Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Pořád váhám. Láká mne výkonnější vTx u Bety, má 11 motory oproti 8 u Mobuly. Největší a brutální rozdíl je ale u hmotnosti, kde bez baterek má 75X 41 g a Mobula jen 26 g a to je fakt hodně. Počkám minimálně do neděle, číňani se zbláznili ve slevách a v neděli to vyvrcholí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 14:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ja fakt 2s nevyuziju, litam jeste 250ku 4s takze na takovy blbinky doma a na zahrade mi 1s prcek staci kterej ma silu a leti 3 minuty, leda ze by me to bavilo casem vic nez velka koptera a pak bych o tom uvazoval jinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 15:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Teď na zimní indoor je fakt asi lepší 65mm 1s, celkem lhostejno zda brushless nebo dobře vyladěný brushed.
Ty 2s verze (případně dokonce 75mm) mají smysl v tuto dobu spíš pro ty, kdo chodí létat do tělocvičen, pak až na jaře na zahradní létání atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 16:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
UR65 nastaveny a lita v akru perfektne na takoveho prcka. Delal jsem salta v obyvaku a v pohode a co se tyce do rychlosti, tak nejsem schopen vyuzit doma. Je fakt, ze clovek musi pocitat s propadem u salta a tomu prizpusobyt let, ale nic dramatickeho...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Já bych byl s mým whoopem (E010C) spokojený, kdyby měl akro režim a hlavně, kdyby to letělo i na nejen nové baterky. Slibuji si od 2S stroje, že z těch baterek (2 zapojených do série) dostanu víc (aspoň o něco), než v případě samotné baterky. To ploužení mi dost vadí a ani se zánovní to není na kdovíjakou rychlou jízdu. Možná mám růžové brýle, to se uvidí.
edit: vy, co máte 1S brushless, zkuste naložit starší baterku a napište, jak to letí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak jsem nakonec neodolal a Mobuláček zakoupen. Verze EU-LBT a větším příslušenstvím, původní cena 100$, dnes 95 a po získání kupónu jen směšných 89$. Na BG v té samé konfiguraci 116$...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 5:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Nechapu jak to myslis s tema starsima baterkama, kdyz se o ne dobre staram tak litaj dlouhou dobu porad stejne, nevybijis je moc? Kolik maj po pristani? Kapacita je porad stejna?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Vybíjím je možná víc, ale kolik mají za letu V netuším, na E010C ani QX90 nemám OSD. Stejně si začne sám sedat, když to klesne pod určitou mez. Hned po letu měly běžné Volty po vybití (kolem 3,6). Píšu měly, protože s tím nemám chuť lítat, když to po nějaké době na některé není ani schopné vzlétnout a se zánovními to je polet jen na chvilku. Nikdo mi nevymluví, že 1S obzvláště malých kapacit (do 250mAh včetně), dostává dost na zadek. Ve videích vídám na OSD u takových baterek hodnoty za letu i kolem 3V, proto nemají šanci mít dlouhý život.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 15:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ano mam po chvilce skoro 3V ale na tech se to drzi vetsinu letu, tady jde o kapacitu, litam 1s 250mAh a nemam problem litat stale 3 minuty, vybijim 200mAh a pak pristavam, coz chapu ze bez osd nelze dodrzovat, proto rikam ze na cas je to tezky no, clovek ponpristani zmeri napeti, ale kolik mu klesa za letu kdyz sou to zvejkackovy baterie netusi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 6:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
A proto je osd u me nutnost na woopa a to se tady tomu strasne nekteri divili...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 8:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
BANE píše:
A proto je osd u me nutnost na woopa a to se tady tomu strasne nekteri divili...


Docela se obdivuji tvé sebekázni, že OSD tak respektuješ...
Myslím vážně, mohl bych vyprávět, kolikrát jsem u velkého copteru na 4s sedal při napětí kolem 9V (o hodnotě na článek se raději nebudeme šířit), ač samozřejmě OSD a exaktní měření má :(

Jinak ale budiž, každý jsme jiný, přijde mi ale, že asi nelétáš příliš ostře - co vím i z osobní praxe, tak ty hodnoty 3,2V a méně u nadupanějšího 1s whoopu jsou při náročnějších manévrech dost běžný stav, baterky prostě vyšší hodnotu neudrží. A když budeš příliš respektovat poklesy, tak některé věci prostě nezaletíš.
Tohle je ostatně hlavní důvod přechodu na 2s i u mrňat 75 či dokonce 65mm - už jsem to zmiňoval, ale jde zkrátka o to, že při 2s pro stejný výkon spadne proud na polovinu, ale s ohledem na účinnost a charakteristiky baterek je skutečný rozdíl ještě větší, určitě je reálný koeficient 2,25x, ale místy možná i 2,5x (záleží na stylu létání).

Jinak co se týče životnosti baterek, tak jsem přesvědčen, že kromě výše zmíněné "sebekázně" to je hodně i o štěstí, životnosti jednotlivých typů či dokonce sérií stejného typu se liší až brutálně. Něco drží i když s tím zacházíš jak prase, něco ale odchází či alespoň měkne i při slušném zacházení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 8:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
tomashr píše:

Docela se obdivuji tvé sebekázni, že OSD tak respektuješ...
Myslím vážně, mohl bych vyprávět, kolikrát jsem u velkého copteru na 4s sedal při napětí kolem 9V (o hodnotě na článek se raději nebudeme šířit), ač samozřejmě OSD a exaktní měření má :(

Jinak ale budiž, každý jsme jiný, přijde mi ale, že asi nelétáš příliš ostře - co vím i z osobní praxe, tak ty hodnoty 3,2V a méně u nadupanějšího 1s whoopu jsou při náročnějších manévrech dost běžný stav, baterky prostě vyšší hodnotu neudrží. A když budeš příliš respektovat poklesy, tak některé věci prostě nezaletíš.
Tohle je ostatně hlavní důvod přechodu na 2s i u mrňat 75 či dokonce 65mm - už jsem to zmiňoval, ale jde zkrátka o to, že při 2s pro stejný výkon spadne proud na polovinu, ale s ohledem na účinnost a charakteristiky baterek je skutečný rozdíl ještě větší, určitě je reálný koeficient 2,25x, ale místy možná i 2,5x (záleží na stylu létání).

Jinak co se týče životnosti baterek, tak jsem přesvědčen, že kromě výše zmíněné "sebekázně" to je hodně i o štěstí, životnosti jednotlivých typů či dokonce sérií stejného typu se liší až brutálně. Něco drží i když s tím zacházíš jak prase, něco ale odchází či alespoň měkne i při slušném zacházení.


Tak me je jedno jak litam, UR65 mi napise, ze mam slabou baterku a mam cca 5 sekund na pristani, pak uz kopter spadne sam :D. Blika mi to uprostred obrazu a zatim to funguje skvele. Kdyz litam rychle, tak to nastane driv, ale nic se nemeni. Na volty moc nehledim.

Ani si neumim predstavit, ze bych sledoval volty a u toho nejak lital :D. To udelam nekdy na velke, abych vedel jestli ma cenu jeste letet treba nekam dal a neco tam udelat a nebo uz se drzet pobliz.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
BANE píše:
Tak me je jedno jak litam, UR65 mi napise, ze mam slabou baterku a mam cca 5 sekund na pristani, pak uz kopter spadne sam :D. Blika mi to uprostred obrazu a zatim to funguje skvele. Kdyz litam rychle, tak to nastane driv, ale nic se nemeni. Na volty moc nehledim.


Já ti nějak nerozumím - pro "pohodu baterek" bys neměl jít řekněme pod 3,2V/čl při plné zátěži, spíš trochu více. Takto se ostatně typicky nastavují blikající upozornění, až sem vše jasné. Ale netvrď mi, že po tom upozornění spadneš za pět sekund????? To prostě nesedí - buď je to vypnutí nastaveno tak nízko, že nelze mluvit o šetrnosti pro baterky anebo je nějak zpackaná řídící deska u UR65, že prostě deska chcípne třeba u 3,3V - pak ale zase nevyužiješ zdaleka plnou kapacitu baterek?
Jo, druhý případ by aspoň seděl na to, že je přátelský k baterkám a pokud by to to stačilo, tak OK - to aspoň sedí technicky. Ale upřímně o desce by to moc pěkné věci neříkalo :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 12:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
U desky je psano min. 3,5V a ona asi nejak sama pozna, ze uz ma malo. Po byte letam s prilozenyma lihv 250mah 3 minuty a pak zacne blikat, ze ma malo proudu a zbytek uz znas. Me to vyhovuje a uprimne jsem ani necekal, ze tak dlouho poleti a baterka je po odpojeni defakto ve storage. Bez brejli litam do padu, ale to neni zrovna idealni :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Hele ja to taky moz nechapu, po 1:30 uz litam na 3.2V, po 2 minutach 3.1V a po 3 minutach jsem uz na 3V, mluvim o zatezi, samozdrejme az pristanu tak napeti vystoupa. Zadny samovolny vypnuti koptery se nekona, to bych to asi musel dost prehnat, je pravda ze sem neprovadel zadnou kalibraci, nekdo z nas ma teda asi neco spatne ne? nemuzes sem hodit naky video s osd?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz