Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2010 16:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
mikki píše:
Já mám mod 1, takže plyn + křídélka a výškovka + směrovka, při potlačení nebo přitažení se trochu pohnula i směrovka (nepatrně) expo to vyřešilo.
Letu zdar
Já mám Plyn +směrovku vlevo a v pravo výškovku+křidílka jsem zvyklej jako z vrťase.

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2010 20:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2008
Příspěvky: 194
Bydliště: Plzeň
Dneska zálet Mentora, ovládání super, létá to moc krásně a přesně to reaguje na povely. Plachtí skoro jako větroň :-) Jinak na přistání také nemám žádnou konfiguraci, chce to trošku větší rozpočet, kort, když proti fouká větřík.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2010 21:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno
Tak dneska jsem od kamaráda dostal na Mentora noční osvětlení ( původně to bylo na vrťase ), tak to půjdu asi zítra navečer vyzkoušet. Jsem zvědavej, nikdy jsem ještě tohle nezkoušel, hlavně jak bude čitelnej :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=G4mLFPd24mA

_________________
http://www.youtube.com/user/rcmodelsvideo/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2010 11:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Ráno jsem byl létat za chvilku jdem zase.Expo výškovky jsem si dal na Dx6i na 80%.ostatní nechal a je to parádá.Poslouchá to na každy povel luxusně a přesně.Dobrý stroj

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.04.2010 11:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Tak jsem měl dneska v práci volno a říkal jsem si, že teda konečně zajdu po velmi dlouhé době polétat s Mentorem.
Premiéra po nasazení nového kuželu.
Můžu říct, že jsem byl líný sundat plováky a nasadit podvozek, abych mohl jít lítat na letiště na Sobínku. Tak jsem tedy vyrazil na rybník.
A dobře jsem udělal! Letadlo téměř v plné startovní rychlosti. Říkám si, teď přidám trochu víc a odlepím to od hladiny. Přidal jsem tedy řádně a místo očekávaného zrychlení a odlepení od hladiny slyším jen žbluňk a letadlo prudce brzdí. Na letišti bych už skončil někde v poli na čumáku...
Ěro 20 metrů od břehu, no co, už jsem se připravoval, že pro něj doplavu, studená voda by mi ani tak nevadila (nějak bych to skousnul), spíš to obecenstvo by bylo horší ;). Plavky jsem s sebou opravdu neměl, ale po této zkušenosti je budu brát jako povinnou výbavu ;).
Foukal ale vítr 3m/s, takže jsem si jenom minutu počkal na břehu.

No nic, takže jsem přišel o vrtuli, celkem pěkný kužel no a velmi mizerný předražený unašeč vrtule, za který jsem na prodejce trochu naštvaný. Jak kdybych se na to neptal, ale on mé obavy vyvrátil ;).

Unašeč se dotahoval na 5mm hřídel motoru pouze pomocí 2 šroubků (červíků) = rozuměj červík se dotahoval kolmo na hřídel (stejný princip, jaký se používá při dotahování kliky dveří). Jelikož ani zakončení červíků, ani vnitřní průměr samotného unašeče nebyl nijak zdrsněný, samozřejmě to při tom výkonu ulítlo :(. Namísto klasického uchycení pomocí pořádné matice tipuju M10.... Při koupi jsem vznesl obavu, zda to nesklouzne. Prodavač mi sdělil, že z okruhu známých nezná nikoho, komu by se to stalo. No nic, někdo musí být první a jak se říká, všechno špatné je pro něco dobré. Asi do půl hodiny, co jsem to nuceně zabalil, se zvedl silný vítr, nárazy tak 10 m/s, konstantní vítr jsem naměřil 6m/s. Možná bych nakonec skončil hůř. To už by byl na rybníce velký harazd, navíc by hodně stříkala voda od plováků.

Takže závěr: bacha na tyhle unašeče... Lépe nekupovat. Podotýkám, že jsem to utáhl "na krev".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.04.2010 11:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Ahoj hezká zkušenost :-) Já mám unašeč na kleštině a je to super zatím drží jak přibitý.Mám ale jen malý hliníkový kužílek když jsem dal větší dělalo to neplechu na max plyn.

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.04.2010 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 845
Bydliště: Praha
Unašeč na červíky jsem měl několikrát ( ale na podstatně menších érech a na ss motory) a vždycky se to muselo nějak upravit, jinak byl problém.
Od dob stříďáků jenom poctivá kleština. Všichni dobře víme, že i ta klika často zůstane v ruce. Utěšuj se tím, že aspoň ta vrtule nedala nikomu přes hubu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.04.2010 12:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Možná dala přes hubu nějaké rybě, i když žádná tam břichem vzhůru nevyplavala :). Na tohle si dávám pozor, nikdy proti nikomu nelítám a při utržení drží vrtule přímý směr s minimální odchylkou. Pro můj účel by měli ale začít dělat špičku kuželu polystyrenovou ;). Potápět se mi pro to nechce.
Původně jsem tam měl klasický starý dobrý kleštinový unašeč, ale kvůli nasazení kuželu jsem musel zvolit nový. Nikdy více!
Zarážející je spíš, že prodejce nebyl žádný Pecka (výjimka je Pecka v ul. Karolíny Světlé), nýbrž prodejce s velmi dobrým jménem a zkušenostmi.
Zkušení určitě vědí, koho mám na mysli. Nebudu mu kazit kšefty, neboť v drtivé většině případů velmi dobře poradí a žádnou jinou negativní zkušenost nemám. I proto jsem taky dal na jeho rady, i když jsem byl velmi na pochybách, zda to ty červíky udrží.
Jsem rád, že se to nestalo těsně po startu (tak 3 metry nad vodou). Kdo ví, jak rychle bych zareagoval a letadlo by v tom stoupavém letu velmi rychle ztratilo výšku. V tom větru by i jinak velmi hodný Mentor mohl jít na pádové rychlosti dolů po křídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Ahoj Kubajs, tak jsem dostal plováky k svátku - origo. Už je mám namontovaný, ale neproběhl zálet. O víkendu jedu na rybník - pokud bůh Thermoska a manželka :roll: dovolí - na co dát bacha? Plavky zkusím nebrat a uvidíme. Budou tam snad rybáři, tak mi to přitáhnou :oops: aspoň se budou mít večer čím vytahovat - táááákovýhle létadlo :lol:
A ještě jeden dotaz na všechny Mentoráky - zkusil někdo ty vztlakový klapice? Viděl jsem to na YouTube a vypadalo to dóóst dobře.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 16:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
geo píše:
...A ještě jeden dotaz na všechny Mentoráky - zkusil někdo ty vztlakový klapice? Viděl jsem to na YouTube a vypadalo to dóóst dobře.


Mam nastavený v režimu "land" křidýlka o cca 18 mm dolu a Mentor v této konfiguraci letí rychlostí kolem 15 km/h naprosto stabilně.
Na přistání prostě sedne a stojí a starty jsou otázkou 2 metrů.
Samostatný klapky sem chtěl dodělávat, ale tohle mi stačí :D

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Otass - to jsem zkoušel, ale moc mi "neopadával" :oops:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Ahoj geo,
při záletu jsem jenom dbal doporučení v manuálu, respekt jsem měl velký, ale realita je úplně jiná = není se čeho bát. Ty plováky mají tak velký vztlak ,že i kdybys s tím třísknul o hladinu, nepotopí se to. Maximálně by mohla do motorového prostoru stříknout voda.
Na hladině je to velmi stabilní, pokud neštrejchneš křídlem o hladinu (to se mi zatím nestalo ;)), tak se to asi nemá jak převrhnout.
Osobně uvažuju, že odmontuju to kormidlo = příliš velké nebezpečí, že se zachytí o nějaký vlasec nebo řasu těsně pod hladinou a dojde řada na plavky :D. Nezkoušel jsem, ale údajně je směrovka dost velká na to, aby to bez problém pojíždělo po hladině i bez vodního kormidla.
Přistání je jednodušší s plováky než s podvozkem, protože stačí kratší rozpočet. Plováky pěkně brzdí (oproti klasickému podvozku) a letadlo je těžší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 18:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
geo píše:
Otass - to jsem zkoušel, ale moc mi "neopadával" :oops:

Dneska mi přišly 2 cihly z hobbycity (2x 4S Zippy LiPolky 5000mAh), tak jsem zvědav na ty dlouhé letové časy. Akorát budu muset předělat konektory, neb ty čínské krytky jsou bohužel jiného rozměru.
Teď už jen přijít na to, jakou kombinaci unašeče, vrtule a kuželu zvolit, abych zbytečně zase neznečišťoval rybník modelářským odpadem ;) a můžu opět do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 19:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Neporadil byste někdo kombinaci Vrtule + kužel + unašeč pro Mentora?
Vrtuli bych koupil asi APC-E 12x8, Tu mám i změřenou, ale rád si nechám poradit. Unašeč musí být nutně kleštinový ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
Já mam vrtulku APC 13x4
Unašeč MP jet
a kužel JDL
Vrtulku i kužel nutno vrtat.Lítám na A123 5S 2300.

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz