px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KARMA GoPro copter 2016
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 20:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

S tou inspirací mým videem my to dnes uz napsalo 10 lidí :D

PříspěvekNapsal: pon 19.09.2016 21:48 
Mazák
Mazák

DominikVF píše:
1300 eur, koptéra + dialkové + displej (dolet 1km), kamera, batoh, ručný stabilizátor... Či je prenos HD alebo nie, to mi je jedno.. hlavne, že kamera ma kvalitný záznam. Padnúť môže aj P4 a viacej škody narobí... Nieje to veľa... mňa len ručný stabilizátor za 380 eur (kufor 40 eur) + GoPro Hero 4 Black 530 eur stálo 950 eur... a tak to máš všetko v jednom skladné...

Tak to bolo, ale nemôžeš porovnávať ceny spred troch rokov a dnes. Keby toto vyšlo s rovnakými parametrami a cenou pred troma rokmi, tak by to bolo bomba. Dnes je to o ničom. Za rovnakú cenu máš Phantom 4 s HD prenosom, dosahom až 5km, sonarmi na vyhýbanie sa prekážkami, s rokmi odladeným controllerom a vymoženosťami ako let na zakliknuté miesto, snímanie POI a množstvom ďalších vychytávok. Síce nemá display, ale ten 5" krpec pri Karme tiež ťažko brať vážne...

Schválne, či uhádnem, čo spravia teraz chalani v DJi: budú čakať na prvé reakcie a ak budú pozitívne, zrazu padne cena Phantoma 4, čím Karmu spoľahlivo odstavia z trhu... No, nechám sa prekvapiť.

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 5:50 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Jasné, že P4 je lepšia po každej stránke... ale ja som to bral tak a aj napísal, že je to všetko v jednom 3 in 1 (kamera, stabilizátor, koptéra) , kameru použiješ aj na iné účely ako letecké.. To je tá výhoda toho, pre športovejších akčnejších ľudí, kde použitie je širšie, než len lietať s P4...

Až by si chcel mať všetko, to je P4, kameru mimo koptéry a ručný stabilizátor...tak cena by bola vyššia..

DominikVF píše:
No nič to... počkať na P5 :D ... ale ako "balíček" je to slušný za tu cenu aj s kamerou, z toho možné použiť ako ručný gimbal... pre športovejších akčnejších ľudí... všetko v jednom...

DominikVF píše:
Má určite nejaké plusy ale zase oproti P4 sa to zrejme nedá zrovnávať s funkciami... To je len môj názor
DJI chystá tiež niečo podobné.. DJI Mavic by sa to malo volať... http://smartwear.sk/dji-mavic-pripravovany-dron-od-dji/ Je len dobré, že konkurencia je na trhu aspoň GoPro nenadelilo prehnané ceny...

Na lietanie chcem kameru bez "rybieho oka" pri 4K rozlíšení... a to GoPro sa mi zdá, že umožňuje funkciu "linear" len pri nižšom rozlíšení... 2,7K a full HD... či to pôjde aktualizáciou kamery neskôr zmeniť to neviem... Ale veď uvidíme ..

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 10:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Dominiku, myslím, že je to možná nepochopení smyslu tohoto stroje, když se ho pokoušíš přímo srovnávat s DJI P4, oba stroje mají asi jiný účel, a souhlasím s Jamesonem v tom, že technologicky je P4 světelné roky před Karmou. Ta měla přijít tak před 2 roky, a nějaký byznys by udělala. DJI má před GoPro léta náskoku, zejména v algoritmech stabilizace a použitých technologiích.

Přes dobrou koncepci skládacího letadla pro outdoor aktivity a extrémní sporty (ale není vodotěsná !) a vyndavacího gimbalu (i když tam zrovna u tak "levného" stroje vidím možná zranitelné místo), tam opravdu bude chybět spousta užitečných záležitostí, kterými se může pochlubit P4. Karma je stroj někde na pomezí mezi P2 a P3, s P4 už vůbec nesrovnatelná. Nemá nic jako VPS, vyhýbání se překážkám (že je do outdoor ?), i P3 je lepší... A rybí oko GoPro kamery ? Chce to ještě někdo ?

Zejména slabé místo v použití opět běžné WiFi, a tím slabý a zranitelný dolet a dosah, ten ovladač, no nevím, je to jak dětská hračka, nepoužitelné pro plné FPV atd (nemá HD a tím ani HDMI výstup)... A přesto, že píšeš, že HD nepotřeba, věř tomu, že je to výborná věc, vidět i dráty a jiné věci, které bez HD neuvidíš. A velmi, velmi spolehlivě, bez výpadků řízení, telemetrie nebo videa, to díky LightBridge.

Kamera s gimbalem vystrčená (až příliš mě to připomíná koncept TBS Discovery) velmi zranitelně vpředu, to asi není dobré řešení pro laiky, kteří toto budou asi nejvíce kupovat.

Domnívám se, že to asi bude mít trochu jiné zákazníky, než ti, co by šáhli po P4 a jeho následovnících, zejména ti, co s tím již mají nějakou zkušenost, ale možná se mýlím... :D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 11:27 
Mazák
Mazák

Petr, ja som písal, že
DominikVF píše:
.... Má určite nejaké plusy ale zase oproti P4 sa to zrejme nedá zrovnávať s funkciami... To je len môj názor..

To čo vyjde od DJI - DJI Mavic, tak zrejme to bude podobné karme...

http://smartwear.sk/dji-mavic-pripravovany-dron-od-dji/

http://myfirstdrone.com/mavic/dji-mavic ... test-info/

http://myfirstdrone.com/mavic/dji-mavic ... drone-buy/

..ale hlavná pointa toho môjho celého bola, že za tú cenu máš GoPro kameru, ktorú využiješ kdekoľvek - 430 eur, ručný stabilizátor za 330 eur (batoh) a akú takú koptéru s ktorou spravíš letecké stabilizované zábery a letí to na jednu baterku do 20 min. Je samozrejme, že s P4 toho nemá veľa spoločného... Preto je to blbosť aj porovnávať. Ako dopadne Karma po páde to si domyslí asi každý .. ale majú náhradné diely v ponuke :D

Je to ako píšeš pre ľudí, čo sa nebudú rozhodovať medzi P4 a karmou... Ja počkám na P5 do nového roka.. Len mňa z toho celého sklamala kamera, ktorej pridali (pre mňa bezvýznamný iCloud a ďalšie blbé "vychytávky"..) ale neobsahuje už bus konektor... externá batéria a pod. (čo využívam stále na Timelapse zábery) To, že 4K zostalo bez zmeny (aspoň režim na medium mohol byť), to je bodka :)

Každý čo má už nejakú koptéru, tak nebude robiť krok späť ale zase chce niečo novšie lepšie...

Edit: K tomu rybiemu oku ešte, že je možné dať režim linear, čiže bez rybieho oka... ale len do rozlíšenia 2,7K... pri 4K už nepodporuje ...

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 16:37 
Mazák
Mazák

Jasně Dominiku, šlo mě zejména o to, že to vůbec s P4 srovnáváno být nemělo (je to jistě nesrovnatelná hračka), protože to opravdu je velké zklamání, jak jsem již napsal, dle mého názoru uvízlé historicky někde mezi P2 a P3.

S odstupem času jsem rád, že DJI GoPro kameru ze svých koptér odstranilo, protože to je pro gimbal stále těžká a nevhodná kamera, a to se samozřejmě musí projevit na celém letadle (aerodynamika, spotřeba elektricky náročnějšího většího gimbalu, neprovázanost letadlové elektroniky s kamerou atd...).

Možná to ale bude do budoucna pro GP dobrý servisní byznys, protože až ta armáda nezkušených outdoor nadšenců začne po lesích a hvozdech, horách a dolech, kolech a lyžích své Karma hračky rozbíjet (nejlépe čumákem napřed) a utápět, tak se jejich servisy přetrhnou :mrgreen:

A pro ruční gimbal si myslím, že bude taky GoPro příliš těžké, zvláště když se objevilo úžasné (byť dost drahé) DJI Osmo Mobile, já osobně jsem na Indigogo jako backer "investoval" již před časem do tohoto ručního gimbalu pro smartphone (za investorských 170USD!), za měsíc bych ho již měl dostat :D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 17:06 
Mazák
Mazák

gardenroute píše:
Možná to ale bude do budoucna pro GP dobrý servisní byznys, protože až ta armáda nezkušených outdoor nadšenců začne po lesích a hvozdech, horách a dolech, kolech a lyžích své Karma hračky rozbíjet (nejlépe čumákem napřed) a utápět, tak se jejich servisy přetrhnou :mrgreen:
:D ja verím tomu, že pre nováčkoch je to tak lákavá ponuka 3 in 1, že do toho pôjdu, batoh na plecia a idú si... http://shop.gopro.com/EMEA/mounts-acces ... efv1=Karma

Ale presne ako si písal ty aj s Jamesonom, že až by toto prišlo 2 roky dozadu, kedy fičala P2 tak by to malo konkurenciu a by si za to mohli aj viac zapýtať... Vtedy by som ju kúpil namiesto mojej P2 :D Veď vieme čo stála P2 s príslušenstvom, FPV, kamera...
Ja som čakal na tú Karmu kedy dorazí ale tak to by bol zrejme pre mňa teraz zlý ťah ísť do toho.. Kedže mám ručný gimbal Bestablecam SteadyGim 3 Pro (ktorý je perfektný a stále ide nad 300 eur, ebay, amazon..), GoPro Hero 4 Black, ktorá rozlíšením a fps neodskakuje od GoPro 5 a kedže už točím pri 4K, kde rozdiel medzi GP 4 a 5 nieje (čo ma najviac sklamalo) bola by to pre mňa zbytočná investícia.. a hlavne, absencia pri 4K (linear) bez rybieho oka.. Pri natáčaní z ruky mi to nevadí, tam to skreslenie nieje tak pozorovateľné (natáčanie v lese, prírody) ako vo vzduchu... (horizonty, kopce).

Tým neodpisujem kameru GoPro 5 a ani Karmu, niečo má isto do seba a určite by kamera GoPro 5 potešila ... až by po aktualizácií (ako to bolo u GP4) vylepšili fps prípadne režimy pri 4K kde je len Wide režim možno by som si kúpil tú kameru. Počkám na P5 ako som písal a možno keď vyjde tá DJI Mavic-a tak uvidíme no... V mojom prípade zainvestujem tie peniaze namiesto Karmy (3 in 1) do nejakej lepšej koptéry v cenovej kategórií Phantoma.

Ale teším sa až niekto si tú Karmu kúpi a podelí sa o pocity a recenzie z lietania :)

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 19:45 
Mazák
Mazák

Objavilo sa nejaké video na YT.. Od času 3:50 min to rozbaľuje..

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Niečo ku ovládaču:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 23:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 6
To je šílená cena 985$ abych si zalítal a k tomu 305$ abych měl do čeho upevnit GP5 za 430$ 8O :roll:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 8:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pokud v tom nebude nějaký bug, tak by se to mohlo celkem prodávat, ať o tom přemýšlím víc a víc tak je to pěkný tah. Já osobně to asi zkusím když v recenzích nebude něco negativně překvapujícího

jednu nevýhodu vidím už na yt jak ten ovladač nabíhá asi 30sec

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 10:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 33
Začína sa boj o zákazníka medzi DJI a GoPro . U DJI Phantomom 4 to asi skončilo , stále tá istá kasňa ako Ruská Lada Niva . Auto dobré do terénu ale predpotopná karoséria . :o

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 11:08 
Mazák
Mazák

Byť s Tebou Antone (jako se zkušeným pilotem) obvykle souhlasím, tak tady moc ne. Ale možná jsem Tě jen špatně pochopil...

P4 je zcela jiná kategorie než Karma (je to nesrovnatelné, samozřejmě ve prospěch P4), proti které ma DJI postavený nový produkt Mavic, který za par dni vyleti. Dle mého ale mnohem lepsi ve svém ucelu, odolnosti a pouzitenosti :D Ale to je pouze muj názor...

Ve stejne kategorii postavil svůj Breeze 4K i Yuneec... Ten je ale jiz hodne "spartansky".

Je to takovy novy trend v této "skladaci" kategorii pro mobilitu a outdoor, P4 stale zustane vysoce kvalitním filmovym/foto strojem, který ve sve cenove kategorii nemá zadnou konkurenci. I ten Yuneecuv Typhoon me dost zklamal, byt je to hexa s redundanci vypadku 1 motoru, ve vsem ostatním zcela zalostne, viz testy.

Mimochodem, DJI si na tvaru a designu draku Phantomu dost zaklada, a velice pochybuji, ze by ho u dalsich modelu v rade Phantom opustil - dnes u P4 je jiz trochu jiny, nez byl u P1 The Original, ale zakladni fazona zustava. Nekde jsem cetl, ze tento dnes jiz legendarni vzor ma byt ulozen do Muzea moderního umeni v N.Y.C. 8O

Jinak zítra jdu zas na "to", drz palce :wink:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 11:28 
Mazák
Mazák

Ona se vnucuje kacířská otázka, do jaké míry je pokrok v řídící jednotce u Phantoma 4 všemi vítán... Technicky to zní vše hezky, v praxi ale jde v některých ohledech spíš o omezování možností, často dost drsně, což docela dost lidí naprdlo. Přitom legislativně to až tak jednoznačná výhoda není, předpisy se různí, ale nedá se říct, že by byl provoz nejdokonalejších DJI byl nějak jednodušší (ač se DJI evidentně věnuje lobbingu až to hezké není). Nicméně v současné situaci obvykle v řadě lokalit či nad lidmi stejně legálně létat nemůžeš, naopak tam, kde to jde, je menší počet "kurvítek" spíše kladem.
Některé věci se DJI bez diskuse povedly, třeba LightBridge, ale jiné už tak jednoznačně přijímané nejsou - pořád stejný design Phantomu, dost kontroverzní řešení Inspire (zbytečně složité) atd.
Nakonec to bude stejně spíš o marketingu atd. :-(

A jen tak naokraj z jiného konce - mám stále silnější pocit, že jsem do jisté míry předběhl dobu se svým "domorobo" speciálem pro "lehké focení" na bázi MHQ2. Malý jednoduchý lehký model (vzletovka do 600g) se slušným utlumením vibrací atd. prostě má pro rychlé focení s kamerou velikosti GoPro/YI hodně do sebe. Aktuálně uvažuji o přidání miniaturizovaného 2D gimbalu pro kameru velikosti Session či SJ M10, což by rozšířilo i využití pro točení, přitom by hmotnost nemusela moc narůst. Karma i Mavic jsou zjevně stejným směrem, výhodnost odlehčení a zmenšení došla i velkým firmám, pořád ale zůstávají docela velké a těžké...

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 12:01 
Mazák
Mazák

tomashr píše:
Ona se vnucuje kacířská otázka, do jaké míry je pokrok v řídící jednotce u Phantoma 4 všemi vítán... Technicky to zní vše hezky, v praxi ale jde v některých ohledech spíš o omezování možností, často dost drsně, což docela dost lidí naprdlo. Přitom legislativně to až tak jednoznačná výhoda není, předpisy se různí, ale nedá se říct, že by byl provoz nejdokonalejších DJI byl nějak jednodušší (ač se DJI evidentně věnuje lobbingu až to hezké není). Nicméně v současné situaci obvykle v řadě lokalit či nad lidmi stejně legálně létat nemůžeš, naopak tam, kde to jde, je menší počet "kurvítek" spíše kladem.
Nevím přesně o čem mluvíš, ale moje zkušenost je asi jiná. Jednoduše asi tak, pokud pilot nechce používat nejmodernější vymoženosti P4, jako jsou jeho různé pokročilé smart letové režimy, vůbec není nucen je používat, a létá dál, jak se naučil s jednoduššími modely, v tom ho ten pokrok v letovém kontroleru nijak omezovat nebude, naopak. Létá to stejně, ne-li lépe než stará NAZA... Nevidím problém.

Jinak samozřejmě musí být pro každého obrovským benefitem věci jako LightBridge (to jsi zmínil), ani ne tak, že to má převeliký dosah pro řízení i live HD video, ale zejména proto, že na ty běžné vzdálenosti je to velice, velice spolehlivé, bez obvyklých výpadků. Ale nejen to, je zde vyhýbání překážkám (také vypnutelné) a spodní VPS ochrana (již od P3)...

Omezení ? Nevím, začal jsem na P1 bez jakýchkoliv omezení např. v zónach, kde později přibyla jen GeoFence funkce, P2/3 přeskočil, P2 byla problémová, ale u P4ky mě zóny nějak nevadí, neomezuje, nemám nutkání létat na zahradě Bílého domu, a jako začínající pilot ve výcviku takové omezení docela oceňuji, vzhledem k tomu, že si to dnes kupuje doslova kdokoliv.

Rychlost? Tady šla P4 dost dopředu - Sport režim je tak rychlý, jako máloco v této kategorii, a přitom vše (skoro) stále funguje...

Marketing ? Bože, vždyť si každý může sám zvolit co koupí, konkurence je již veliká, je spousta srovnávacích testů, každý dnes si může sám docela kvalifikovaně rozhodnout co pořídí... Lobbing, ovce, ale jdi....

P4 je dost dobrý filmový/foto stroj, s tím, že se s tím dá i trochu pocvičit (v S režimu) i outdoorovat, jiné (jaké?) ambice to asi nemá, dá se s tím dobře cestovat, je to dost spolehlivé a kvalitně udělané (např. gimbal s centrálním uložením je fakt dobrý nápad), dávno se neřeší nějaké problémy typu jello, pracné vyvažování vrtulí, dodělávání FPV atd...

Desing má prostě takový, jaký má, a v DJI by museli být marketingoví magoři, kdyby takovou ikonu chtěli nějak zásadně změnit. Má jistě své nedostatky, které se nelíbí i mě, např. podvozek, který zde tak jednoduše nejde předělat jako třeba u P1 a P2.

Omlouvám se za OT, ale musel jsem trochu zareagovat :(

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016 12:20 
Mazák
Mazák

gardenroute píše:
Lobbing, ovce, ale jdi....

Nevím teda, kde jsi našel slovo ovce, to beru za úlet. Ovšem pokud máš pocit, že DJI se velmi intenzivně nemotá kolem lobbingu a že některé položky v nedávném návrhu EU legislativy se kryjí s DJI jen náhodou, tak si zasluhuješ cenu za nejnaivnější příspěvek minimálně měsíce :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další