Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
A ještě si rýpnu do té věty "rozdíl skoro 1000 korun" - a chceš pořádně létat nebo za každou cenu šetřit? Já samozřejmě respektuji finanční možnosti a že si někdo nemůže dovolit něco vyloženě drahého, ale je vážně až tak nepřekonatelný i rozdíl, o kterém se bavíme v tomto případě? Nehledě k tomu, že je nemalá šance, že se ten rozdíl vrátí, při častém létání brushed motory nevydrží právě věčně a zejména při použití 67k verze je cena za výměnu nezanedbatelná.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Ahoj pomalu se pripravuju na nejakeho vupika a prave koukal jsem, ze tam davaji uz lepsi motory. Prodal jsem svou QX95 a ted toho trosku lituju, protoze nemam nic na doma. Hledam neco maleho, co bude mit osd a chranice vrtulek. QX95 po narazu do zdi vetsinou sla hned dolu a vupove se jen odrazi a leti dal. Letal bych jen na angle a max horizon. Pouze doma a nebo nekde v hale a bylo by to na presne letani skrz okna zidle a pod stolama. Pokud da baterka 3min., tak to bude dostacujici. Koukal jsem na Eachine QX65 tu nejlepsi verzy s hodne baterkama a nabijecem na vse najednou a nebo URUAV UR65. Rozhodne s tim nebudu letat nejake akro venku, ale kladu duraz na presnost. Mam maleho Lizarda 95 na venkovni lety a nacvik blbosti, ale na doma to rozhodne neni :D. Nerad bych koupil neco za 2000 a pak doma resil, ze je to moc agresivni, proste hledam neco, jako QX95, ale vupikove provedeni :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 16:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ne to urcite ne, ja uplne setrit nechci kdyz je to takhle tak prodam qx95ku a dam na vase doporuceni a vezmu uz neco lepsiho, puvodne sem myslel ze koupim whoopa abych mel uplnyho prcka a levnyho, pak qx95 a pak mou 250ku, ale po techto nazorech vidim ze by to bylo zbytecny, lepsi bude nakej prcek ale uz kvalitnejsi a na ven ta 250 a hotovo, takze diky za nazory, dost mi to pomohlo a menim nazor v podstate hledam neco jako BANE ale ted uz radeji stridaky a 2s, ono se to fakt casem (spis dost brzo) vrati, na te 95ce sem menil motory vsechny a o bateriich ani nemluvim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
tomashr:
Jako uvažoval jsem o upgradu pro E010C těch více kv motorků, ale pak jsem si řekl, že do toho nejdu, protože je to pořád kartáč a nevydrží to na věky. Taky mě mrzí, že jsem nešel do E010S místo E010C, protože C má jen stabilizaci, kdežto já už si s tím nechci kur..t ruce a využil bych akro režim u S verze. V tom případě pokud to nějak funguje (ta Beta65), tak asi o tom uvažovat budu. Byl by nějaký odkaz?
Na venek mám tu 210, lítáme pořád, když trochu funguje počasí. Na doma ale kromě QX90 (na doma to moc nejde a slabé) a E010C (slabé, bez akro) nic nemám a chtěl bych. Pokud to není tajné, rozepsal by ses o FPV strojích, které máš?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 17:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak po delsi uvaze u me vede URUAV UR65, protoze ma u frsky rssi, ktere QX65 nema. Ma nekdo tohoto vupika?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.5.2018
Příspěvky: 68
Bydliště: Kousek od Prahé
BANE píše:
Tak po delsi uvaze u me vede URUAV UR65, protoze ma u frsky rssi, ktere QX65 nema. Ma nekdo tohoto vupika?


To je opravdu tak důležitá věc u takového prcka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 20:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Já bych tedy ten argument s RSSI u této velikosti copteru označil za fór týdne :lol: :lol:

K tomu BetaFPV - já odkaz na web výrobce dával, tam jsou komponenty jasné. Sám mám "originál" rám, FC a motory, kameru a přijímač jsem si řešil sám, stejně jako kompletaci.
Na doma mám momentálně vlastně 4 whoopy, reálně ale jeden vyřazený, takže tři. Všechno velikost 65mm, kamery ve stylu VM275.
Ty starší jsou klasické s brushed, nejstarší s 59k, novější s 67k a třílistými vrtulemi, rozdíl je docela citelný. Aktuálně postupně ladím tu brushless betu, nějak není moc čas (v létě jsem většinu víkendů po Eurotour F5J, malé coptery jsou spíš na zimu), ale postupně to i tak začíná šlapat a dojmy jsou fakt dobré. Proti klasice je prostě větší rezerva výkonu a dynamika letu, při pomalém létání po bytě opravdu je doba letu proti brushed větší. Na větším prostoru (zahrada, tělocvična) ale baterka dostane slušný záhul :-)

Z malých na ven mám Rotorama Split Pearl (ne úplně přesně podle výrobce, ale princip sedí), to je ale specifický copter s FullHD kamerou v mrňavém provedení, na létání jen tak je to diskutabilní. Předtím jsem měl ELF88mm (pořád mám, ale zrovna lehce rozebraný a oživím asi až po sezóně). To je osazením hodně podobné Babyhawku ( https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=3229 ), ale výkony o dost lepší - tuhý uhlíkový rám, po rekonstrukci to dostane plnohodnotnou micro CCD kameru se lepším obrazem atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Jak ti ta beta lita a jak dlouho to vydrzi na tu 1s pri klidnym letu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 22:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak na létání na hajzlu kolem hlavy bych to rssi neřešil, ale v hale, kde se lítám podívat na šatnu a nebo oknem ven, bych u tak slabého přijímače rssi opravdu ocenil. Vtipné je courat se pro spadenou kopteru.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 4:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
A kolik jsi toho v popsaném režimu nalétal? Ono totiž právě v místnostech ti RSSI létá nahoru/dolů zcela extrémně až bych řekl bez logiky, je to o odrazech, stínech a tak, rozdíl na jediném metru letu bude hezkýách pár dB a není to jednosměrné - zažiješ pokles, ale když letíš dále, tak se to zase zlepší.
Mám krásný příklad u mně v bytě - jeden whoop s horším přijímačem má po startu v mém pokoji pak s dosahem problém v předsíni, paradox ale je, že v dětském pokoji, kde by se intuitivně čekalo, že bude situace ještě horší, není ani náznak problému. Tohle prostě moc nevysvětlíš, čert ví, kudy signál jde :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 8:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Jo ale víš, kde je problém, protože máš možnost to sledovat. Já u rssi sleduju jen první číslo a podle toho se řídím. Může tě zrušit v paneláku hromada wifin a nebo si děcka hrají s vysílačkama. U mě v práci je hodně věcí co to můžou zrušit a venku na volné ploše taky není jistota. Prostě je dobré to tam mít a vědět kde je případně problém. Pokud nahráváš přes dvr let a pak někde záhadně spadneš poznáš že záznamu, že za to může třeba výpadek signálu.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 10:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Baví mně podvečerní lety s Tinym venku na zahradě. Za zahradou je les a když zaletím až tam tak ocením když na mně Taranis zařve že mám slabý signál rssi.
K těm cenám: E011 15.99, Beecore V2 27.99, Kamera TX05 24,99, vše v dolarech. Při dnešním kurzu to dělá necelých 1550Kč. Doprava z Alíku zdarma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Koblovák píše:
Baví mně podvečerní lety s Tinym venku na zahradě. Za zahradou je les a když zaletím až tam tak ocením když na mně Taranis zařve že mám slabý signál rssi.
K těm cenám: E011 15.99, Beecore V2 27.99, Kamera TX05 24,99, vše v dolarech. Při dnešním kurzu to dělá necelých 1550Kč. Doprava z Alíku zdarma.


Tak jsem to naklikal na BG a mám to za 1604,- což je dobrá cena vzhledem k tomu jaká tam bude kamera, ale je třeba dokoupit nějaké baterie s nabíječkou. Ještě mi jako bonus zbude panáček :)

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Porad sice nejsme na 2s ale co tahle mrska za ty prachy? Snapper7 Brushless Whoop Racer Drone BNF Micro 75mm FPV Racing Quadcopter Crazybee F3 Flight Control Flysky RX 700TVL Camera VTX
http://s.aliexpress.com/yURJfQZ7?fromSns=Copy to Clipboard to by nebylo uplne k zahozeni ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 12:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Na Gearbest se prodává klon E011 za 10,99. JJRC H67 DIY RC Drone - RTF - WHITE 2.
Poslední dobou taky pokukuju po Brushless Whoop. A právě uvažuju o Snapper 7 nebo Beta 75. I když tyhle koptérky už jsou trochu větší. Možná všechno nakoupím zvlášť a poskládám si vlastního.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz