Switch to full style
Pokud se dá copter koupit v obchodě, tak všechno patří sem.
Odeslat odpověď

Re: Eachine Racer 250

sob 23.04.2016 17:55

Tak to asi znáš málo lidí, já zas neznám nikoho kdo by tam pípák neměl, protože tsačí trochu vyšší porost a máš o zábavu postaráno. Samozřejmě pokud lítáš na dvorku tak je to jedno ale zkus to někde uklidit do křoví.

Re: Eachine Racer 250

ned 24.04.2016 17:17

Ahoj všem,
tak jsem taky neodolal a pořídil si tento "počítač s vrtulema" a bojuji s konfigurací Cleanflight na desce Naze32.
Manuál je naprosto o ničem a při nastavení podle videa z Youtube se mi přepínačem nedaří arm motorů.
Nemá někdo funkční konfiguraci s Naze32 abych nemusel dál tápat?

Re: Eachine Racer 250

sob 30.04.2016 6:23

Moje problémy neskončily a je docela možné, že za to nemohl nikdo jiný, než rádio. Zopakuju, že jsem měl problém se signálem, občas zacuknutí, připojeno přes Spektrum satelit. Jednou při prvních testech mi to spadlo doma metr ode mne.
Zakoupena jiná deska, slušný přijímač, jenže nakonec před záletem a konečným nastavením desky jsem zjistil, že při případné ztrátě signálu to neudělá failsafe a mohl bych o koptéru přijít. S kamarádem jsme to zkoušeli všelijak nastavovat a najednou rádio (DX6i) viewtopic.php?f=38&t=68852&start=1275 přestalo reagovat. Zkoušeli jsme párovat, já to pak zkoušel doma a nic. Ani spárované věci (třeba vrťas) nereagoval. Včera u kamaráda po rozborce rádia zjištění, že je ten VF modul nejspíš po smrti. Už jsem mu ho nechal, poslouží jako dárek k simulátoru...
Přestože se mi to v současné situaci vůbec nehodilo, tak jsem ještě včera objednal Taranise. A to jsem po nedávném zakoupení Fatsharků Attitude v3 byl přesvědčený, že tímto velké "investice" letos skončily. Jak se ukázalo, tak jsem se mýlil. E Racera jsem objednával někdy po půlce února a přišel mi po začátku března. Pak kvůli crashi objednání dílů (některé nebyly skladem, čekalo se). Za pár dní mám doma koptéru 2 měsíce a vylítáno jen pár baterek a k tomu kopa problémů a vyhozených peněz... :|

Re: Eachine Racer 250

sob 30.04.2016 14:14

Tak jsem dneska poprvé lítal s 4S a je to paráda. Musel jsem sice sundat zadní LEDstrip a trochu obrousit podložky na ramenech, aby se mi tam moje 4S vešla, ale stálo to za to.

A pokud jste tak ještě neudělali, tak doporučuju flashnout regulátory poslední verzí BLHeli (potřebujete ardurino).
S novým flashem regulátory umí OneShot a pak takové drobnosti jako třeba že vám po 10 minutách co nejsou za armované, začnou motory pípat.

Re: Eachine Racer 250

sob 30.04.2016 17:05

Taky jsem se rozhodoval, jestli jít do 4S, nakonec jsem to nechal na později. Uveď trochu podrobnosti. Sice jsem nějak nezkoušel, které 4S by tam vlezly, ale počítal jsem s tím, že 1,3 Ah tam vejdou. Vejdou mi tam i Zippy 3S 2200, ale to je o fous, už se opírají o tu LED desku, kterou sundávat nechci. Zároveň slouží jako doraz a stejně delší baterka jenom víc rozhodí těžiště.

Re: Eachine Racer 250

ned 01.05.2016 18:27

To opravdu nikdo nemá tento copter koupený s Naze32 s funkční konfigurací ?

Re: Eachine Racer 250

ned 01.05.2016 19:11

Taky mi to na druhé desce (SPRF3) nešlo odarmovat. Kamarád pak po laborování na to přišel. Stačilo zvětšit výchylky a pak to šlo. Bylo to na bývalé Dx6i...

Re: Eachine Racer 250

úte 03.05.2016 21:48

Díky za nápovědu,
stačilo snížit spodní endpoint kanálu plynu a už to maká.

Re: Eachine Racer 250

stř 04.05.2016 21:18

Marek_Km píše:Taky jsem se rozhodoval, jestli jít do 4S, nakonec jsem to nechal na později. Uveď trochu podrobnosti...


Tady je pár fotek: https://goo.gl/photos/wVRm8HYFjyPoTtCy5

Musel jsem ubrousit kousek podložek, které jsou mezi ramenem a vrchním dílem, jinak se tam ta vysoká 4S 1500mAh baterka nenasoukala, možná kdyby to byl jiný typ nebyl by to problém.

Na posledním obrázku je 3S 2200mAh a ta se tam jakš takš na šikmo vešla i s LED stripem, ta 4S je ale moc vysoká a nešla vsunout pod vrchní díl přes ten strip.

Re: Eachine Racer 250

úte 17.05.2016 18:35

mohl by mi nekdo pls poradit jak to rozchodit se spektrum7 rx tx, uz jsme zkoukli plno videi i fotek ale jsme z toho plne zblbli :) diky

Re: Eachine Racer 250

úte 17.05.2016 20:19

Nepíšeš, jestli máš verzi s CC3D, nebo s Naze. Já měl původně CC3D, upravený kabel k satelitu a občasné problémy se signálem. Nakonec to bylo nejspíš rádiem (VF modul v DX6i). Jiným to asi funguje. Je to asi nejpohodlnější varianta připojení (Spektrum satelit), stačí jen upravit kabel. A nebo to připojit přes PWM.

Re: Eachine Racer 250

úte 17.05.2016 20:54

myslimnze mam cc3d, naze je s usb ? jak se ma upravit kabel, pls nemluvit moc ve zkratkach :) diky

Re: Eachine Racer 250

stř 18.05.2016 11:20

uz to trosku rozkoukavame, https://librepilot.atlassian.net/wiki/d ... +Satellite , ale muzete mi trosku vyjasnit to s tim cervenym dratkem, to se k te desce priletuje ?

Re: Eachine Racer 250

stř 18.05.2016 14:20

Přesně tak jsem to měl zapojené. Musí se k tomu použít 2 káblíky. 1 originál, co byl u koptéry, ten 4 žilový a jeden kabel od satelitu - 3 žilový. A buď se oba rozstřihnou a spojí podle obrázku a nebo zdatnější si to nacpou bez střihání a pájení přímo do konektorů.
A nebo přes tu propojku, co je na fotce. Ale tu jsem samozřejmě doma neměl.

Re: Eachine Racer 250

sob 11.06.2016 14:39

Ahoj, já mám tuhle copteru asi čtyři měsíce. Vylítal jsem už hodně baterek a veliká spokojenost. Koupil jsem ho v kitu a celý skládal, mám NAZE 32 a nebyli s ním sebemenší problémy. Zatím létám bez brýlí, mám je už postavené ,ale čekám na anténu. Jinak létám na Horizont, protože mi docela vadilo, že se coptera nevrací do vodorovné polohy po puštění kniplů (asi deformace z buggy). Co se týká problému s baterií, mám ji na horní desce , přijímač nalepený na místě baterie a FPV vysílač bude úplně na konci u světelné rampy. Asi bude mít někdo námitky ke zhoršení těžiště,když je baterie nahoře. Vše je v pohodě,zatáčí, letí dopředu ,dokonce i couvá a přemety dělá jako akrobat. :wink:
Jeden problém přece jen mám, po odArmování a přidání plynu se mi jeden motor nechce roztočit, jen poškubává, musím copteru podržet, dát plný plyn a pak se chytne. Nepomohla ani kalibrace regulátorů, je tu někdo ,kdo se s tím setkal a řešil to? Děkuju
Odeslat odpověď