Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Jelikož mám maxíka taky, zatím ještě v krabici, tak sem přemýšlel jak jednoduše ten držák motoru vyřešit až sem narazil na jeden inspirující obrázek (v příloze) Přemýšlím tedy o řešení tím ohnutým duralovým plechem, do epp zalepit trubičky s vnitřním závitem a přes příložku prošroubovat. Co si o tom myslíte? Zdá se mi to jako jednoduché a funkční řešení.


Přílohy:
aspjpg.jpg
aspjpg.jpg
[ 54.43 KiB | Zobrazeno 1198 krát ]


_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 9:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Ahoj, dural bude určitě pevnější než ten původní plast. Otázkou je, jestli se ty trubičky v křídle nevychodí. On ten materiál není úplně nejpevnější. Když uz bych to řešil takto, tak bych zespodu a shora lehce zařízl a přilepil nějakou plastovou nebo dřevěnou destičku a přes ní to teprve přišrouboval.

Tímhle způsobem bude motor o několik cm níže, než v tom originálním držáku, ale fakt netuším, jestli to může mít nějaký vliv na let. Řekl bych že to posune těžiště trochu dozadu.

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
rcfrant!k píše:
Ahoj, dural bude určitě pevnější než ten původní plast. Otázkou je, jestli se ty trubičky v křídle nevychodí. On ten materiál není úplně nejpevnější. Když uz bych to řešil takto, tak bych zespodu a shora lehce zařízl a přilepil nějakou plastovou nebo dřevěnou destičku a přes ní to teprve přišrouboval.

Tímhle způsobem bude motor o několik cm níže, než v tom originálním držáku, ale fakt netuším, jestli to může mít nějaký vliv na let. Řekl bych že to posune těžiště trochu dozadu.


Jasně, to EPP by chtělo spevnit ještě zadlabáním a vlepením pásků překližky a až do toho ty závitové trubičky. myslím že motor by mohl mít pořád stejnou polohu, to by šlo při konstrukci držáku odladit. otázkou zůstává jak tahle konstrukce celkově přidá na váze na zadek a případná nutnost dovážení.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Kluci nechci nějak poučovat, ale musím jeden názor resp vlastní zkušenost. Celý éro je postavený s nějakou pevností, tomu i odpovídá "bouratelnost" váha a opravitelnost. V okamžiku vyztužení, vylepení a použití pevnějších materiálů je paradoxně větší náchylnost to rozbít. Například to prošroubované motorové lože - místo toho aby upadlo s kouskem EPP při přistání "natvrdo" tak to vylomí půl křídla, ... Ale třeba se pletu :oops: , promiňte starci ....

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
geo píše:
Kluci nechci nějak poučovat, ale musím jeden názor resp vlastní zkušenost. Celý éro je postavený s nějakou pevností, tomu i odpovídá "bouratelnost" váha a opravitelnost. V okamžiku vyztužení, vylepení a použití pevnějších materiálů je paradoxně větší náchylnost to rozbít. Například to prošroubované motorové lože - místo toho aby upadlo s kouskem EPP při přistání "natvrdo" tak to vylomí půl křídla, ... Ale třeba se pletu :oops: , promiňte starci ....


To jo, urve se to vždy v tom nejslabším místě při karambolu, ale tuto situaci neřešíme, momentálně jde o to aby nepraskalo při prudších obratech za letu nebo normálních přistáních jako setové lože. Nevím v jakých konkrétních situacích to majitelům praská, ale děje se tak.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Jak jsem psal výše, nelítám více než na půl plynu a originální lože prasklo v místě šroubků (v tom nejslabším :) ) asi po pátém relaxačním letu - žádná divočina. Dnes vyzkouším překližkovou výztuž, když přestane sněžit :)

geo: souhlasím, ale řekl bych, že zrovna motorové lože by mělo být co nejpevněji přichycené ke křídlu. Tam je při pádu asi nejmenší pravděpodobnost, že upadne. To by musela být nějaká pecka při zběsilém couvání :D

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 13:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 342
Bydliště: Havl. Brod
Ahoj chlapi, tak já mám mot. lože na svém votloukánkovi vyztužené takto jak je na obrázku, taky prdnul :x , je to jen kousek hliníku, maxovi dávám do luftu čočku a drží to jako ďas.
Sorry za fotku je to jen mobilem, nechtělo se mi tahat foťák.


Přílohy:
Obraz177.jpg
Obraz177.jpg
[ 40.71 KiB | Zobrazeno 1184 krát ]


_________________
Spektrum DX6i mode 4.
List u vrtule se při létání používá k namotání vzduchu.
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
ono jak se tak na to dívám kde to praská tak by mohlo postačovat buď tu přepážku preventivne vypodložit nebo ji vyrobit z duralového plechu nebo sklotextitu a bude to držet dost.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 14:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 342
Bydliště: Havl. Brod
koulinek píše:
ono jak se tak na to dívám kde to praská tak by mohlo postačovat buď tu přepážku preventivne vypodložit nebo ji vyrobit z duralového plechu nebo sklotextitu a bude to držet dost.

Jak píšu, stačí kus hliníku a je vystaráno, udělat jakoby takovou velkou podložku pod šrouby, Při dotahování se hlavičky zaříznou do toho plastu a lupne to. Takhle se opřou o ten hliník a nezaříznou se. Tak jak to mám já s tím už rok lítám a napohodu. Sice to nevypadá zase nejlépe, ale funkčnost zaručena.

_________________
Spektrum DX6i mode 4.
List u vrtule se při létání používá k namotání vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Asi jsme si nerozuměli - vyztužit určitě ale provrtávat a dávat desky proti sobě durch křídlo je dle mého špatně. Zesílit přepážku ANO! Sám to mám dost přemotorováno a tvrdím, že reakční moment při okamžitým plným knedlíku nemůže ta plastová přepážka vydržet :idea: :!: . Ten reakční moment na dva šroubky M3 v plastíku je prostě smrtelný :P . Překližka je dostatečně houževnatá - teda vícevrstvá - lamino a epoxy na zesílení asi jo ale aby to nebylo křehký. Ten dural určitě dobrý, hliník se vymačká. Zbytek konstukce lože si myslím v poho - absorbuje to svou měkkostí rázy od motoruAle každý máme své technologie a zkušenosti :wink:
To Koulinek - praská to okolo šroubků /mě to prasklo tam taky/ - ale není to způsobeno prudkými obraty ale namotorováním! Když si naprogramuješ plynulé přidávání plynu nebo použiješ motor o výkonu 400 plechovky, tak Tě to lože přežije - zkus si pro srandu dát na motor vrtuli a podrž v ruce - radši ne to bylo :twisted: , zkus to jen se samotným motorem. Bohužel tohle křídlo projektovali v dobách ss motorů s převodovkou a na vylepšení jim asi nezbyl čas. Každej do toho cpeme motor jako kráva abysme se vyblbnuli kolmým startem, co největší rychostí, atd

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2012 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 342
Bydliště: Havl. Brod
geo píše:
...... Každej do toho cpeme motor jako kráva abysme se vyblbnuli kolmým startem, co největší rychostí, atd

Asi tak :lol: a velmi rychlým průletem co nejníže k zemi aby bylo slyšet kosení trávy, proto je ten můj votloukánek :D

_________________
Spektrum DX6i mode 4.
List u vrtule se při létání používá k namotání vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 3:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Werret007 píše:
Ahoj chlapi, tak já mám mot. lože na svém votloukánkovi vyztužené takto jak je na obrázku, taky prdnul :x , je to jen kousek hliníku, maxovi dávám do luftu čočku a drží to jako ďas.
Sorry za fotku je to jen mobilem, nechtělo se mi tahat foťák.

Já to mám udělané v podstatě stejně, jenom místo hliníku překližku. Originál lože prasklo myslím při druhém startu, po vyztužení čtverečkem překližky už desítky startů a pořád v pohodě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Taky jsem přemýšlel o tom, že bych lože přišrouboval, ale nakonec jsem ho jen přilepil. Když se s tím náhodou třískne o zem tak se při nejhorším lože odlepí, když bude přišroubované tak se zřejmě vytrhne i kus EPP, alespoň tak si to myslím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 17:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Dnes jsem vyzkoušel vyztužení překližkou a drží to jako přibité. Dokonce vydrželo i plný plyn :D Ale na ten jsem si troufl jen chvilku. Teď je otázkou, kdy praskne nějaká další část. Při špatném startu (málo jsem hodil) jsem vytrhl matky, kterýma mám uchycené stabilizátory z křídla. Takže tudy cesta nevede :) Stabilizátory jsem napevno přilepil sekunďákem, takže teď se pravděpodobně při pádu zlomí :) Ale drží!

Takový dotaz. Jak skladujete své Maxíky? Nějaké fotky pro inspiraci by byly fajn. Já mám svého zatím na zemi a chtěl bych to vyřešit nějak efektivněji. Napadá mě hřebík do zdi a šňůrka za motorové lože?

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Mě stojí na špici na skříni opřené o zeď. Nevýhoda je ta, že je už teď špice trochu zdeformovaná a to jsem s tím ještě ani netřískl o zem :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz