Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI CLONE - Dron SG-700 + mode update
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 20:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2018
Příspěvky: 25
Blog: Zobrazit blog (2)
Zdravím, koupil jsem ho za 800,- na blbnutí...původ china
Tak jen pro ty co přemýšlěli o koupi.
Má to být clone dji, ale do toho to má funkčně daleko.
Dosah do sto metru ani né.
Antény na ovladači jsou atrapy, uvnitř je jen drátek.
Komunikace je pouze jednostranná, takže na telemetrii zapomeňte.
U SG-900S je už GPS, tam je už i telemetrie v aplikaci a stav baterie.
U SG-700 je v aplikaci pouze video a ovládání startu, nebo řízení bez ovladače a také focení či natáčení videa. Není tam vidět stav baterie a pokud klesne baterie na nejnižší mez rozblikají se ramena, dron sám přistane.
U vyšší řady se má vrátit podle GPS...
Všechny tyhle clony používají ss motorky s plastovou převodovkou... motorky se hodně hřejí a pak dochází k deformaci uložení motorku a tím i nefunkčnost plastové převodovky... dron se sekne a spadne... navíc pokud dostane ránu rameno může dojít k vylomení plastvého ozubení... což se mi také stalo... naštěstí jsem si i s dronem objednal díly, protože jsem stím počítal.
Jinak dron létá na blízko dobře... na jedno tlačítko vzlétne i přistane nebo manuálně. Drží výšku suprově. Tím že nemá GPS tak samozřejmě polohu už nedrží... letí kam fouká. No a pak je tu otázka větru... stačí menčí vánek a má co dělat. Naštěstí má i více módů speed a tím se dá trochu pomoct proti větru. Takže pokud nefouká dá se létat suprově.
Dále by měl umět rozpoznat gesta, to bohužel neumí. Tam kde mají být snímače jsou jen ledky.
Jinak má dvě kamery HD... video je docela sušné. Prepínání kamery se dělá v aplikaci.
Přední kamera se dá i trochu sklopit. Nějakou stabilizaci ani gimbal nečekejte.

A teď k mode update:
Nějak jsem se nechtěl nechat odradit
Nejdřív jsem se zbavil nefunkčních antén a nahradil je normálníma... dosah se o něco zlepšil,ale ne o moc, je to asi výkonem vysílače.
Pak jsem zdvojnásobil baterie a tím se dostal na 16minut létání. Zapínání ovladače se provádělo vysunutím držáku na mobil. Což se mi také nelíbilo, hlavně když jsem potřeboval resetovat ovadač a měl jsem v držáku mobil, musel jsem ho pořád sundávat. Proto jsem si přidal přepínač na vypnutí.
Dále.. funkce trim je na ovladači dost nešťastně řešená tím, že zamáčnete páčku dovnitř a pak trimujete stejnou páčkou, proto jsem si tuto funkci přesunul na další tlačítko. Pak ještě tlačítko stop, pro vypnutí motoru bylo na levé straně, což se mě také blbě používalo, tak jsem si ho přesunul na pravo.
Závěr: Dron není opravdu nic extra... vzhled je docela povedený... sklápění ramen je dobře řešené.
Motorky s převodovkou bohužel poruchové...
Pro děti na chvíli než ho zdemolujou asi fajn hračka.
Já jsem ho koupil jen ze zvědavosti a pak dal dětem na hraní.
Většinou po každém jejich létání ho pak dávám do kupy... :)) dětem se líbí.
Určitě časem kopím opět další a poreferuji o kvalitách dronů z číny.


Přílohy:
20181101_190427.jpg
20181101_190427.jpg
[ 101.64 KiB | Zobrazeno 9362 krát ]

20181101_190453.jpg
20181101_190453.jpg
[ 106.64 KiB | Zobrazeno 9362 krát ]

20181101_190358.jpg
20181101_190358.jpg
[ 54.56 KiB | Zobrazeno 9362 krát ]

20181101_190642.jpg
20181101_190642.jpg
[ 31.63 KiB | Zobrazeno 9362 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 7:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.9.2019
Příspěvky: 1
Zdravím, koupil jsem si SG900 a hned první den jsem ho rozbil, prosím tě nevíš kde bych mohl sehnat náhradní díly, jeden motor se netočí patrně převody v háji , potřeboval bych motor a ozubená kola, díky moc jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.11.2019 4:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2018
Příspěvky: 25
Blog: Zobrazit blog (2)
bublinek píše:
Zdravím, koupil jsem si SG900 a hned první den jsem ho rozbil, prosím tě nevíš kde bych mohl sehnat náhradní díly, jeden motor se netočí patrně převody v háji , potřeboval bych motor a ozubená kola, díky moc jirka


Díly najdeš na www.banggood.com nebo i na https://www.aliexpress.com/af/sg900-spa ... 1117194411


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz