Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tulix - rady
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2009 17:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Hranice
OK, díky za tipy. S tím odhozem vyzkouším, stejně mám v plánu to nejprve vyladit se staženým pylonem do trávy na kluz. Pár videí jsem viděl, jen jednomu modeláři to letělo nejprve hloubkově (dělával mi to Jantar, rychlý malý větroň, ten někdy doslova sekl trávu a to měl motor vpředu).
Kdyby pak byla fotečka té výztuhy (např. v té recenzi), bylo by to fajn. Je to jen kolmá příčka mezi plastovým rámem?
Nejsem bohužel odborník na elektro, ale napadlo mě něco jako externí BEC od Dualskiho (to jsi tu tuším v nějaké formě radil), ale na to bych asi potřeboval přijímač se vstupem navíc, 6-ti kanál by asi byl málo (ale konkrétní zapojení neznám - mělo by to ale jít z jedné pohonné baterky). Ale pokud se i vrtule sklopí napříč na dvířka, tak servo taky nevrčí. Aspoň při pokusech v pokoji to vypadá, že ani tak není servo přetíženo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2009 17:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ano, je to jen pricka z 3mm balzy vodoovne mezi plastove nohy pylonu, vlepena vterinakem. Snad to Honza vyfoti a da do recenze, aj uz nemam ero u sebe.

Ja tu elektroinstalaci nakonec vyresil taky necim takovym jako externi BEC, takze je zvlast napajene servo pylonu a zvlast zbytek serv a prijimac (vse ale z jedne baterky). Zatim to funguje dobre.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2009 17:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2009
Příspěvky: 10
Abu píše:
Vibrace pylonu jsme zda se vyresili vlepenim balzove pricky zhruba do pulky pylonu, zatim asi 6 baterek vylitano bez vibraci.


Abu prosím tě, můžeš dát někam na web obrázek jak jste pořešili ten pylon?

Za všechny předem diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2009 17:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Vsechno bude v recenzi, snad uz brzy, www.rcserver.cz , prece nemuzu vsechno vykecat dopredu tady :wink:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Honza píše:
To je vážně trefa. Máš nějaké fotografie? Teď budeme s kolegou dělat výklopný pohon pro většího větroně, tohle by byl docela hezký doplněk. :lol:


Pro inspiraci muzes pouzit toto ;) :

http://www.modellklapptriebwerke.de/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uff
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 20:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
creagel píše:
Honza píše:
To je vážně trefa. Máš nějaké fotografie? Teď budeme s kolegou dělat výklopný pohon pro většího větroně, tohle by byl docela hezký doplněk. :lol:


Pro inspiraci muzes pouzit toto ;) :

http://www.modellklapptriebwerke.de/


Neskutečně předražené. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2009 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Jiri píše:
Maaarty píše:
Po rozbaleni krabice me velmi prekvapilo, ze soucasti je i 1300mAh Li-Pol, balancer a Y-Kabel. (To kdybych vedel tak jsem usetril 3000,- za dobyjecku a baterii).
Co se tyce krabice, tak ta bohuzel neni konstruovana k preprave, coz se taky projevilo na Tulixovi. Hrany kridla jsou mirne promackle a pod kokpitem mam nejake tri skrabance. Jo a zespodu krabice je dira (na prodejne jsem si toho nevsiml :cry:)

Kupoval jsi ho ve verzi i s vysílačem, nebo bez něj? Koukal jsem u Pecky na verzi ARF (bez vysílače) a baterky v ní nebyly :-(.
A od koho jsi kupoval?
Jinak, ve vzduchu se ta vrtule určitě srovná, ale výchylky musíš upravit tak, aby serva v krajních polohách neblokovaly. Pokud to nedovolí rádio, přehodit na koncovce blíž ke středu. Nebo zjistit, co dělá doraz - bejvaj tam různý otřepy apod.


Tak se pripojuju k majitelum Tulixe - prave dorazil. Co me fakt mile prekvapilo, ze ac jsem kupoval ARF verzi, tak obsahuje akumulator 1300mAh + jednoduchy nabijec :) Takze RAY 1600mAh co jsem k tomu objednal zustane do jinyho era.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Adapter balanceru
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2009 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Ahoj,

tak ten dodavany nabijec u Tulixe nic moc (800mA) takze uvazuju jak to pripojit k BC-6. Akorat netusim, jaky bude ten spravny adapter k balanceru (mam aku co se dodava primo s Tulixem).

Myslite, ze tento je ten spravny (ma spravne konektory)?

http://www.rcshop.eu/adapter-balanceru- ... -3352.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2009 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
creagel píše:
Honza píše:
To je vážně trefa. Máš nějaké fotografie? Teď budeme s kolegou dělat výklopný pohon pro většího větroně, tohle by byl docela hezký doplněk. :lol:


Pro inspiraci muzes pouzit toto ;) :

http://www.modellklapptriebwerke.de/

Tohle ne, máme to výrazně jednodušší, jen kolega je nějak zaneprázdněnej, od března nebyl sto díly smontovat dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Adapter balanceru
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2009 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
creagel píše:
Ahoj,

tak ten dodavany nabijec u Tulixe nic moc (800mA) takze uvazuju jak to pripojit k BC-6. Akorat netusim, jaky bude ten spravny adapter k balanceru (mam aku co se dodava primo s Tulixem).

Myslite, ze tento je ten spravny (ma spravne konektory)?

http://www.rcshop.eu/adapter-balanceru- ... -3352.html


Opravdu nevite? Bude mi i stacit, kdyz budu znat co ma ten aku pack za servisni konektor. Ten dodavany nabijec nic moc a mam doma BC-6, tak by ji rad vyuzil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2009 20:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Nevim, tyhle balancery nepouzivam, mam Zajice.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2009 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1178
Bydliště: Sedlcany
Abu píše:
Nevim, tyhle balancery nepouzivam, mam Zajice.


Tak to ale musis asi vedet, jaky k tomu koupit konektor, aby sel pripojit ten aku pack,ne? :)

Interface k nabijecce si sezenu, ale nevim jaky je ten spravny konektor. Chci to objednat z eshopu, takze to nemuzu vyzkouset na prodejne :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2009 20:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mam na zajicovadle "univerzalni konektor" = 4 pinovou klasickou listu s rozteci 2.54mm :wink:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2009 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Hranice
Konečně jsem o víkendu zalétal Tulixe a musím říct, že je to za ty peníze vynikající model (až na ta orvaná křídla díky špatnému zabalení). Ještě jednou díky za tipy na zálet, bez pohlídání plynu a odhozu pod náběžnou hranou by šel asi nosem do země. Ale kluz do trávy hned napoprvé perfektní. Udělal jsem některé úpravy na servech (co šlo, hlavně na křidélkách jsem po povolení blimpů přetrimoval polohy páček a probrousil jehlovým pilníkem EPP zakrytí). Serva už tak nebzučí a mají mnohem lepší výchylky. Odkryl jsem taky opatrně zespodu regulátor a udělal tam náhon chlazení z robustní plastové krytky serva. Ještě ho budu posunovat do boku, dostává se tam při přistání tráva. Do pylonu jsem hned vlepil podle tipu balsovou přepážku, vibrace se žádné nekonaly. Pylon mám i na samostatném kanále a snažím se vysouvat, ale hlavně zasouvat manuálně, zdá se mi, že vrtule tak nekřápe do gumičky a dolů to i tak jde s pauzou, tak se přitlačí větrem včas. Když to stáhnu rovnou plynem, ozve se rána. Když postupně, tak jen klapají dvířka. Hned včera jsem lítal asi 10 min. v termice. Křídélka mám jako brzdy, na výškovce 20% Expo a mix směrovky. Přistává a vypadá ve vzduchu fantasticky, ani regl moc nehřeje (aspoň se mi zdá). Při vypínání motoru se někdy rozhoupe, ale na to se musí připravit. Stoupá i při 3/4 plynu, přitahuju zatím ručně bez mixu. Baterky jsou kvalitní, nabíjím Ultramatem na 1,3A a vydrží určitě min. na 10 nastoupání (nešel jsem ještě na doraz). Jen bych potřeboval nějaký tip na lepší upevnění křídel ve výřezech. Drží jen na té spojce a dorazí předkem na střed trupu. Výřezy ale mají proti profilu vůli, tak to nejde vůbec natěsno, jako to šlo např. u Easyglidera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2009 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
hraničák píše:
Výřezy ale mají proti profilu vůli, tak to nejde vůbec natěsno, jako to šlo např. u Easyglidera.

Pokud jsou křídla ve výřezech trupu volné, obmotal bych je páskou se skelnými vlákny a zažehlil to. Tím se to zároveň zpevní. Tuhle pásku (kterou jsem původně kupoval na MiniTornádo) s úspěchem používám na ochranu všech kritických částí EPP letadel (náběžky, předek trupu zespodu apod).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz