Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ten dvoučlánek vypadá podle velikosti na to, že by s tím mohl docela slušně cloumat :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 16:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Zas takové drama to není - 2s350-500mAh, motory 1103 kV8000, vrtule 2inch.
Ono by to sneslo i tříčlánek, bohužel je to ale deska z počátků těchto mrňat a 3s regly nedají.
Ale při té hmotnosti 70-80g podle aku to výkonově celkem stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 23:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Neprovozuje tu někdo tudle potvůrku s horusem v ruce?
Byl jsem celý rok hodný, poctivě jsem sbíral popadané modely a tak mi bude naježena Beta65X 2S a hodně by mi jako inspirace pomohlo, kdyby mi někdo dal nahlédnout do souboru pro companion (mám Horus X10s).

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 22:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tam není co nastavovat, Beta telemetrii ani smart nemá, takže se žádná specifika nekonají.
Jen základní čtyři kanály a maximálně tři přepínače - jeden na režimy (asi spíše 3POS), který zároveň dělá ARM (to se ale nastavuje v Betaflight, ne v Horusu) na další kanál (třeba ch5), to je vše, co je povinné.
Volitelně se pak může hodit druhý na crashflip (turtle), ale to je zas v Horus jen obyčejný spínač na ch6, nastavení je v BF.
Můžeš si v Horusu nastavit stopky s mluvením, to je tak asi jediné, co je specifické pro vysílač, jinak nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 0:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
tomashr píše:
Tam není co nastavovat, Beta telemetrii ani smart nemá.....


Opravdu nemá tlemetrii? Mám BetaFPV F4 Brushed Flight Controller (Frsky Rx + OSD) a telemetrii má.

Přenáší do rádia "senzory" RSSI (dB) A1 (V) AccX (g) AccY (g) AccZ (g) VFAST (V) Curr (A)
mimo to najde, ale nefunguje A2 Cels RPM Tmp1 Fuel

"Curr" senzor proudu mi ze začátku fungoval a pak se odmlčel, tak nevím zda tam vůbec je

Lítam tedy na "volty" a jak klesne napětí telemetrie spustí ve vysílači alarm, vysílač je X-Lite :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Je tam originál FrSky XM, ten to fakt nemá... Tedy pokud zas neni nejaky upgrade, BetaFpv to hodne aktivne vylepsuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
bahora píše:
Lítam tedy na "volty" a jak klesne napětí telemetrie spustí ve vysílači alarm, vysílač je X-Lite :)


Poznámka na okraj - to fakt na něco potřebuješ telemetrii, když to na tebe bliká v OSD? Při korektním nastavení Betaflight ti přeci u napětí při poklesu začne blikat samostatný nápis "low voltage" a pak "land now", tady mi přidaná hodnota z vysílače přijde nulová. Já třeba beru za smysluplné na vysílač stopky, zejména mluvící, sám při razantnějším létání mám problém pokukovat do rohu displeje na konkrétní čísla. U velkého copteru pro "longrange" zase bylo fajn, když telemetrie sama říkala po 100 metrech vzdálenost.
Ale zrovna základní alarmy mi přijdou spíš jako nadbytečná duplicita a funkce z kategorie "prostě to nastavím, když to tam je" :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 13:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Taky mam ten pocit, ale co clovek to nazor urcite..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 14:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ona ta telemetrie přes SmartPort FrSky byla bomba v době F3 desek před nástupem toho integrovaného SPI OSD. Tehdy to bylo opravdu "Wow", nejen kvůli datům, ale i kvůli možnosti přes Lua nastavovat z vysílače atd. Tehdejší desky často OSD neměly vůbec, nebo bylo jen na zobrazení s odděleným nastavením (MinimOSD převzaté z APM) atd.
Ale po nástupu konceptu OMNIBUS se situace trochu změnila a potřeba telemetrie se dost zmenšila - prostě vývoj. Tohle se už stalo mračnu technologií, že na nich nebylo špatného vůbec nic, jen zkrátka vývoj v jiné oblasti jejich význam snížil či dokonce zrušil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 19:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
tomashr píše:
Poznámka na okraj - to fakt na něco potřebuješ telemetrii, když to na tebe bliká v OSD?

Jo, lítáme TinyWhoop bez kamer na branky a blbneme skupinově v acro modu i v malých místnostech.
Ono i bez FPV se dá skvěle vyřádit a vylítat do skvělé kondice.

tomashr píše:
Ale po nástupu konceptu OMNIBUS se situace trochu změnila a potřeba telemetrie se dost zmenšila - prostě vývoj. Tohle se už stalo mračnu technologií, že na nich nebylo špatného vůbec nic, jen zkrátka vývoj v jiné oblasti jejich význam snížil či dokonce zrušil.


No vidíš, já mám standardně na letadlech nastaveno, že se při poklesu napětí telemetrie ozve.
Je to zvyk a když se mi X-lite rozvibruje v rukou, vím že mám jít dolů, prostě zvyk který očekávám i u koptéry a je jedno zda s brejlema nebo bez :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Tak v tom pripade i ja chapu proc uz ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 12:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Bez FPV to je jasné, i když tedy zrovna Tiny bez FPV mne přijde divný... Ale jinak odpověď jasná.
Nicméně pokud to zkusíš s kamerou, tak ti bude jasné, jak to myslím - ta varování v OSD fakt fungují perfektně :-)

Jinak mi nedalo a chvíli jsem hledal - tak ano, u Beta 65 brushed i 1s brushless je přijímač jiný, tam je vestavěný FrSky na desce v režimu betaflight SPI RX.
Dotaz ale byl na 65X 2S a tam je použit externí originální FrSky XM - asi lepší dosah atd., ale telemetrie není, jen OSD.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2018 14:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Připojuji pár prvních fotek Beta65X... Provedení velmi slušné, funkce také. Dojmy z letu jsou takové, že výkonu to má brutálně hodně, ale už to moc není do bytu, spíš zahrada hala. Velký výkon by v bytě tolik nevadil, to by šlo krotit křivkou plynu a při menším výběru byla asi hodně zajímavá doba letu, problémem je ale i kamera s hodně velkým sklonem 35st, což je zase fajn na rychlé létání venku a v hale, do bytu je ale cca 20st lepších, těch 35st je pro mnena pokraji nepoužitelnosti. Měl by ale jít vytisknout držák se sklonem 25st, což by toto asi vylepšilo, v dohledné době zkusím a pak komentář aktualizuji, uvidíme...
Příloha:
IMG_1238.jpeg
IMG_1238.jpeg
[ 102.22 KiB | Zobrazeno 4553 krát ]


Příloha:
IMG_1239.jpeg
IMG_1239.jpeg
[ 76.42 KiB | Zobrazeno 4553 krát ]


Příloha:
IMG_1240.jpeg
IMG_1240.jpeg
[ 84.52 KiB | Zobrazeno 4553 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2018 15:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
To sis ty Vánoce nějak uspíšil, ne? :lol: Jo, ten držák si udělej, vím, že to v porovnání strojů na YT bylo kritizováno, že má jeden pevný velký úhel naklopení kamery. Já na Mobuláka pořád čekám. Ten má mít naklápění kamery vyřešeno elegantně, tak uvidíme. Akorát ten ultralehký křehký rám, asi budu muset sehnat do zásoby náhradní...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2018 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
On se ten úhel právě už měnit dá celkem jednoduše změnou držáku - kamera je u posledních sérií připojena kablíkem. Tohle byl problém u starého provedení, kdy byla kamera pod úhlem naletovaná, tam to opravdu byla komplikace :-( Ale jak jsem psal dříve, u BetaFPV se mi líbí, že docela poslouchají a dělají průběžně dost změn, tohle je také jedna z nich.
Nyní už je úprava celkem snadná, dokonce ty držáky nabízí ke stažení pro tisk přímo BetaFPV, ani nemusíš nic hledat po Thingiverse a podobných zdrojích.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz