Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 3
Vlašim,okres Benešov ,elektroniku mám základní co u toho byl,můj problém je ,že s modelařením nemám žádné zkušenosti a tím pádem ,nevím ,jak upevnit vnější táhla na ovládání a vůbec celkové zapojení v kabině ... :/ Bohužel nemám po ruce nikoho,kdo by mi s tím mohl pomoci ...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 1453
Citace:
Obsah setu
Kompletní model osazený motorem, regulátorem, přijímačem a čtyřmi servy
4kanálový 2,4GHz vysílač
12V nabíječ pohonného akumulátoru s nabíjecím kabelem
český návod.

Řekl bych ze tam něco musí být.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 3
Ten návod je prakticky k ničemu ,obrázky mrnavý a neni na nich pořádně nic vidět ani se ten návod nezabývá elektronikou ,ale spíš trupem ... :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Mimochodem, když si nikdy nelétal s modelem, tak pochybuji, že by ASW bylo vhodné pro tebe :(


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2009
Příspěvky: 661
Bydliště: Tábor a okolí
Baca..
Nad městem máš přece modelařské letiště, vypravil bych se tam....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 18:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
SZ následuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2013 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
Sám jsem nebyl a ani nejsem v plošnících nějak moc zkušený pilot, ale ani začátečník. Mohu-li se podělit o své první zkušenosti, ASW-28 mě zaskočilo, myslel jsem si, že pilotáž větroně je spíše tak trochu odpočinková. Opravdu si nemyslím, že je s ním dobré začínat, a to ani po slušném tréningu na simulátoru. Aby bylo řiditelné, potřebuje poměrně velkou rychlost a nemá dostatečnou vlastní stabilitu, takže už jen od oka seřídit kormidla, hodit do vzduchu, rychle chytnout páčky, srovnat let a současně nabrat rychlost není snadné. I přistání, má-li se obejít bez šrámů, vyžaduje dobrý odhad a přesné reflexy. Sám v něm mám dobastlené vypínatelné gyro a silnější régl s trojčlánkem, což činí řízení pohodovějším a bezpečnějším. I jiné změny v konstrukci mi podle zkušeností připadají významné, ale to není úkol pro úplného začátečníka. Doporučuji spíše zatím uložit na půdu a začínat s něčím jiným. Zkuste totu sezonu pilně cvičit na simulátoru a pak s nějakým kvalitnějším modelem pro začátečníky koupeným přímo v Číně, třeba v příští sezoně u ASW-28 ještě stihnete využít záruku. Nejmenovaný prodejce v ČR rozhodně namá zájem, aby model dlouho a dobře létal, dožil se konce záruky a mezitím vyžadoval záruční výměny aušusových dílů. Model by se měl vinou pilota rozbít už při prvním letu a nic a nikdo tomu ostatně neklade překážky.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 15:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2013
Příspěvky: 7
koukám, že tu nastaly drobné nejasnosti ohledně modelu, o kterém píšete. Podle popisovaného provedení se tu objevily už nejméně tři verze ASW 28 - s rozpětím 2,3m s rozpětím 2,0 m a 1,7m (x-uav). Já mám verzi 1,7m (x-uav). Ten model vyvíjeli na objednávku manželek, jejichž manželé tráví mnoho času létáním. Tohle éro dokáže odradit od létání kohokoliv. Nic horšího jsem ještě neřídil a to jsem létal i s motorizovanou deskou neopracovaného polystyrenu. Kvalita je "běžná" - motor shořel při prvním letu a servo směrovky nefungovalo vůbec, k čemuž se prodejna Pecka modelář postavila tak, že záruka končí okamžikem kdy do výrobku byly provedeny zásahy (což se u stavebnice jaksi předpokládá). Letové vlastnosti připomínají sněžný pluh. S motorem emax CF2822 a sklopkou 9x5 stoupá pod úhlem 60 °, ve 100m je za 10s - potud dobré. Jakmile se ale vypne motor, je to jakoby narazil na zeď .. letadlo je na zemi za 30 s (ze 100m !!! jak dlouho by padala cihla? ...). Je potřeba udržovat rychlost, jinak hned padá po křídle, ale rychlost se nijak využít nedá - potlačím, získám rychlost, přitáhnu, abych vyměnil rychlost za výšku a ...nic, sotva 2 metry výšky po předchozím 30m klesání (asi nějaký speciální profil křídla). Přemet jde jen s motorem. Tento model (1,7m x-uav) není vhodný pro začátečníky ani pro zkušené .. ale je mimořádně vhodný pro ty, komu se nedaří zbavit se závislosti na modelaření - toto je jistota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 18:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2013
Příspěvky: 7
tady je krátké video z létání s ASW 28 http://www.youtube.com/watch?v=19MZnj-9 ... e=youtu.be
.. nenechte se zmást poslední zatáčkou před přistáním, která vypadá, jako, že to éro umí i klouzat, ta je s motorem. Bez motoru to klouže asi jako oštěp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 18:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
To, co mám já, jsem koupil na HC, ale náhradní trup a křídla jsem vzal v prodejně za rohem kvůli poštovnému. Nejspíš od Pelikána, jak je ostatně v názvu vlákna. Má to rozpětí cca 2m, trup i křídla jsou pěnový plast. Teď jsem koukal, že tohoto větroně už neinzeruje HC a nejspíš ani Pelikán, všude je laminátové ASW28 s větším rozpětím. Takže historie.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 14:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Rozmlátil jsem setovou sklopnou vrtuli a chtěl bych jí nahradit něčím z hobbykingu. Můžete mi prosím poradit co zvolit? Stoupání vrtule jsem nikde nevyčet...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 9:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Nikdo netuší?
Co třeba tohle?
http://www.ebay.com/itm/10x6-10x6-Inch-Props-for-RC-Powered-Glider-Folding-Propeller-/281405374247?hash=item4185113f27:g:mrAAAOSwVFlT4g8q


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2010
Příspěvky: 464
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 6
Kup si u Pecku ako náhradný diel aj s kuželom:
http://www.peckamodel.cz/produkt/nahrad ... pna-vrtule
Načo objednávať a čakať ak to môžeš mať hneď.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 18:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
Sdílím nechuť k místním cenám a ke kvalitě některých dílů dovážených překupníky, ale u téhle vrtule bych asi také koupil to, co se deklaruje jako ten správný náhradní díl. Jen si být jistý, že je to na ten správný model ASW 28. Jak zde bylo psáno, existuje jich víc. Pelikán teď nabízí vrtuli na jiný kluzák ASW 28, než na který jsem koupil trup a křídla přes (jeho) místního distributora, takže už tomu vůbec nerozumím. Můj ASW 28 je z HC, ale tam teď už mají jen dva úplně jiné modely ASW 28.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 18:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
ferulik píše:
Kup si u Pecku ako náhradný diel aj s kuželom:
http://www.peckamodel.cz/produkt/nahrad ... pna-vrtule
Načo objednávať a čakať ak to môžeš mať hneď.

No když se koukneš vedle ceny, tak tam uvidíš nápis "není skladem", takže hned tak to nebude. I jiný eshopy maj dostupnost kolem měsíce, takže jsem to za 120kč objednal z ebaye a mám to rovnou do schránky...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz