Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 10:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Model vznikl na základě přímých požadavků tří větších modelářských klubů v Německu, Francii a Slovinsku. Rád bych touto cestou nabídl možnost nákupu českým klubům a kroužkům a to za výrazně námi dotovanou cenu 550 Kč za kus.

(Standardní cena stavebnice je 39 EUR). Stavebnice by byly k dispozici koncem října tohoto roku. (nejdéle první týden v listopadu)

Nabídka platí pro kluby a kroužky.

Stavebnici za tuto dotovanou cenu může objednat do konce října tohoto roku. Model je koncipovaný jako volný s možností konverze na RC. Všechny díly jsou vyřezané kvalitním (ne čínským) laserem. Díly jsou vyloupány a rozděleny do jednotlivých barevně rozlišených pytlíčků (podle konstrukčních celků), jak je u nás u nových stavebnic zvykem. Náběžky a odtokovou jsou již ve stavebnici vybroušeny. Dále stavebnice obsahuje uhlíkovou trubku trupu, potahovací papír, barevný výkres atd.

Chtějí oslovit co nejvíce dětí. Mají přání rychlou stavbu modelu, eliminaci začátečnických chyb (broušení, řezání), konverzi na RC a přiměřené letové vlastnosti. Takže pro mnoho našich ortodoxních klubů a kroužků začínajících stavbu vyřezáním dílů lupínkovou pilkou tato stavebnice asi nebude to pravé. (což chápu a respektuji)

Pokud by jste ale o stavebnici měli zájem napište nám prosím nezávaznou objednávku na email petrabhb@seznam.cz . Moje žena Vás zaeviduje a domluví s Vámi podrobnosti.

Případné objednávky budou rozesílány v pořadí ve kterém přišli. Takže, kdo objedná dříve, dostane stavebnice také dříve. Fotografie stavebnice, stavby a modelu budou k dispozici v průběhu tohoto týdne.

Tento model (podle reakcí zahraničních partnerů) bude v podstatě létat po celé Evropě.

Touto podporou jsem chtěl model zpřístupnit i našim modelářských kroužků.

Přeji hezký den
Rudolf Hiesbök
https://www.letadel-modely.cz/Terej-d333.htm


Přílohy:
_vyr_333_Terej-p[1].jpg
_vyr_333_Terej-p[1].jpg
[ 99.96 KiB | Zobrazeno 8693 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 10:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak takovou nabídku pro podporu leteckého modelářství zveřejňuji velmi rád. Díky.

Nabídka platí samozřejmě i pro členy klubu MK RCMANIA.cz.
Já si objednám dva modely klukům pod stromeček. Pokud by se chtěl někdo z Prahy přidat, tak mi napište co nejdříve :D Kdo objedná dříve, dostane stavebnice také dříve


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 12:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.8.2018
Příspěvky: 95
Bydliště: Kladno
Já osobně jsem moc rád za stavebnice p. Hiesböka, modely jsou velmi promyšlené, stavebnice kvalitní a za dostupnou cenu. Ano zní to jako reklama, ale ten kdo si od něj již něco postavil může má slova jen potvrdit. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 17:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nezní to jako reklama, je to fakt.
Ad profil toho modelu, celý Saper. Bude se to líbit, děckam, bude se to ploužit po obloze. Stáří pardi je to budou učit, potahovat zespoda. Když se naučí toto, tak už všechno. Za mě mooooc pěkny model, možná, že i doutnak na výškovce přijde na řadu. To už snad ani nikdo nezná,cekat až se to sklopi a já si pro to zabehnu., Za mě, skvely počin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Pro nadšené stavitele: každý rok jsem na MČR mládeže upozorňován na možnost diskvalifikace některých účastníků z našeho kraje z důvodu doutnáku pro pravidlům:

6.2.1. JE ZAKÁZÁNO POUŽÍVAT:
a) kovové listy vrtulí nebo rotorů
b) opravované listy vrtulí nebo rotorů
c) špičaté kužely nebo upevňovací matice vrtulí
d) nožově ostré náběžné hrany
e) závaží nebo jiné těžké díly modelu, které by mohly za letu odpadnout
f) nedostatečně upevněné motory
g) vrtule, které se skládají dopředu a konce jejich listů vyčnívají ve směru letu.

h) hořící doutnáky neuzavřené do ochranné trubky, nebo podobného zařízení, které je uzavírá a uhasí

Ale jinak dobrý počin, doufám, že modely uvidím na soutěžích.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2020 7:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Dobré ráno přeji
Děkuji za podporu. Chystám se na sobotu, kdy bych rád pořídil kompletní kvalitní fotodokumentaci, která přiblíží všechny další možnosti modelu.
Jak jsem již psal, model byl vyrobený podle požadavků zahraničního zákazníka.
Model je považován za školní, pro pokročilého „začátečníka“. (druhý nebo třetí stavěný model )
Pevná výškovka byla určena pro běžné nesoutěžní „poletování“ na svahu za městem.
Pro soutěžní létání ( v jejich pojetí – to je bez „vystřelování modelu v konečné fázi letu a jiných našich vymožeností ) je určena výklopná kolíbka výškovky kdy elektronika (magnet) uvolní západku a výškovka se vyklopí do požadované polohy.
Případně při použití serva do přesně nastavené polohy .
Tuto kolíbku lze použít ve rekreační verzi s RC pro ovládání plovoucí VOP.
Každá země to řeší trochu jiným způsobem.
Je pro mne docela překvapením, že každá země toleruje trochu jiné ohýbání pravidel dané kategorie. Například na původních stránkách http://www.rc-network.de byly krásné fotografie ze stavby modelu kategorie R.E.S. kde bylo křídlo protkáno uhlíkovými výztuhami křížem krážem bez ohledu na jakákoliv pravidla této kategorie. Podobné „drobnosti“ jsou tolerovány napříč všemi kategoriemi. Zatím co u nás hodně těchto „drobností“ končí diskvalifikací následovanou intenzivní ústní komunikací, třeba i s výhrůžkou inzultace a končící „sem už v životě nepojedu“, u nich se spokojí s penalizací, která vyrovná - srovná šance všech zúčastněných modelů a která je oboustranně respektována. Týká se to běžných soutěží na „okresní“ úrovni. Cílem je neodradit, ale postupně vychovat. Tímto nechci otevírat diskuzi o pravidlech. Jen popisuji co jsem pochytil.
Přeji hezký den
rh
Příloha:
PA060344.jpg
PA060344.jpg
[ 146.61 KiB | Zobrazeno 8125 krát ]


Příloha:
PA060345.jpg
PA060345.jpg
[ 127.57 KiB | Zobrazeno 8125 krát ]


Příloha:
PA060346.jpg
PA060346.jpg
[ 98.43 KiB | Zobrazeno 8125 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 16:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Mám otázku. Dotované stavebnice sa asi na Slovensko dodávať nebudú?
Mám krúžok a ide o celkom zaujimavý model, stavebne vyhovujúci pre mladých modelárov, ktorí už postavili nejaké hádzadlá a chcú stavať niečo väčšie.
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2020 16:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Spojil bych se s výrobcem. Seriovost zlevňuje.A bylo to vyvinuté pro zahraničí? Bylo. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2020 6:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Vlad48 píše:
Mám otázku. Dotované stavebnice sa asi na Slovensko dodávať nebudú?
Mám krúžok a ide o celkom zaujimavý model, stavebne vyhovujúci pre mladých modelárov, ktorí už postavili nejaké hádzadlá a chcú stavať niečo väčšie.
VLAD


Dobrá ráno přeji
napište prosím mojí ženě na email petrabhb@seznam.cz ona už všecho ostatní zařídí.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.09.2021 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Dovolím si navázat na toto vlákno. Můj příspěvek se netýká modelu Terej, ale jiné A1 z produkce firmy Hiesbök, konkrétně modelu Maxík A1. Jeho stavba mi trvala trestuhodně dlouho, ale už jsem ve fázi zalétávání. Konečná hmotnost modelu je 238g, což je nad limitem pro kategorii A1, ale je to podle mě způsobeno použitým RC vybavením. Jako volňasek by byl určitě v pohodě postavitelný v limitu pro tuto kategorii. Udělal jsem při stavbě několik změn oproti plánu a navrhovanému stavebnímu postupu, ale ty nejsou nijak zásadní. Model se stavěl jako Lego a mohu jej případným zájemcům jen doporučit.
Pokud by jste měli zájem se kouknout, zde je pár fotek ze stavby:

https://jfv.rajce.idnes.cz/Hiesbok_-Maxik_A1/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.09.2021 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
JFV píše:
Dovolím si navázat na toto vlákno. Můj příspěvek se netýká modelu Terej, ale jiné A1 z produkce firmy Hiesbök, konkrétně modelu Maxík A1. Jeho stavba mi trvala trestuhodně dlouho, ale už jsem ve fázi zalétávání. Konečná hmotnost modelu je 238g, což je nad limitem pro kategorii A1, ale je to podle mě způsobeno použitým RC vybavením. Jako volňasek by byl určitě v pohodě postavitelný v limitu pro tuto kategorii. Udělal jsem při stavbě několik změn oproti plánu a navrhovanému stavebnímu postupu, ale ty nejsou nijak zásadní. Model se stavěl jako Lego a mohu jej případným zájemcům jen doporučit.
Pokud by jste měli zájem se kouknout, zde je pár fotek ze stavby:

https://jfv.rajce.idnes.cz/Hiesbok_-Maxik_A1/

Myslim ze v kategorii A1 je urcena len minimalna hmotnost modelu , ze si nad limitom je v poriadku a nad nim mozes byt kolko chces.
Teda ak sa pravidla nezmenili od doby kedy som ich este lietal ...
Ak mal pod 220g (kym si dorobil RC vybavenie) tak by si ho musel na volne sutazne lietanie v kat.A1(F1H) este dovazovat...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Že to je minimální hmotnost pro tuto kategorii vím. Trochu mě mrzí, že jsem jí nedosáhl, ale neberu to jako tragédii :D Už se těším, až si to "soutěžně" rozdáme s jedním kolegou, který už podobný soutěžní stroj má. Bude to klasika, start na gumicuku a letový čas rozhodne. Další kamarád má Maxíka taky už hotového a druhý zatím ještě "rozsypaného" v krabici. Až budeme všichni připravení, to bude doufám ta správná retro zábava :D No pro nás všechny je to návrat ke kořenům :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
A hlavne sa tam clovek musi trosku hybat , co sa nam starsim uz moc nechce :) Len ziadne serva :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
No zas až tak ke kořenům nejdeme, serva tam budou mít všichni :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2022 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
I když se přímo nejedná o model Terej, dovolím si sem vložit video letu mého modelu od firmy Hiesbök. Jedná se o model stejné ktegorie A1 - Maxík. Třeba někoho zaujme :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: cz.bobes a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz