoru uletělo nad 120m, tak jsem mu dal milost. Už se těším na další letový den.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 7:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
U nás byla káňata vloni jednu dobu velice agresivní, patrně vyváděla mladé. Jedno káně mi napadlo SkySurfera X8 a dělalo na něj nálety i když jsem vyklesal až k zemi. S Eplorerem na dmychadlo už jsem si káně povodil za sebou. Ale vždycky sedělo na krajním stromě u lesa a jakmile jsem letadlo hodil z ruky, už startovalo směrem k němu. Nikdy před tím jsem toto nezažil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
To abych si na jaro sehnal silnější motor abych jim uletěl, nebo bude Hotwing oškubaný od káňat. Každé zvíře se snaží své potomky ochránit. Já zase budu chránit své nové bublinky.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
S křídlem Hotwing 1200 jsem nalítal přes 10 hodin a velmi jsem si ho oblíbil. Jen pro cestování bez auta je dost velký, tak zvažuji ještě menšího brášku velikosti 750. Velikost mini 500 je asi příliš malá a už by to nemuselo dobře lítat. Ta 750 mi přijde jako dobrý kompromis, má velkou hloubku křídla, tudíž by měla mít menší plošné zatížení a s tím spojené i dobré letové vlastnosti. Předpokládám baterku 2S 1000mAh a lehčí výbavu. Máte někdo vlastní zkušenost s touto velikostí. Cílem je pohodové poletování na svahu, nebo klidnější akrobacie, žádné 3D šílenosti mě nelákají. Je to dobrá volba?
Děkuji za rady i názory.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Se samokřídlem o rozpětí cca 70 cm jsem začínal. Řezal jsem ho z obyčejného fasádního polystyrenu a pak vyztužil jen pruhy lepící pásky se skelnými vlákny. Mělo podobné proporce jako ten Hotwing. Poháněl jsem do tehdy plechovkou MIG 280 a baterii jsem měl 2S ze dvou li-ion o kapacitě tuším 1800 mAh (koupené v GM elektronik). Lítalo to fantasticky, nevadil tomu vítr a ve vzduchu to vydrželo přes půl hodiny. Jedinou slabinou byl ten polyš, který byl po sezóně hodně pomlácený. Proto jsem si po roce vždy dělal nové. Měl jsem tři stroje tohoto typu. Za mě, vůbec bych se toho Hotwingu nebál :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 22:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
JFV děkuji za povzbudivou odpověď, trochu jsem to čekal. Ještě kdyby se ozval někdo, z majitelů přímo Hotwinga 750. Myslím si, že Hacker je firma s tradicí mnoha let výroby a mají to už vychytané. Proto i můj zálet byl několik ťuknutí do trimu výškovky a hotovo. Zajímají mě i praktické zkušenosti ze stavby i provozu. Chci zkusit vyříznout kousek EPP a osadit motor BMA1712-13 (2225-13)32g dovnitř motorového lože, aby byl blíže těžiště a stačila i baterka 2S/1000mAh na dovážení. Taky mě zajímá, jaké jsou zkušenosti s polepením křídla páskou (například tohle https://2114988612.s1.eshop-rychle.cz/L ... -d1851.htm) pro dosažení vyšších rychlostí, až mě omrzí lítat pomalu. Nebo je to špatný nápad. Máte s tím někdo zkušenost.
Příloha:
BMA1712-13 (2225-13)32g 2000KV.jpeg
BMA1712-13 (2225-13)32g 2000KV.jpeg
[ 35.24 KiB | Zobrazeno 3615 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 5:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Igor659 píše:
... až mě omrzí lítat pomalu...
...tak si pořiď něco opravdu rychlého... :-)

Sice to nemám, ale vím kdo to má a jak s tím létají.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Killita taky nemám, ale podle videí, které jsem viděl, je to mazec :D
Já bych toho Hotwinga páskou nepolepoval, bylo by mi líto zakrýt originální povrchovku a navíc bych měl obavu, že tam ta páska nebude moc držet. Asi bys to musel ještě "podpořit" další lepivou vrstvou. Kdysi jsem ty svoje polystyréňáky ještě přestříkával lepidlem ve spreji od 3M, ale pak jsem to zkusil bez něj a taky to šlo (u EPP bych si ale nebyl vůbec jistý).
Na pokusy s polepováním bych to asi raději říznul z polystyrénu.
Ale ten Killit, to je výzva! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 6:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
jyrry, díky za odkaz na opravdu parádní model. Jenže tak daleko mé ambice nesahají. Na takovou rychlost opravdu nemám a finančně je taky mimo mou představu. Dát 8000,- jen za pohon je docela dost. Co obdivuji nejvíc, je ten rozsah rychlosti, to mě na Hotwingu trochu schází. To prostě nerozjedeš ani při klesavém letu. Mám sice slabší motor, ale stoupat dokáže skoro kolmo, ale při klesání se rychlost příliš nezmění. Je mi jasné, že to je vlastnost drsného povrchu páleného EPP, proto se ptám na zkušenosti s polepením. Nechci raketu, ani drahý supersonic. Jednou si chci postavit Baby hai od Laser Modely. Menšího Hotwinga jen na mezidobí pro snadnější cestování bez auta. Tady se model potažený fólií moc nehodí.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 8:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Igor659 píše:
... snadnější cestování bez auta. Tady se model potažený fólií moc nehodí.

No, to právě začínám kreslit konstrukční křídlo, rozebíratelné, 1800mm rozpětí, předpokládám upevnění na batoh, samozřejmě nějaké futrály. Chci v létě jezdit na létání elektroskutříkem.

Jinak ten Killit se dá osadit i za podstatně nižší částku, oni sice doporučují ten zabijácký pohon, ale letí to i s daleko menším příkonem :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Po dopsání předešlého příspěvku mě napadlo podobně jak píše jyrry ale letí to i s daleko menším příkonem, osadit model běžným motorem za 1000 Kč a určitě i serva pro rychlost do 150 km by vyšla levněji. Samotná stavebnice tak drahá není. Možná někdy do budoucna. To video mi opravdu nasadilo brouka do hlavy. Plány jsou velké, realita o trochu jiná. Čas ukáže, zatím zůstanu nohama na zemi a asi pořídím ještě jednou menší bublinky. Na cestování s batohem, nebo i autobusem to bude nejlepší kompromis.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Doma máme Hotwing EVO 1000 s doporučeným vybavením. Umí to létat pomalu, ale i rychle....stoupá parádně kolmo.
Možná bych se podíval na Rapiera 850, který je jejich nejnovější a přijde mi o chlup rychlejší než klasický Hotwing 750.
Jináč na epp by možná šla taková ta průhledná folie na depron ( u Hackera na prodejně jsem to zahlédl na jejich větroních)...asi je to něco jako je toto: https://www.napolskimniebie.pl/folia-po ... oft-touche


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotwing 1200
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2021 0:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Pořád se nemůžu rozhodnout, co menšího na lítání s batohem pořídit. Už déle si prohlížím i modely od ŠADu. Jen na pohodové polítání s občasným tréningem základní akrobacie. Má představa je Z-50, která má snad dost široký trup, aby po vydlabání ještě něco zůstalo, co bude držet model pohromadě. Navíc křídlo bych po vyztužení dvěma uhlíkovými dráty a osazení dvou serv křidélek k trupu přilepil napevno. To by taky na pevnosti přidalo. Uhlíkový podvozek bych přišrouboval na snadné sundávání, podle toho, na jakém povrchu bych lítal.

Měli jste někdo tento model. Jak to lítá, je to dobrý tip, nebo je to slepá ulička a budu se s tím jen trápit. Nikde jsem zatím nenašel nějaké zkušenosti ze stavby a lítání. Na trubce je pár videí, ale z toho se nedá celkem nic vysledovat. Za letu vypadá pohledně, to by se mi líbilo. Ale netuším, jak se bude chovat třeba ve větru do 5m/S. Bezvětří se tu téměř nevidí, musíme lítat i když trochu fouká. Děkuji za rady i postřehy.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz