Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
U toho Mobuly 7 75 je možné lítat jak s větším jednočlánkem, tak s dvěma malými jednočlánky. Videa indoor i outdoor jsou lákavá. Vše podle představ, i to přítomné OSD. Jsem docela nakousnutý do něj jít. I taky proto, že už se žena ptala, co budu mít k Vánocům. :lol:
Edit: a pokud bych do něj šel, tak nevím, jestli je nějaký důvod to brát z Banggoodu, kde je to v konfiguraci FrSky EU LBT + standard příslušenství za 116$, když v tom samém je na Aliexpresu za rovných 100...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 16:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Nevím jak je přesný status u Mobula, ale obecně je právě u FrSky s těmi non-EU verzemi problém, když máš tady kupovaný Taranis s EU přijímači, tak je někdy složité to uchodit. Minimálně to přináší limity (provoz v D8 mode), ale když máš nové FC s podporou telemetrie, tak to je někdy dost omezující dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, já právě psal o verzi EU LBT, kde je místo SPI BUS přijímače (u NON-EU verze) plnodosahový externí XM+ přijímač a ta cena se týká právě jeho + lepšího příslušenství.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Poznámka na okraj - trochu jsem se na to díval a nedá se okecat, že Beta65X (i 75X) je o dost propracovanější než Mobula. Jde hlavně o FC a regly - zjednodušeně řečeno Mobula má klasický Beecore brushless F3 jen modifikovaný na 2s, zatímco BetaFPV má pro 2s mašiny elektroniku dost odlišnou - vlastně samostatná F4 deska, na kterou se konektory cvakne oddělený model reglů s o dost dimenzovanějšími FETy s menším přechodovým odporem atd. To samé FPV kamera - Mobula má klasickou, zatímco Beta už delší dobu má variantu s víc odděleným vTX od kamery a vhodněji umístěnou anténou atd.
Ani náznakem netvrdím, že by snad Mobula neměla létat, k tomu není důvod, nicméně asi bych při výběru preferoval BetaFPV, přijde mi, že mají přeci jen profesionálnější přístup ke řešení a opravdu se snaží o jistou "tvůrčí inovaci" a nejde jen o "dalšího čonga"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Modula ma osd? Ja myslel ze f3 nepodporuje osd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 21:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Fofan píše:
Modula ma osd? Ja myslel ze f3 nepodporuje osd


nene, první Omnibus desky s plnohodnotným OSD jsou už s F3. U F4 je výhoda ve více UART rozhraních atd., nicméně ale samotné OSD šlo už na F3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 9:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jinak pro zajímavost závěr mého rozjímání - prakticky určitě si koupím Betu65X na 2s, spíš uvažuji, zda již teď na zimní domácí létání anebo to odložím až na jaro na blbnutí venku.
Ohledně brushed lehce uvažuji, že bych opravdu zkusil tu nejnovější BetaFPV desku F4 s lepšími regly a k ní ty nejlepší 6x17mm motory. Ale bude to o skládání do mého rámu, do Bety65S se 7mm motory či případně jiných zvažovaných kombinací spíše nepůjdu (s jistotou to netvrdím pouze pro případ nějaké zajímavé cenové nabídky za komplet atd.).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
tomashr: díky moc za srovnání strojů. Beta je sice lepší, ale taky o dost dražší - 65X za 130$ a 75X za 140$ jen holý stroj. V případě nákupu Mobuly 7 na Ali dostanu za 100$ stroj, 4 náhr. vrtule, 4 baterky, 6 kanálový nabíječ a vercajk. Ke všemu když vidím spokojené hýkání v recenzích a videjích, tak to asi létá dobře. Co je podle mě škoda, že Mobula nemá přepínatelný výkon vTx až na 200mW jako Beta, což by se mohlo hodit třeba venku v terénu, nicméně na to moje domácí žvýkání bych standard legal 25 přežil. Být Beta levnější, jdu do ní, ale tohle je fakt velký rozdíl v ceně. Nehledě na to, že tyhle spotřební věci technicky rychle stárnou a každou chvilku přijde a trh něco lepšího...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ve finale kdyz nemam na betu ted, vzdy je v budoucnu mozny upgrade, ano ve finale je to drqzsi nez cela beta, ale jednou zacnes chtit vic tak to hold upgradujes na 2s a nebudes kupovat celej stroj, do te doby si vystacim s 1s brushless, zatim nelitam tak dobre abych to vyuzil, ani myjo uruava si netroufam prohnat naplno zatim.
Jeste poznatek, nahodil sem baterie od bety ty 300mAh, cca o 20 vterin delsi letovy cas ale o neco vetsi vahu poznam i ja a to sem lama, vetsi bych urcite nedaval. Jinak s tema stock 250mAh sem zatim hodne spokojenej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 20:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Fofan píše:
Ve finale kdyz nemam na betu ted, vzdy je v budoucnu mozny upgrade, ano ve finale je to drqzsi nez cela beta, ale jednou zacnes chtit vic tak to hold upgradujes na 2s a nebudes kupovat celej stroj, do te doby si vystacim s 1s brushless, zatim nelitam tak dobre abych to vyuzil, ani myjo uruava si netroufam prohnat naplno zatim.
Jeste poznatek, nahodil sem baterie od bety ty 300mAh, cca o 20 vterin delsi letovy cas ale o neco vetsi vahu poznam i ja a to sem lama, vetsi bych urcite nedaval. Jinak s tema stock 250mAh sem zatim hodne spokojenej

Taky mi sedi ty baterky, uz dosla i deska a tak budu nahazovat, ale az dojde novej ram. Ten starej rozmlatim stelovani akra. V hale jsem to jen zkusil a zjistil, ze na betaflight default to vubec nefunguje a mozna je to tou deskou. Prave budu testovat a uvidime obcas nejakej ten premet v pokoji bych mohl. Asi budu kupovat nejake dalsi baterky a prave uvazuju jestli nekoupim ty stejne...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Fofan píše:
Jeste poznatek, nahodil sem baterie od bety ty 300mAh, cca o 20 vterin delsi letovy cas ale o neco vetsi vahu poznam i ja a to sem lama, vetsi bych urcite nedaval. Jinak s tema stock 250mAh sem zatim hodne spokojenej


S čím to prosím srovnáváš? Beta 300 proti Beta 260 je rozdíl asi 0,7g a tady fakt nevěřím, že se to pozná, už i s ohledem na o něco vyšší tvrdost verze 300mAh a tedy vyšší výkon.
Kolik prosím váží ty 250mAh od US65 (předpokládám, že srovnáváš s nimi), že tam vidíš takový rozdíl?

Že je nesmysl dávat ještě větší (třeba 400-500mAh) je celkem bez diskuse, v tom souhlas, trochu mě ale zarazila ta poznámka o znatelném rozdílu u 300mAh.

Tak naokraj - já u Whoopa letový čas naprosto přestal řešit, stopky na vysílači mám na 2 minuty, což je jistota, reálně podle baterek vydrží při mém stylu domácího létání 2:15-2:45, ale sedám většinou za 2 minuty i když by to ještě vydrželo, což je pro baterky šetrné a radši točím spoustu baterek, aktuálně jich mám přes dvacet :lol:
Pokud létám sám tak je to luxus, připouštím, že to mizí trochu "živěji", když se druhého whoopa chopí dcera a létáme ve dvou :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Taky jsem teď dokoukal srovnávací video Beta 75X 65X a Modula 7. Pro ty, co nestíhají a nevládnou dobře angličtinou, je možné zvolit automatický překlad do češtiny, který je sice trochu kostrbatý, ale jakž takž poslouží. Výhodou bety je lepší vTx (jak jsem psal, má přepínatelný výkon), údajně přijímače (o tom pochybuji, protože i Mobula má možnost externího XM+), rámu (Mobula má křehčí, recenzent jej musel opravovat) a bateriového držáku (Mobula má vkládací udělátko pro samostatné velké 1S baterky).
Co se týká letových vlastností, tak Beta byla podle něj spíš na ven, přestože se mu Mobula hodně vyrovnal, tak dovnitř dost upřednostnil Mobulu. Nějak jsem nepochopil, že sice Beta podle něj vyhrála 6:5, nicméně jeho volbou je Mobula, cituji: Tak můj výběr je Mobula 7, každý den v týdnu a 2x v neděli :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 10:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ad přijímač - Mobula má XM jen v EU LBT verzi navíc za jistý příplatek, jinak vše integrované. Beta u 2s verzí má externí RXy u všech variant (nejen FrSky), což poskytuje opravitelnost a měnitelnost (to cituji z videa). Myslel to tedy takhle, jestli to je zásadní argument bych lehce polemizoval, ale to už je jiná diskuse.

Jinak to hodnocení letových vlastností ve smyslu venku-uvnitř mi upřímně přijde jako nesmysl a jisté diletanství recenzenta (on ostatně na začátku připouští, že není top pilot). Pokud se mu totiž jeví Beta lepší "v race" režimu a Mobula jen tak, tak evidentně testoval default nastavení, výkonnější copter je celkem snadné "změkčit" a "zklidnit" úpravou křivek případně PID, opačně to moc nejde... Tady bude asi reálně Beta lepší dost jednoznačně, což ale neznamená, že je výkon u Mobuly pro běžného uživatele nedostatečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Tomashr: 6.3g ur65 250mAh vs 7.5g beta 300mAh, fakt je to prd rozdil tak mozna je to taky jinym vyvazenim koptery, protoze baterii od bety bez vodicu musim nasunout uplne dopredu abych zapojil konektor, kupodivu v teto poloze je teziste temer uprostred, kdezto baterii ur65 davam na stred, jeste budu porovnavat a uvidime


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Jo a zvykl sem si na osd a nemenil bych, stopky sou super ale ja litam na kapacitu a nechavam rezervu 20%, jinak bych urcite na stopkach lital taky max do 2:30, ale ja chci vyuzit kazdou vterinu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz