Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: C - 160 Transall, TwinStar II
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2006 19:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Máte někdo zkušenosti s C - 160 Transall (http://www.volny.cz/rcfly/elektry/transall.htm) nebo TwinStar II od Multiplexu (http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1506)? Zajímá mě, jak je to s pohonem (stačí 2xSpeed 400 resp to co je dodáváno ve stavebnici od Multiplexu?), jaké aku (a doba letu) a jak se letadlo chová ve větru. Díky za informace.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2006 21:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Už se tu o tom psalo...víc na:
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... ost6267223
Ty motory u TS2 stačej, ideálně s "velkou" 2s lypol...

Předmět příspěvku: Albatross Hu16
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2006 6:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mám albatrosse Hu 16 od HVP takže trochu podobný éro. rozpětí 1,4m, letová hmotnost 1380g, je to teda laminát + křídlo polys s balsou. Jako optimální řešení mě vyšla 2x 400 od migu v 12V provedení pro 3xli. Používám Lipolky od belu kapacita 4000mAh a doba letu do konce zatím nezměřena nejdelší let cca 25 minut a spotřebováno cca 2200mAh. Doporučuji výše uvedené motory a nějakou větší lipolku. Ty od belu ačkoliv maj pouze 8 C ( 32A ) se plně osvědčily.

Předmět příspěvku: Twinstar II
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2006 4:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mam Twinstar II , bracha ma stejneho .. strcili jsme tam 2x AXI 2217/12 , lipol 3s 3300mAh .. trosku jsem laboroval s vrtulemi , zkousel jsem APC 8x4E , 8x6E ..ale furt byly problemy s vibracema , prestoze jsem se snazit ty vrtule vyvazit .. nakonec jsem pouzil 3 liste master airscrew 8x4 ..a bez vyvazovani to funguje. Vim ze Tvuj dotaz byl myslen trosku jinak - jestli vyhovi dodavany pohon. Videl jsem letat cloveka s Twinstar I , coz je de facto stejne letadlo, s originalnim pohonem ... funguje to zcela bez problemu, leta to nadherne .. letovy cas s NiMH snad s 8miclankem kolem 15 , 20 minut . Vitr to docela snese .. , lital jsem s tim i kolem 5 - 10 m/s ..ale to uz jsem mel trosku strach, prece jen to jeste nemam tolik v ruce .. Ale abych rekl to , co jsem vlastne chtel rict - s originalnim pohonem to sice leta krasne ..ale s tema stridakama to uvisi na vrtuli (ne ze bych to snad umel :o)) , takze se s tim da za par vterin nastoupat na hranici viditelnosti ..jsem z toho letadla uplne nadseny. Nicmene , zaver zni : ano, i s orig. pohonem to leta krasne a realisticky. Nakonec, dopravni letadla zpravidla stoupave vykruty nedelaji :D