Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 10:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
romko1 píše:
Pouzivam multiprotokol ten drahsi, t.j.
https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-NR ... mds=search
K nemu som dokupil 5dBi antenu...da sa aj s vyssim vysielacim vykonom, ale uz bola prilis dlha..


Motáte dohromady dvě věci, které spolu souvisí jen částečně...

To, co popisuje romko1, tedy https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-NR ... rehouse=CN , případně v uceleném provedení https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-P ... rehouse=CN je plnohodnotný vf modul, který pouze slučuje více nejpoužívanejších wifi modulů. Používá se primárně ve spojení s normálními modelářskými přijímači či "hračkami", kde je něco s klasickým protokolem integrováno - třeba Flysky AFDHS2A, Spektrum DSM2/DSMX atd.

MarekKM popisuje ale tohle: https://www.banggood.com/Multiprotocol- ... rehouse=CN , což je modul řešící protokoly vysloveně pro různé hračky - Cheerson,E01, atd.

Ono se to funkčně samozřejmě prolíná - ten dražší 4 in 1 umí i většinu toho, co ten hračkový, ale pokud již máte funkční řešení řízení "lepších modelů" třeba od FlySky či FrSky a jde jen o podpůrné řešení pro "hračky", tak je jeho koupě lehce nesmyslná, stojí 4x více než ten "hračkový" a nepřinese skoro nic.
Mimochodem i u toho hračkového jde celkem snadno přidělat externí anténu, ale už to vyžaduje znalost pájení.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
tomashr píše:
Ono se to funkčně samozřejmě prolíná - ten dražší 4 in 1 umí i většinu toho, co ten hračkový, ale pokud již máte funkční řešení řízení "lepších modelů" třeba od FlySky či FrSky a jde jen o podpůrné řešení pro "hračky", tak je jeho koupě lehce nesmyslná, stojí 4x více než ten "hračkový" a nepřinese skoro nic.
Mimochodem i u toho hračkového jde celkem snadno přidělat externí anténu, ale už to vyžaduje znalost pájení.

Tomashr suhlasim s tebou, ale vysielaci vykon lacneho multimodulu a toho co mam ja, je taky isty? Tam uz potom nestaci len priletovat antenu, pretoze aj ta moja 5dBi nie je zazrak, ale je to lepsie ako povodna.
Skratka, ked mam slaby vysielaci vykon, tak mi ani "zlata" antena nepomoze.

Co som si aj vcera pri poletovani vonku vsimol (bol som s mojou mini kopterkou podla google maps cca. 80m od radia) pricom som mal prekazky: motorove vozidlo, stromy - sice uz bez listov, ale boli, tak mi zacalo radio hlasit stratu telemetrie (mam nastaveny failsafe na jednu sekundu, tak som musel hned reagovat, pretoze by zacal pristavat a vyslal by mi nudzovy zvukovy signal pre dohladanie - ten maly H8 mini to dokaze) avsak zaujimave, ze obraz (FPV) som mal takmer bez rusenia...mal som pritom nahodenu obycajnu mikro kamerku 25mW z HK - model QB58 avsak nie s "vrtulkovou" antenou (tu sa mi podarilo zlomit pri pade z poschodia), ale obycajny dipol (vid.priloha), avsak pouzivam teraz novy diverzitny prijimac FPV.


Přílohy:
Eachine_H8_mini_FPV.jpg
Eachine_H8_mini_FPV.jpg
[ 81.61 KiB | Zobrazeno 2792 krát ]


_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Nezkoumal jsem detailně, jak je ten "hračkový modul" nastaven, ale jsme zase u toho samého - to je modul určený pro různé "minipoletuchy", které prakticky bez výjimky nemají dosah víc než 50-100m ani s originálními vysílači, podpora pro "plnohodnotné modely" tam není.
Pokud se snažíš u něčeho prodloužit dosah, tak bude ten "4-in-1" asi lepší, ale otázkou je, nakolik to je rozumné... Ona totiž u podobných modelů nebývá zrovna moc skvělá ani citlivost přijímače, pro lety přes 100m už je lepší uvažovat o nějakém lepším RXu, třeba FlySky.

Jinak dosah 25mW FPV je při dobrém přijímači v brýlích celkem spolehlivě něco ke 100m (za optimálních podmínek i více, teď ale mám na mysli ten dosažitelný bez problémů), takže ve spojení s hračkovým copterem je opravdu docela reálné, že bude dosah videa větší než dosah řízení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Ano, suhlasim s tebou. Eachine H8 mini je jasne ze hracka, ktora ma podla oficialnych udajov dosah 30m,
avsak vytiahnutim prijimacej anteny (vid. moje foto) je to na cca. 100m.
Preto som uvazoval nad napr. Lizard-om95-kou (Frsky modul) dosah cca. 300m, alebo nad niecim podobnym do velkosti 100mm, ale na vnutorne polietanie nie je moc vhodny, co v pripade Eachine H8 mini (objednal som troska vacsi H8 3D mini) je uplne idealny...

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 21:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Zdravím pánové.
Postavil jsem si mikro koptérku. Základ je Eachine E011, řídící deska Beecore F3, kamera Eachine TX01. Na řídící desce je nahraný Betaflight 3.1.7. A tady mám problém. Snažím se tuhle starší verzi Betaflightu nahrát do rozšíření Chromu ale marně. Pořád mi to vypisuje tohle:
Načtení rozšíření z následujícího umístění se nezdařilo: ~\Desktop\betaflight\betaflight-3.1.7
Chybí soubor manifestu nebo jej nelze číst.
Mohl by mi někdo z Vás poradit kde dělám chybu? Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 0:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Koblovák píše:
Zdravím pánové.
Postavil jsem si mikro koptérku. Základ je Eachine E011, řídící deska Beecore F3, kamera Eachine TX01. Na řídící desce je nahraný Betaflight 3.1.7. A tady mám problém. Snažím se tuhle starší verzi Betaflightu nahrát do rozšíření Chromu ale marně. Pořád mi to vypisuje tohle:
Načtení rozšíření z následujícího umístění se nezdařilo: ~\Desktop\betaflight\betaflight-3.1.7
Chybí soubor manifestu nebo jej nelze číst.
Mohl by mi někdo z Vás poradit kde dělám chybu? Moc díky.


Ahoj,

Dost možná máš v Chromu vir, který právě manifest napadá, nebo chyba v registrech apod. Někomu to dělá AdBlock, někomu Ask toolbar, který si leckdo nevědomky nainstaluje, někomu Adobe Reader. Prostě dojde povětšinou k nežádoucímu přepsání registrů. Těžko takto soudit. TADY koukni a možná se ti podaří opravit. Viděl jsem to z různých příčin na mnoha PC mnohokrát...
Zkus třeba Chrom přeinstalovat, pokud máš Ask Toolbar, vyhoď jej - to je nejsnazší první možnost.
(nedoporučuju tam stahovat ten prohledávač registrů apod. jen čti a pak hledej na Googlu - jak říkám nejsi rozhodně sám a příčin může být mnoho)
Sečteno podtrženo - neděláš chybu nikde - nemůže za to BetaFlight. Ten to jen "odhalil", protože manifest potřebuje . (celým jménem se ten neřád jmenuje manifest.json :wink: )

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 9:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Vychazel bych z toho, ze Chrome uz nepodporuje aplikace, takze konfigurator se pouziva jako standalone (portable) appka - https://github.com/betaflight/betafligh ... r/releases


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 11:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
ondrascz píše:
Vychazel bych z toho, ze Chrome uz nepodporuje aplikace, takze konfigurator se pouziva jako standalone (portable) appka - https://github.com/betaflight/betafligh ... r/releases


To není , až tak pravda. I s poslední aktualizací Chromu používám BF stále přes Chrom. Nemám důvod používat 32 bit apzz na 64 bit systému. Ale řešení to být pro někoho komu to nejde v Chromu může.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 17:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Děkuji za Vaše odpovědi. Přeinstaloval jsem Win 7, nainstaloval nový prohlížeč, bohužel Betaflight 3.1.7 se mi pořád nedaří nahrát. Pro dnešek končím a jdu si pročistit hlavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 19:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Koblovák píše:
Děkuji za Vaše odpovědi. Přeinstaloval jsem Win 7, nainstaloval nový prohlížeč, bohužel Betaflight 3.1.7 se mi pořád nedaří nahrát. Pro dnešek končím a jdu si pročistit hlavu.


Tak použij to co psal ondrascz. To by mělo běžet v pohodě. Je to klasický exe soubor.

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
http://www.svetfpv.cz/2017/12/30/betalf ... instalace/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 23:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Zdravím pánové.
Ještě jednou moc díky za Vaše odpovědi. Z odkazu od ondrascz jsem stáhnul a nainstaloval ovladače pro FC. Pak se Betaflight konečně začal chovat slušně :) . Mám zprovozněné dva Tiny Whoopy. Na jednom FC Beecore F3. Na druhém Beecore V2 s OSD.
Teď už jen jedna malá otázečka. Pořádáte s těmi prcky nějaká společná setkání v okolí Ostravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 28.01.2018 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Ano: https://www.facebook.com/groups/1758817384370003/ /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Cau, vim ze je tady toho uz hodne ale zeptam se obecne, pokud nepotrebuju acro (na to mam 250ku) ale chci neco na zpusov tiny whoop na doma pro srandu s deckama a aby yo vydrzelo, co se dneska vyplati koupit? Radio mam vlastni flysky, jde mi jen o vydrz, dosah a delku letu alespon 3 minuty. Pak by me zajimalo jestli sou dily na woopa, industrixe a e010 totozny, diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 17:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Ahoj. Po obýváku lítám s Eachine e011. Deska Beecore V2 s osd. Kamera Eachine tx05. E011 má silnější motory a dá se lítat i venku. Na přiloženou baterku 260 mAh dám tři minuty. Nedávno mi přišly baterie LiHv Gaoneng 550 mAh. Váží 13g a lítám sedum minut. Motory jsou ale po letu horké


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz