Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: cmeliak pre zaciatocnika
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 10:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2006
Příspěvky: 2
je vhodny tento cmeliak pre zaciatocnika co este nelietal?
http://sad.okdar.net/z-37_a_cmelak.htm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 10:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Ty parametry mi přijdou docela podivný. Skoro 400g, motor 280 a 40 minut letu na 1200mAh baterku? Můj Bendy nelítal při 350g s 280 vůbec, se 300 a převodem 4:1 na 1100mAh 15 minut. Zkus najít někoho kdo ho má. Nevím jestli dolnoplošník bude vhodný. I když je to právě "vzdušný traktor"... :D

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Zni to troska silene. Ja sem si jednou cmelaka postavil taky s timhle pohonem ale moc se mu teda litat na nechtelo. A ta doba letu je dost velka, nevim zda na 1200 by to bylo realne. Mozna by bylo jako zacatecnikovi lepsi nakej hornoploch anebo vetron s motorem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 10:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
čop: moje prvni ero byl hornoplosnik z pronu vlastni vyroby. vaha 460g, rozpeti 1,1m , baterka lipol 1250 2s, motor speed 280 4:1 a 9/6 GWS. je fakt ze se to nahoru plouzilo fakt pomalu, ale letelo to (a krasne) a letovej cas byl bezne 25 minut a baterku sem nikdy nevybil uplne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Metrovy ero s pomalym profilem, 400g na 280ku s prevodem poleti. Ale u toho Cmelaka bych se trosku bal, chci ho pres zimu postavit (z depronu na CD stridak o vykonu asi jako S300), tak jsem hledal informace a nekolika lidem pry docela zlobil, nechtel zatacet jen na smerovku a bylo potreba dodelat kridylka atdatd..... taky bych spis jako uplne prvni model doporucil hornoplocha.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Naposledy upravil Abu dne úte 12.12.2006 11:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 11:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Mám stejný názor. Nejlíp pomalý elektrovětroň nebo hornoplošník jako Bellanca, nebo nějaký Piper. A nebo opět můj oblíbenec Bendy 280. Ten lítá i přesto že se ho snaží začátečník řídit... :D :D :D Důležitý je hledat autostabilitu, pomalost, mírnou reakci na řízení, dostatek výkonu a do jisté míry nezničitelnost. Na závěr podle mě největší začátečnická chyba - nesmíš se bát se lítat vysoko, protože pak máš čas reagovat (nebo letadlo samo) když se něco stane.

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
jo jo, presne tenhle problem sem mel i ja. Smerovka na plno myslim ze doprava a letel rovne, jakmile sem ji pustil zacal zbesile tocit. Bude to spis chtit mnohem mensi vrtuli. Je na nej velka a jednoduse to s nim poradne mava u tak lehkeho modelu. Kridilka sem dodelat nestih. Skoncil zapichnutej na poli


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 13:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
fuj fuj pre zaciatocnika Dolnoplosnik?:P pochybujem co tak vyskusat Skylady or Bellanca? Alebo si Kupit Easy stara alebo Easy glidera electro a k nemu poriadnu vysielacku a mas zarucene ze s tym pojde lietat.Ten cmeliak nevyzera zle ale pre zaciatocnika . . . no ja by som do toho nesiel.ale je to len moj skromny nazor :(

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
SrAjni píše:
fuj fuj pre zaciatocnika Dolnoplosnik?:P pochybujem co tak vyskusat Skylady or Bellanca? . . . no ja by som do toho nesiel.ale je to len moj skromny nazor :(


Má dost velké vzepětí - podle mě bude ve vzduchu stabilní až moc, nebál bych se toho. To podle mě potvrzuje i to, jak pár lidí napsalo že je na směrovku dost necitlivý.
Ale možná ho hájím jen proto, že se mi doma na něj ještě válejí výřezy a až bude čas a nálada, tak ho postavím ;-) Kupoval jsem ho zároveň s výřezy na Flop a s tím mám dobrou zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Podle mě je ta velká boční stabilita způsobená velkou boční plochou trupu, malou plochou směrovky a předsazením SOP tolik dopředu. Zkoušeli jste tu směrovku zvětšit?

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2006 21:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
Čmeláka s pohonem 280 jsem viděl poletovat na našem letišti.Za bezvětří to bylo nádherné polétání. Pak se trošku zvednul větřík, asi na 3-4 m/s a s létáním byl konec.Pilot povídal, že už má připravenou poh.jednotku s motorem Speed 300 a převodem, tuším 4:1.Věřím, že si pak zalítal, sám jsem ji taky používal v jiném modelu a žádný louda to rozhodně nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cmeliak pre zaciatocnika
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 7:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2006
Příspěvky: 83
Obrázky: 1
maroblawa píše:
je vhodny tento cmeliak pre zaciatocnika co este nelietal?
http://sad.okdar.net/z-37_a_cmelak.htm


Mam depronoveho Cmelaka postaveneho podle www.lm-model.cz a vypada takhle http://www.modelfan.cz/foto/detail.php?ID=2668&uziv=193
Vazilo mi to cca 350g, pohon 280+4:1+9x6 a Lipol dvoučlánek nebo 7článek Telink650. Jako model pro zacatecnika bych ho ale nedoporucil. Na smerovku je to opravdu necitlive, resp. smerovka ho vzdy tlaci do vyvrtky, takze kridelka jsou nutnosti. Lita to opravdu pomalu a realisticky, ale s timto pohonem je to na hrane a po nekolika opravach uz to moc litat nechtelo, takze je tam ted Python60 a lita opet super. Celkove je to ale narocnejsi na rizeni, i slabsi vetrik tomu dela problemy, takze pro zacatecnika nee.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 8:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
již sedum let letám s čmelákem 2,2m.Je to v podstatě letadlo na kterém jsem se naučil létat jak já tak můj brácha který sním začal létat když mu bylo 11let.v tuto chvíli mám čmeláka v kompletní rekonstrukci (po sedmi letech a cca 500ti startech je nutná prohlídka všech spojů a kompletní GO)ale musím říct že čmelák je letadlo které je absolutně hodné dá se řídit i jen směrovkou a dá se sním létat krokem(pokud někomu letí rovně pouze s plnou směrovkou bude to asi spíš o vyosení motoru a ne o tom že je to špatný model) Je jasné že čím větší model tím létá lépe.Otec měl spolu s kamarádem postaveného čmeláka o rozp 4metry a ten létal ještě realističtěji.Neříkám že tento malý čmelák je uplně vhodný pro uplného začátečníka ale nebojím se tvrdit že člověk který by teď strávil zimu na Simu a pak šel létat se čmelákem třeba na kabelu s nějakým zkušenějšším modelářem tak by ho bezproblémů vodil vzduchem.
S pozdravem RH

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Urcite by to pak zvladl pokud by letal celou zimu na simulatoru a pak sel cez kabel s nekym skusenejsim. Ale myslim ze stejne je to dost malej model ( hlavne so se tyce hmotnosti ), pro nauceni ne moc dobry. Na nauceni by spis chtelo ero, ktere bude poslouchat. Tim mam na mysli nakeho hornoplosnika ( preci jen rekace u hornoplosnika a dolnoplosnika sou jine, necha si mnohem vic libit ) anebo elektrovetrone. To je podle mne nejlepsi reseni pro zacatecnika. Malej cmelak je pekne lakadlo, ale neni moc k uceni.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: cmeliak pre zaciatocnika
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 13:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
maroblawa píše:
je vhodny tento cmeliak pre zaciatocnika co este nelietal?
http://sad.okdar.net/z-37_a_cmelak.htm


Schov cmelaka zacatecnikovi jako druhy model a obednej misto nej Flopa.
Flopa osad pohonou jednotkou "bel" P100 a mas za "par" kacek super letadlo pro zacatecnika. Na jare bude s Flopem litat muj 6-ti letej syn :)

Dobra rada, nabezku prelep tenkou skelnou paskou a v pripade P100 vyztuz uhlikem, nebo smrkem zadek Flopa, P100 mam brutalni prebytek vykonu pro Flopa :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz