Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 11:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A mohu doporučit i krabičku....


Přílohy:
DSC_2588.JPG
DSC_2588.JPG
[ 86.59 KiB | Zobrazeno 6994 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
To je 75X anebo máš 65X modifikovanou na klasické dvoučlánky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 12:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jinak já mám krabičku "dvoupatrovou" - dole se vejde nabíječ a různý bordel, nahoře copter a baterky.
Na fotce je pro změnu Beta 65 brushless 1s - starší kus.
Příloha:
IMG_1241.jpeg
IMG_1241.jpeg
[ 57.86 KiB | Zobrazeno 6965 krát ]


Příloha:
IMG_1242.jpeg
IMG_1242.jpeg
[ 123.45 KiB | Zobrazeno 6965 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 22:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Tak jsem také pořídil Beta65x 2s.
A hned jsem si pěkně naběhnul. Zatímco jsem nabíjel baterky, tak jsem se nudil a udělal jsem flash na nejnovější firmware a tím jsem přišel o přednastavné hodnoty v eprom. A hotovson, nešel jeden motor. Samozřejmě jsem si neuložil DUMP a byl jsem v kopru, páčto DUMP na ofiko stránkách je už ždibec prošlej.

Důvod pracně zjištěn - nová dodávka Bet má ESC s protokolem "MULTISHOT" a jiné nepodporuje, ty předchocí měly DShot600.

Tudíž informaci trousim k davu, eprom je třeba mít pomocí DUMP v zálohovaném stavu :-)

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Tak jsem dnes protáhli vzduchem koptéry od ježíška, jde o dvě Eachine US65 UK65 65mm Whoop FPV.

Baterie co se k tomu dodávají jsou nic moc tvrdé, za mne celkem zklamání, nahrazujeme je BetaFPV 300mAh

Rám je průser, oba rámy jsou po pádu prasklé a navíc slepené místo sekunďákem drží jen do dalšího letu.
Naštěstí mám dopředu objednané nylonové rámy, stejné jako jsou na malé Tiny Whoopy, takže to přezbrojím.

Hlučnost střídavých motorů je daleko větší než klasických "stejnosměrných TinyWhoop plechovek".

Naopak potěšení s kvalitou obrazu kamery a dosahem FPV.


Přílohy:
IMG_20181226_205930_1.jpg
IMG_20181226_205930_1.jpg
[ 104.42 KiB | Zobrazeno 6579 krát ]

IMG_20181226_212341_2.jpg
IMG_20181226_212341_2.jpg
[ 106.29 KiB | Zobrazeno 6577 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 10:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2018
Příspěvky: 1
Ahojte, prosím o radu, koupil jsem Betu 65x 2S a pořád se nemůžu popasovat s nastavením. Když vzletím tak whoop třeba po 30s sám vypne a spadne na zem, někdy třeba po 5s. V čem by mohl být problém?

Díky moc za jakoukoliv radu a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 8:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tohle mi připadá spíš jako vadný kus - buď něco v řídící jednotce/ESC (třeba jen vaklkontakt), anebo taky přijímač (vysílač), který ztratí signál. Nastavení se mi silně nezdá - pokud to odstartuje a třeba 10s letí a reaguje, tak to principiálně špatně nastaveno být nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
bahora píše:
Hlučnost střídavých motorů je daleko větší než klasických "stejnosměrných TinyWhoop plechovek".


Tak naokraj - otestoval jsem ty naprosto nejvýkonnější 6mm brushed od BetaFPV s kV 25000, tedy při značení jak se vžilo u brushed whoopu 92k. Vtip u nich je, že jsou 6x17mm, tedy o 2mm delší než klasika, viz fotka.
Musím říct, že vlastnosti jsou zajímavé - s třílistou vrtulí je výkon fakt velký, dojem z letu se od 1s brushless moc neliší, přitom je projev kultivovaný a tichý. Otázkou je životnost, v tomto režimu docela topí a tady bych asi šel spíš do brushless.
Pak jsem je zkusil s dvoulistými vrtulemi a to je popravdě na čistě pokojové létání s nejlehčími variacemi whoopa asi to nejlepší, co jsem kdy měl - výkonu pořád dost, odběr přiměřený, dynamika přitom vyšší, než je zvykem.

Do většího prostoru už je zase lepší střídavá verze, případně 2s, ale pokud to někdo pořizuje s cílem na zimní blbnutí v malém bytě, tak bych opravdu brushed verze neodepisoval...
Příloha:
IMG_1259.jpeg
IMG_1259.jpeg
[ 78.79 KiB | Zobrazeno 6369 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2019 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak Mobulák od včerejška doma. Zítra jsou to 2 měsíce od zaplacení, jeden z nejdelších časů dodání. Možná to byl předprodej jako to bylo v případě BG, ale nikde nebyla ani zmínka, to je teď fuk. Pokud číňan bude po mně chtít hodnocení, může očekávat 1* za shipping.
Včera jsem to večer narychlo rozchodil, dnes větší test. Mám problém s nastavením pásma a kanálu vTx. Když to dělám ručně tlačítkem na vTx, nezůstane uloženo, pokud to dělám vysílačkou přes OSD (smartaudio), tak to samé. Myslím, že i 3. možnost nastavením v Betaflightu jsem zkoušel. Nakonec jsem kapituloval a přeladil brýle. Zkusím pak znovu.
No a k letovému projevu. Spokojenost maximální. Při použití 2 baterek si přepínačem aktivuju 60% křivku plynu. Bohatě to stačí a je to na doma raketa i tak. Stejnou křivku mám i 210, kde 100% je na 3S baterky a 60% na 4S. Na 210 mám akorát větší expo na výškovku a křidélka. U toho prcka jsem dal myslím 20 nebo 30%. Dají se použít i staré nafouklé baterky nachystané na vyhození (akorát je nenatlačím do přípravku pro 2S a musím je spojit gumičkou), se kterýma se do vzduchu E010C vůbec nedostalo. Fakt jsem z toho nadšený. A hlavně je to nečekaně tiché. Čekal jsem hrůzu a fakt paráda.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 10.01.2019 13:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
On ten hluk dost roste "časem" - pokud fakt víc létáš, tak ložiska trpí... Je pak hezky vidět (vlastně slyšet), že třeba v ustáleném visu je hluk celkem malý, ale když prudce zabereš a tím na ložiska zatlačíš do boku, tak to fakt nepřeslechneš.

Mimochodem ale pokud jsi ty komentáře tady chápal jako "hluk brushless je hrůza", tak to je přehnané, takhle jsem to nemyslel a asi nikdo nikdo jiný. Je to prostě hlučnější než brushed, ale nějak neúnosné ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 10.01.2019 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2018
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha 4
Marek_Km píše:
Tak Mobulák od včerejška doma. Zítra jsou to 2 měsíce od zaplacení, jeden z nejdelších časů dodání......


U mě to samé, 14.1. to budou 2 měsíce od objednání, ale zatím je zásilka evidována jako "na cestě" od 11.12.2018. Také se těším, pokud to dorazí, alespoň budou s kým sdílet dojmy.

Co se týká E010, prošel jsem po mém začátku na podzim takovouto cestou:

První kus: bez úprav + setový ovladač = na naučení bez FPV v pohodě
Poté pořízení kamery Tx02 a spojení s tímto setem = kombinace vysokého odběru kamery a malého výkonu spolu s létanou baterií způsobilo, že se to nevzneslo.

Objednal jsem různé motory, baterie Eachine 260mAh a třílisté vrtule a lehčí rám, externí modul pro Frsky.

Druhý kus: motory Racestar 65000RPM, setové vrtule, setový rám, kamera Tx02, baterie 260mAh
2-3min letu,dostatek výkonu po celou dobu, motory i baterie přijatelně teplé, výkruty cca do prvních 30sec.let, poté už to elektronika nepustí-nevýhoda je v případě nedodržení stopek a létání na doraz nečekané vypnutí a pád bez upozornění-(článek má v tu chvíli cca 3,7V měřím po každém letu a po každém nabití) - kamera Tx02 bere 500mAh.

Třetí kus: lehčí čirý rám (měkčí-nepozoruji problémy, naopak při nárazu nepraskl i při tvrdých nárazech), motory "Original upgrade 615" 59000RPM, třílisté vrtule, kamera Tx01 kvůli odběru, baterie 260mAh. Tato varianta je perfektní-velký výkon, přijatelná teplota po letu, lety bezpečně přes 3, letěl jsem i ke 4min. S touto variantou se dá létat přes 2 minuty i se setovou baterií 150mAh a co je důležité, výkon se sníží postupně, tedy nedojde k náhlému vynutí. Projevilo se snížení hmotnosti rámu, vrtulí, menší odběr motorů a kamery-jediné negativum je o trochu méně kvalitní obraz Tx01 proti Tx02, což v podstatě ale nehraje roli. Dosah u obou v pořádku přes zdi (byt máme členitý). Venku by byla samozřejmě lepší Tx02. Tu možná časem dám na nějakého větroně, nebo cvičná éra, která mám.

Stálo by za to vyzkoušet ty 65tis motory s třílistem a lehčím rámem a kamerou Tx01, ale nic mě nenutí to přepájet, protože každý den vylétám 5 baterií a jsem spokojen. Občas proletím druhou variantu s Tx02, ale zdá se mi to těžkopádnější s větší setrvačností, musím víc dávat pozor na plyn, protože kde u třetí varianty stačí párkrát přidat, tady výšku neudržím a prosednu, atd...

Brýle Eachine 800D, od druhé varianty řídím Taranisem prostřednictvím ext.modulu- příjemnější, citlivější, na 3 poloh.přepínači mám 3 druhy expa, na 6.kanálu je standardně flip.

Takže se těším na Mobuláka a zkoušení AIR modu. Plánuji to hlavně na ven mezi stromy na zahradě, ale hned jak přijde , to začnu trénovat doma. Doufám, že se to věčné potlačování s E010C odnaučím. Před Vánoci jsem zkusil Mini210 venku a raději jsem létal na stabilní mod :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dnes jsem nestihl si zalítat, ale včera jsem dal x párů baterek a je to mazec. Občas se po ale rozvášnění něco nepovedlo a protože nemám nadpozemské reakce, jsem párkrát Mobuláka krutě nakouřil a rám nevydržel. Kus oblouku jsem provizorně přilepil tavnou pistolí a drží. Číňan mi posílal nabídky upgradovaných rámů, tak jsem objednal 2 kusy v3. Jsou sice o něco těžší, než předchozí, ale snad vydrží. S tím se dalo počítat, soudruzi z Číny to pevnostně poddimenzovali a bylo to i v testech zmíněno. Tak uvidíme. Originál baterky jsem ještě nepoužil, zatím ždímám ty levnotiny a na tu bídu to šlape fakt dobře. Možná se s nimi nebudu mazat a budu je v té přiložené nabíječce (má přepínání normal nebo LiHV a 200 nebo 600 mA) nabíjet 600mA, 3C by mohly dát. Když ne, tak budu příště vědět a vezmu další.
Fakt maximální spokojenost s tím nápadem použít 2 kusy levných jednočlánků (v kombinaci se stříďáky). Jestli byli BetaFPV první, nebo někdo jiný, ani nevím, ale díky za to.
HonzaD: až Ti to slavnostně dorazí, tak pak dej srovnání s těmi stroji, které máš. Co se týká akro režimu, nechápu, jak jsem mohl dřív lítat se stabilizací. Loni jsem jednomu spolulítači taky říkal, ať to zkusí a taky mu to hned šlo. Fakt je to jen o zvyku a hlavně se s tím dají pohodlně zaletět manévry, které se stabilizací by šly horko těžko, pokud vůbec.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 20:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2018
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha 4
Jasně, dám vědět, díky tomuto vláknu jsem získal spoustu informací, tak to bude sloužit dalším.
Já tedy také nečekal a objednal rám V2 + V3 jako rezervu. Počítám s tím, že setový rám taktéž rozbiju.
Dnes už se Mobula 7 nabízí s V2 rámem v základním setu.
Každopádně díky za zkušenosti.
H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 7:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2018
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha 4
Tak Mobula 7 je doma, subjektivní dojmy začátečníka:
Dostatečný výkon na 1S, na 2s to má výkonu mnoho, takže akrobacie a létání venku asi nebude problém- jde jen o ruce a strach. Na doma na to zatím nemám dovednosti.
Proti E010C těžší, takže větší setrvačnost, zvyknu si. Musel jsem si nastavit pro mě vyhovující expa a zjistím jak nastavit kanál Vtx, abych ho nemusel pořád hledat brýlemi.
Zbytek zatím nechci hodnotit, protože jsem to přes víkend pro nemoc proletěl jen párkrát.

Pro srovnání kamer přidávám letový projev výše popsaných upravených Eachine E010.
Mobula má obraz lepší než obě zmíněné, nahráno zatím nemám.
Video je pořízené přes brýle Eachine 800D, v reálu je to samozřejmě kvalitnější, je ale vidět rozdíl, hlavně proti světlu a podání barev.


Tx01


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Tx02


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Příloha:
IMG_20190120_143758.jpg
IMG_20190120_143758.jpg
[ 55.55 KiB | Zobrazeno 5877 krát ]



Naposledy upravil HonzaD dne ned 17.02.2019 16:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dneska dorazily 2 náhradní rámy v3 kupodivu v pořádku, evidentně se nikdo po balíčku neprošel, nebyl ničím vycpaný. Na první pohled už je vidět, že je rám udělaný tak, aby byl tužší. V kritických místech jsou vyztužení. Uvidíme, jak to bude s letovým časem.
Příloha:
IMG_20190129_161142.jpg
IMG_20190129_161142.jpg
[ 69.41 KiB | Zobrazeno 5700 krát ]


Ještě by mě zajímalo, jak je to s videosignálem při létání venku. Nechce se mi to teď testovat. Výrobce nabízí videovysílač s větším výkonem. To tam teda mohli dát zrovna, takhle tahat z lidí prachy. :|


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz