Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2009 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Návod v angličtině je k ničemu ale jen proto, že není česky. Já si ho trochu přelouskám ale jsou v Astře hajzlíci, že na to kašlou. A "líbí" se mi jak to pěkně v recenzích v RCM přikrývají, popis typu - návod anglicky + český univerzální. Nicméně z plánu toho jde vyčíst hodně.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Piper Cub J3
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2009 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 335
Bydliště: CZ, Praha-západ
Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
Anglický návod spoustu věcí vůbec neřeší, je tedy třeba spoustu vlastních zkušeností (ještě mám podezření, že to nepsal ani rodilý mluvčí, ta angličtina je tam taková podivná-nebo před 20-ti lety mluvili jinak?!). U této stavebnice je dovozce Pelikán, kde po mé žádosti o český návod poslali mailem ten obecný popis lepidel a jak zalétávat (výsměch-co na to ČOI?) Asi jsme všichni co si doma "lepíme špejle" splachovací, že se neozveme. Pak podle toho ty stavebnice vypadají. Zlatý číňani (humor).
Jinak do Pipera jsem šel proto, že to je nádherné letadlo s úžasnou historií. Trochu jsem se tím začal zabývat a sehnal spoustu fotek, příběhů a dokonce i obrazů, nádhera.
Cena za stavebnici myslím není špatná, když sečteš co bys dal za plán a materiál, tak tam skoro budeš taky. Je to trochu taky o tom, že si objednáš a pak přineseš tu KRABICI, tetelíš se blahem při prohrabování po otevření atd. K nezaplacení. Letu zdar a s Piperem zvláště!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2009 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Jojo, můj omyl, Pelikán, ne Astra.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Piper Cub J3
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2009 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 335
Bydliště: CZ, Praha-západ
Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
Aby nevznikl mylný dojem, proti Pelikánovi kromě chybějících návodů nic nemám. Rád u nich nakupuju. Stavebnice SIG, tedy ty novější jsou taky dobré, mám od nich ještě Demoiselle a tam už je řezáno laserem, angl. návod je moderní (opět pouze!). Jak už jsem psal, Piper od SIGu je pouze pro ortodoxní vyznavače balsy. Stačilo by, aby tyto informace prodejci uváděli a natěšení modeláři pak nebyli nepříjemně překvapeni. Snad toto někomu pomůže v rozhodování, mě neměl kdo poradit. Ale nelituju ničeho. Tento Piper je aspoň takový opravdový.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Ale to je v pohodě, já to vidím stejně. Loni jsem začal Miniplane (bohužel, moc času nemám) a chybějící návod mi vadí. Já jsem se anglicky vlastně nikdy neučil, domluvím se jen proto že se občam motám mimo ČR ale číst návod u RC modelu je mimo mojí slovní zásobu. Nevím, proč si z toho dělá Pelikán prdel. (ty univerzální návody, jak se u elektromodelu osazuje nádrž....)

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 10:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2008
Příspěvky: 26
Ahoj, já jsem před pár dny taky přinesl tu krabici (Piper Clipped Wing 1/6). Myslím, že díly jsou opravdu vysekávané a ne řezané laserem, jak píše Pelikán. Ale to je asi jedno.
Chci se zeptat na lepení - v českém návodu se píše, že nejlepší je lepit balsové díly vteřinovým lepidlem. Já jsem to tak jednou udělal u menšího modelu, který jsem stavěl podle plánku a bylo to v pohodě, ale Piper je přece jen větší a těžší model.
Není tady někdo z Prahy a okolí, kdo taky staví Pipera od SIGu? Já se už teď začínám bát chvíle, kdy bude hotový a bude stát s nahozeným motorem na louce :D Je to totiž moje zatím největší letadlo. Takže nějakého spolubojovníka bych uvítal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to zdso: já mám Pipera od SIGu, M 1:6, po "záletu". Asi chybička v elektroinstalaci, prostě to zablblo a pak to sebou praštilo o zem. Nyní v opravě. V každém případě dodrž doporučené výchylky, hlavně na křidélkách. Do jara to snad opravím a pustím znovu do vzduchu. Na galerii ho mám vystaveného, ale musím tam dodat fotky po dokončení, což jsem zatím nějak zanedbal :oops: . Z neřízeného přistání jsem fotky raději nedělal (kvůli vzteku).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 11:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2008
Příspěvky: 26
Já doufám, že na jaře taky poletím. Kam chodíš, já jen na louku na chatě, ale tam se nedá s podvozkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já chodím "u nás" na pole. Ale tam jen s menšími modely, které pustím z ruky a pak přistanu na kraji pole. Na tohle jsem byl s kolegou kdesi hóóódně daleko za Jirny, kde je asfaltová plocha. Tam se dá startovat i přistávat na kola 8) . Jinak až to skutečně dostanu do vzduchu a bude to konečně létat, tak zatím nevím kam budu chodit, protože tam k němu je to móóóc daleko. Jedině Klecany, nebo najít jinou vhodnou volnou plochu, aspoň travnatou. Nejsem nějaký extra pilot, spíš stavím a když je čas tak zajdu zapoletovat.
Jinak píšeš "někdo z Prahy a okolí", napiš ty bližší místo určení resp. poletování, aby se ti někdo případně mohl ozvat.

P.S. Obecně ke stavbě a návodu, mimo jiné se také asi předpokládá, že to nebude dělat žádný začátečník, který ještě nesestavil ani "Komára". Fackt ale je, že ne všechno se dá vyčíst z obrázků a různé poznámky na plánu mohou být také důležité. Např. na mém Piperovi je na plánu, že se nemá létat bez vzpěr, podle mě dost důležité a nemůže do obsáhnout všeobecný návod. Podobných poznámek je tam víc.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 13:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2008
Příspěvky: 26
DAF: Já jsem z Prahy 9, tak se mně ty Jirny nezdají tak daleko. Tam je modelářské letiště? A může tam přijít "cizinec" ?
Jinak létám podobně jako ty, hážu modely z ruky a přistávám na trávě. Napadlo mě, že jestli postavím Pipera do vánoc, mohl bych to zkusit na rybníku, který na vánoce pravidelně zamrzá, ale asi to není dobrý nápad, protože to bývá tak -10 i míň. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to zdso: viděl jsem už Pipera na kolech, plovácích i lyžích, ale na bruslích opravdu, ale opravdu, hmm, hmm, to tedy ještě ne :lol: :lol: :lol: .
No určitě by z ledu mělo jít startovat, ale absolutně netuším, jak se to bude chovat, a to jak při startu, tak přistání. Na Severním pólu (resp. ne přímo na něm) se běžně přistává s velkými éry na ledu.
Tam ta plocha, nevím přesně kde to je a co to je. Kolega říkal, že to má být nějaké staré práškovací letiště a má být snaha z toho udělat modelářské, podrobnosti ale opravdu nevím. Byl jsem tam jednou a to jsem jel s ním, takže si cestu nepamatuju.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Tak kolem Prahy 9 je samá rovina (směr Teplice - Mělník) takže bude-li sníh, letových ploch je habaděj.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Piper Cub J3
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 335
Bydliště: CZ, Praha-západ
Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
Pipera lepím hlavně 'prstolepem', už jsem jich vyzkoušel spoustu a není třeba se jich bát. Drží to fakt dobře. Pouze na velmi namáhaná a důležitá místa je potřeba použít epoxy. Kdž si ťukneš tady dole na moje www, tak tam mám postup stavby i popis různých lepidel, můžeš si počíst. Jinak já jsem naopak z jižního konce Prahy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Většinu jsem lepil Purexem, na něco jsem použil CA a část epoxyd. Purex má tu výhodu, že dopění mezery. Když to mázneš, dáš k sobe a zafixuješ, není od věci to přikrýt ještě ze stran, ono to v té mezeře krásně vypění a vyplní jí to a drží to. Dají se tak vykorigovat třeba větší mezery v trupu v místě spojení s VOP/SOP. Ideální je to krýt kouskem plastové destičky (pravítko apod), protože na to se Purex nechytá a po zaschnutí to jen odloupneš. Vypadá to, že Purex to drží dobře pohromadě, neb když to na plný kotel břinklo o zem (úhel nevím, odhadem kolem 30st.), tak to celkem vydrželo. Zlomilo se motorové lože, praskl čumák, ale ne tak, aby se rozštípal na kusy. A vytrhly se mi překližkové nákližky pro uchycení vzpěr křídla. Na křídle se trochu škubnul potah, ale zase ne tak, abych ho musel dělat zcela nový. Křídlo jsem zatím neopravoval - vím tam o několika prasklinách ve spoji, trup už bude spravený. Mrzí mě zasklení kabiny (lepeno CA), celý předek budu muset dělat znovu, boční zasklení je v pořádku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2009 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
zdso píše:
Chci se zeptat na lepení - v českém návodu se píše, že nejlepší je lepit balsové díly vteřinovým lepidlem. Já jsem to tak jednou udělal u menšího modelu, který jsem stavěl podle plánku a bylo to v pohodě, ale Piper je přece jen větší a těžší model.

Nemám nic proti vteřiňáku na EPP, ale na balzu mi to přijde dost nevhodné. V podstatě okamžitě je lepený spoj tvrdý, tedy žádné doladění. Spoj se taky nedá téměř brousit kvůli tvrdosti.
Zkoušel jsem různé disperze apod. Poměrně dlouho schnou a tak nějak sem k nim nepřilnul. Celé mládí jsem loupal Kanagom z prstů. Nakonec jsem si koupil ze srandy v Intersparu UHU Hart. Psali na tom, že je to pro modeláře. No a světe div se, funguje to perfektně a navíc to fantasticky smrdí. Je to prostě takový kanagom mých snů. :)
Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz