Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Já tam mám APC E 12 x 8 a kužel Profi s hliníkovým spodkem ( myslím že 50 - je to na chalupě - tak nevím přesně ) kleštinový unašeč. Už jsem za rok lítání urazil 3 vrtule, ohnul 2 hřídele ale kužel a kleština stále v poho :lol:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 10:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
geo píše:
Já tam mám APC E 12 x 8 a kužel Profi s hliníkovým spodkem ( myslím že 50 - je to na chalupě - tak nevím přesně ) kleštinový unašeč. Už jsem za rok lítání urazil 3 vrtule, ohnul 2 hřídele ale kužel a kleština stále v poho :lol:

Už jsem objednal stejnou vrtuli a kužel, jaké jsem měl (12x8 APC E, Profi 57mm) a taky jsem se smířil s tím, že otvor v kuželu zvětším kulatým pilníkem, jak mi radil Doktor a bude po problému ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 15:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Králův Dvůr, Beroun
To kubajs: říkal si, že chodíš lítat na rybník do Chýně? Jsem z Berouna, to bych mohl někdy dorazit s Mentorem, dal bys mi pár dobře míněných rad o létání na vodě :wink: co ty na to?

_________________
Žluté éro Nora - už není, Mentor MPX - už není, Optic 6 - ještě je


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 18:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Králův Dvůr, Beroun
Ještě mi poraďte, jak vést anténku (kabel) od přijímače, koukal jsem na rcalbum, ale tam jsou asi všichni na 2,4GHz, ty jsou dlouhý 10cm, já u 35MHz mám asi metr. Díky

_________________
Žluté éro Nora - už není, Mentor MPX - už není, Optic 6 - ještě je


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 18:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Ja mám taky 2,4ghz a deset cm to nemá ani s přijímačem :lol:
Ale co tak vím tak Fmko anténu tahaj od přijímače až po konec trupu.Nebo nechávají vlát.

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 20:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
mikki píše:
Ještě mi poraďte, jak vést anténku (kabel) od přijímače, koukal jsem na rcalbum, ale tam jsou asi všichni na 2,4GHz, ty jsou dlouhý 10cm, já u 35MHz mám asi metr. Díky


Pokud ještě nemáš slepenej trup, natáhni od předpokládaného místa přijímače až k ocasu jednu trubku od táhel a do ní pak tu anténu strčíš a bude ti vykukovat za letadlem.
Pokud máš už trup slepený, tak trubičku ( sežeň si bílou ) přilep na břicho Mentora :)

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.04.2010 6:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Králův Dvůr, Beroun
Dík, ta trubička bude OK. :)

_________________
Žluté éro Nora - už není, Mentor MPX - už není, Optic 6 - ještě je


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.04.2010 9:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
mikki píše:
To kubajs: říkal si, že chodíš lítat na rybník do Chýně? Jsem z Berouna, to bych mohl někdy dorazit s Mentorem, dal bys mi pár dobře míněných rad o létání na vodě :wink: co ty na to?

Není problém. Akorát toho času je poslední dobou velmi málo.
Pozor si dej hlavně na to, abys měl po přistání dostatečnou rezervu kapacity v akumulátoru. Je to nutné hlídat víc než při lítání na letišti kvůli dojezdu po vodě. Radši nastavit striktní čas.
Ve větru to sice není problém (na přistání jdeš proti větru, takže v nouzi letadlo připlave ke břehu na správnou stranu rybníka. V bezvětří si zaplaveš).
Nepoužívat jiný unašeč vrtule než kleštinový, abys nemusel čekat jako já, než vítr donese letadlo ke břehu ;).
Jinak se není čeho bát. Pokud jsi s Mentorem už lítal, nebudeš mít žádný problém. Přistání je s plovákama taky rychlejší - nechová se to jak větroň.
Na vodě velmi stabilní.
Ještě mě napadá, na zahraničních fórech jsem četl rady typu překrýt ten větrací otvor motorového prostoru nějakou prodyšnou látkou (aby to chladilo, ale zároveň zastavilo případné kapky vody).
Zatím jsem nezkoušel. Při tvrdém přistání nebo ve větru, při kterém se na rybníce příliš čeří hladina, tam může stříknout pár kapek vody. Při hladkých přistáních není nikdy problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2010 15:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Králův Dvůr, Beroun
otass píše:
mikki píše:
Ještě mi poraďte, jak vést anténku (kabel) od přijímače, koukal jsem na rcalbum, ale tam jsou asi všichni na 2,4GHz, ty jsou dlouhý 10cm, já u 35MHz mám asi metr. Díky


Pokud ještě nemáš slepenej trup, natáhni od předpokládaného místa přijímače až k ocasu jednu trubku od táhel a do ní pak tu anténu strčíš a bude ti vykukovat za letadlem.
Pokud máš už trup slepený, tak trubičku ( sežeň si bílou ) přilep na břicho Mentora :)


Tak nakonec sem to vyvedl otvorem v boku a anténku šoupnul pod samolepku a kolem serva dotáhl až na konec. Nebude problém kolem toho serva, nějaký rušení, v manuálu na Optica tam o tom něco píšou.

_________________
Žluté éro Nora - už není, Mentor MPX - už není, Optic 6 - ještě je


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Tak jsem skončil ve slepé uličce. Nejsem schopen na Mentora namontovat vrtulový kužel tak, aby celá sestava fungovala správně :(.
Koupil jsem kleštinový unašeč, vrtuli jsem zepředu zbrousil tak, aby byla přesně vyvážená, vše nasadil na hřídel motoru a postupně zvyšoval otáčky na max. Vypadalo to, že nic nevibruje. Pak se mi zlomila hřídel motoru. Je sice možné že už byla načata od minulého vypadnutí unašeče, ale jsem tím silně znepokojen.
Problém vidím jak v mizerném nekvalitním motoru, jehož hřídel nebude zrovna nejlepší (Turnigy), tak hlavně v tom, že při použití kleštinového unašeče M8 (RAY) je mezi vrtulovým kuželem a čumákem letadla tak 15mm mezera.
MP-Jet unašeč, který má průměr 7mm použít nemůžu, neboť vrtule APC-E je s ním nekopmatibilní (neobsahuje vymezovací kroužek o průměru 7mm).
Už mě nenapadá žádná další kombinace.
Mám rovněž obavu, že kužel je pro tento účel příliš těžký. Kužel včetně vrtule a unašeče váží 70g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Ahoj.Mám stejnou sestavu Turnigy motor a unašeč.Samotné to funguje výborně.Ale při použití pěkného velkého krycího kuželu je na max otáčky zle a snad by se to i rozlítlo.Proto lítám jen s kleštinou a ne na max otačky.Včera my došla šťáva(starší baterie) a musel sem sednout do vysoké trávy.Jaké používáte baterie do mentora?Ted jsem si objednal Dualsky s 45C a 6c nabíjecím proudem tak snad bude klid.A propo kolik je 1C???
Myslím že něco přes 1A?Poradte

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 9:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Pár fotek pro představu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ok, takže na kužel asi můžu zapomenout. Leda, že bych šel do AXI, což se mi momentálně moc nechce. Jem mě mrzí, že si dneska v tak ideálním počasí asi nezalítám, neboť vrtule dostala ránu.
Když se tak dívám na tu hřídel, nechápu důvod, proč ji u kořene (kde taky došlo ke zlomu) zbytečně zúžili. V tom případě mohli udělat celou hřídel 3,5mm (změřeno) místo 5mm... To se pak není čemu divit.


Naposledy upravil kubajs dne ned 09.05.2010 13:12, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Pulec píše:
Ahoj.Mám stejnou sestavu Turnigy motor a unašeč.Samotné to funguje výborně.Ale při použití pěkného velkého krycího kuželu je na max otáčky zle a snad by se to i rozlítlo.Proto lítám jen s kleštinou a ne na max otačky.Včera my došla šťáva(starší baterie) a musel sem sednout do vysoké trávy.Jaké používáte baterie do mentora?Ted jsem si objednal Dualsky s 45C a 6c nabíjecím proudem tak snad bude klid.A propo kolik je 1C???
Myslím že něco přes 1A?Poradte

Já jsem koupil 2x 4SLiPo 5000mAh (Zippy Lightmax). Dneska jsem to chtěl jít zrovna vyzkoušet.
Max. nabíjecí proud je u nich 2C, tzn. nabíjím je stejným proudem jak A123 (10A).
1C = kapacita akumulátoru. Pokud má akumulátor tedy např. 2300mAh a nabíjecí proud může být 5C, můžeš je nabíjet maximálním proudem 5x2,3A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 9:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
jj je to škoda ja prohnal už ráno vrtulník a mentora včera ale ty moje flight max 20C na něj nestačí.

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 17:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
kubajs píše:
.....Leda, že bych šel do AXI, což se mi momentálně moc nechce. Jem mě mrzí, že si dneska v tak ideálním počasí asi nezalítám, neboť vrtule dostala ránu.
Když se tak dívám na tu hřídel, nechápu důvod, proč ji u kořene (kde taky došlo ke zlomu) zbytečně zúžili. V tom případě mohli udělat celou hřídel 3,5mm (změřeno) místo 5mm... To se pak není čemu divit.


Axi nic nevyřeší. To jsem zkoušel taky.
Hřídel tam není zůžená, ale je tam udělanej zápich a je tam segrovka (nebo třmenovej kroužek)

Já sem dopadl tak, že lítám bez kuželu ( teda lítal sem, páč sem Mentora dneska prodal )

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kaplik a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz