Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 300 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2010 11:12 
Mazák
Mazák

RiMr píše:
aha, tak já to uložil do cdr10.
No a import ai tam nemáš? Co je to za soft?

Mám len CDR9 a profili

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2010 11:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 64
No tak do CorelDraw naimportuješ ten *.ai, ten CS4 a CS asi né, ale ten starý (tuším že jsem tam dal v9) určitě jo. Ale tak jestli sis to překreslil, tak to máš vyřešené. :wink:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2010 11:31 
Mazák
Mazák

RiMr píše:
No tak do CorelDraw naimportuješ ten *.ai, ten CS4 a CS asi né, ale ten starý (tuším že jsem tam dal v9) určitě jo. Ale tak jestli sis to překreslil, tak to máš vyřešené. :wink:

To CDR sa rvárilo ako CDR10 - to som otvoril, ale bolo to prázdne.....
Ak ťa môžem poprosiť - hoď mi to ešte z niektorého vektoru ako BW - BMP, poprípade aj DXF. Skúsim to ešte raz prehnať cez Profili. Môj mejl máš...
Vďaka Lubo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2010 12:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Máš to tam v DWG a DXF :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2010 12:58 
Mazák
Mazák

RiMr píše:
Máš to tam v DWG a DXF :wink:

Tak je to NACA 2413 s modifikovanou - hrubšou odtokovkou....
Vďaka Rišo...

Předmět příspěvku: pro siraS
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2010 12:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

[quote="SirSkluzman"]Jinak tady ma Vivan nějaký ty videa, koukám že se zapomněl pochlubit 8) :arrow: http://www.youtube.com/Vivanovec . Jinak koukam jak prase na to že to máš ani ne týden tak už to udržíž vr vzduchu a je tam myslim jedno video s letem vkuse cca 5 min. 8O . No někdy se domluvime a zalitame spolu[/quo

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.10.2010 19:24 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Zdravím.
Cez dovolenku 28.10.2010 a 29.10.2010 som pred obedom zobral svoje ASW28 pelikán a išiel som to skúsiť do silného vetru, na jedno pole...
Fúkal fakt severák že mi omŕzali ruky, bolo to tak okolo 11-tej, teda najväčší vietor...
ASW je schopné lietať aj v takomto vetre, dokonca má tendenciu aj bez motora sa pekne prebíjať dopredu.
Tu sú krátke videjká:

1. štart 28.10.2010 http://www.youtube.com/watch?v=AZaGL_hqp4k
2. pristátie 28.10.2010 http://www.youtube.com/watch?v=mJockH-XqDk
3. štart 29.10.2010 http://www.youtube.com/watch?v=ti6Xub4ykjI
4. pristátie 29.10.2010 http://www.youtube.com/watch?v=tFkzmTaoiAY

adrenalín to bol pekný :D :D :D

a tu nejaké foto: http://robotmz.rajce.idnes.cz/2010-10-2 ... ablunkove/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 6
Ahojte,
po dlhšej dobe som doskladal ASW 28 EPP 2 m(pelikán)z nahradných dielov.
Spravil som tam upravy ako serva krídelok v krídlach,servo pre výškovku v konci trupu a celkové spevnenie uhlíkom.
Pri zalietaní som mal problém že som musel model stále držať na max.vychýlení výškovky.Hneď ako som pustil výškovku model išiel okamžite po nose do stmhlavého letu.Neviem čo s tým.Ťažisko je podľa doporučenia a model nie je preťažený.Výchylka výškovky je maximalizovaná a všetko som prerobil na pánty.Klže perfektne,len treba držať výškovku max hore.Viete mi prosím poradiť čo s tým?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 12:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Pokud je hmotnost a těžiště v pořádku a pokud se to tak chová i v bezmotorovém letu, tak jedině úhel seřízení výškovky...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 13:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

On ten materiál trupu se snadno hlavně při pádech na čumák zdeformuje a pak se myslím změní úhlové poměry mezi plochou křídel a výškovky (plochy), což je nutno dohánět kormidlem výškovky, ovšem ne moc účinně, takže je úplně nahoře. Já jsem to tak měl a nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem trup těsně za křídly pomalu prohříval fenem a snažil se ohnout ocas nahoru. Celkem to pomohlo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 13:53 
Mazák
Mazák

strahlung píše:
On ten materiál trupu se snadno hlavně při pádech na čumák zdeformuje a pak se myslím změní úhlové poměry mezi plochou křídel a výškovky (plochy), což je nutno dohánět kormidlem výškovky, ovšem ne moc účinně, takže je úplně nahoře. Já jsem to tak měl a nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem trup těsně za křídly pomalu prohříval fenem a snažil se ohnout ocas nahoru. Celkem to pomohlo.

To ti asi ťažko pomôže, keď je v trupe uhlíková trubka ..... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 13:54 
Mazák
Mazák

ferulik píše:
Ahojte,
po dlhšej dobe som doskladal ASW 28 EPP 2 m(pelikán)z nahradných dielov.
Spravil som tam upravy ako serva krídelok v krídlach,servo pre výškovku v konci trupu a celkové spevnenie uhlíkom.
Pri zalietaní som mal problém že som musel model stále držať na max.vychýlení výškovky.Hneď ako som pustil výškovku model išiel okamžite po nose do stmhlavého letu.Neviem čo s tým.Ťažisko je podľa doporučenia a model nie je preťažený.Výchylka výškovky je maximalizovaná a všetko som prerobil na pánty.Klže perfektne,len treba držať výškovku max hore.Viete mi prosím poradiť čo s tým?

Pozri ťažisko, ak je OK - zmeraj uhol zoradenia.... Ja som nastavil cca 2,5 - 2,7 stupňa a lieta to v pohode.....
Neviem, čo si zpevňoval uhlíkom... V trupe je uhlík, v kýlovke je uhlík, vo ˇvýškovke je uhlík, v krídlach je uhlík...... :?:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Jestli tu výškovku ponechals demontovatelnou, můžeš ji zkusit vzadu podložit třeba kouskem nosníku, depronu atd a hned uvidíš.
Bývá to příjemné překvapení, když se díky nějakým dvěma milimetrům na správném místě najednou stane ze zkur*ence hodňous :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 6
Spevňoval som smerovku voči stenšujúcemu sa trupu na konci.Dôvod bol zabrániť plantaniu smerovky voči celému trupu.Vyškovka na vrchole smerovky pôsobí ako záťaž a cela táto zostava sa dosť pohybuje do strán.V smerovke (kýlovke)mam výstuhu v tvare A fixovanu na uhlíkovu trubku prechádzajúcou od kabiny po koniec trupu.Výškovka je demontovatelná takže pôjde podložiť.
Model nie je búrany bol to prvy let a pristánie bolo v pohode.Len ma prekvapila okamžitá odozva na preklopenie na čumák po uvolnení výškovky.Po nabratí rychlosťi to išlo z pádu vybrať v pohode.
Skúsim podložiť vzadu výškovku mal som tiché tušenie že niekde tam bude problém :-)
Vaha a ťažisko je ok.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 15:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

lubo1 píše:
strahlung píše:

To ti asi ťažko pomôže, keď je v trupe uhlíková trubka ..... :lol:

Takovéto radílky posměvačné fakt miluju :) Je to už dlouho, takže jsem teď kvůli tobě šel rozbalit náhradní trup, abych se přesvědčil, odkud kam ta trubka sahá. Udělej příště to samé, než začneš radit, chytráku. Právě že kdyby ta trubka byla po celé délce, nebyla by oprava tvaru možná a ani nutná.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 300 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další