Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 17:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Dobrý večer jsem tady novy,dnes jsem si koupil X5c.Chtel jsem se vás zeptat,potřeboval bych poradit jakou pořídit nabíječku.Zakoupil jsem si k tomu hned dvě baterie.http://www.lipolbaterie.cz/132-lipol-ba ... -3-7v.html. Tak je nechci tou přiloženou usb nabíječku zničit.Dekuji všem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 0:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 1
Zdravim k vánocům jsem dostal syma x5sw a ikdyz ji z kalibruji nevzlitne vzdy se hned převrací nikdo si nevi rady. Mam ji reklamovat nebo nekde delam chybu? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 7:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pro "kellysak" Je na té baterce Lipol baterie Turnigy nano-tech Syma X5C 1S 750mAh 35C 3.7V
1S 750mAh 35C 3.7V
nebo v přiloženém papíru nějaký údaj k velikosti nabíjecího proudu?
Našel jsem "Fast charge capable, up to 15C on some batteries" což může být k LiPol obecně. Ne právě k této.
ebay: 1S 35C~70C LiPo - Syma X5C X5SW X5C-1
Asi bych přes 2 C = 1.5 A (výjimečně 4 C = 3 A) nevyužíval. A podle toho vybral nabíječku.
Třeba tahle má jen 550 mA a musel by se přepájet konektor - od těch USB se tolik lišit asi nebude
Nabíječka LiPo 3.7V 550mA
tahle už je o něčem jiném, k ceně nutno přidat případný zdroj 12 V (Min 11 - Max 15 V)
Graupner Li-Charger 4 PLUS pro 1 až 4 články (LiPo, LiFe a LiIo) 0.1 až 3 A


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 8:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2016
Příspěvky: 5
Demik22 píše:
Zdravim k vánocům jsem dostal syma x5sw a ikdyz ji z kalibruji nevzlitne vzdy se hned převrací nikdo si nevi rady. Mam ji reklamovat nebo nekde delam chybu? Diky


Jestli jsi nevyměnil vrtulku za nesprávnou. Mně JJRC navíc zlobí i po kalibraci, takže povypínám všechno a kalibruju znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 18:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2017
Příspěvky: 1
Ahoj,mám symu x5c a z ničeho nic se mi začlo stávat že se mi nedaří spárovat drona s Vysílačem
Někdy musim cca 3x po sobě než se mi to povede +má občas opoždenou reakci např při povolení smérové páčky
Má s tím někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 14:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2017
Příspěvky: 1
Zdravim

jsem novacek a dostal jsem k Vanocum Symu X5SW. Prijde mi naprosto super na nauceni s kvadrokopterou letat, hodne dobre ovladatelna a citelna. Prochazim vsemozna vlakna a snazim se zjistit cim nejlepe nahradit dodanou kameru a baterii.

S baterii je to celkem jednoduche spousta moznosti a pokud jich poridim vice je to vcelku jedno, zamlouva se mi napriklad neco takoveho:

https://rckane.cz/syma-x5c-14-minu-letu ... minut.html a vzit to nekde z aliho, ebaye atd

S kamerou je to horsi a potreboval bych poradit. Ma nektera z kvadrokopter Syma rady X5 v zakladu slusnou kameru (s nahravanim na kartu) co jsem koukal po netu tak s FPV v cenove relaci teto koptery se muzu rozloucit...at uz z hlediska ceny vzhledem k cene modelu a nebo vaze kamery. Tzn ze bude kompatibilni s mym uchytem na koptere..

a nebo jit radeji cestou samostatne mini kamery a vyrobit si nejaky homemade uchyt? Nekdo treba psal ze na X5C dal klicenkovou kameru 808

libilo by se mi tam treba neco takoveho, ale nevim jestli nebude tech 20g pro X5SW moc, nemuzu momentalne zvazit kolik vazi puvodni FPV kamera.

https://www.amazon.com/Hidden-Camera-Ke ... EM4XPG38EE

jeste jsem zapomnel uvest, ze od kamery cekam aby dokazala udelat aspon fotku ve slusnem rozliseni. Protoze se naskyta treti moznost, u tohoto modelu kameru neresit a za nejakou dobu zainvestovat do vetsiho urceneho k porizovani videi a fotografii :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 15:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Originální kamera na Syma X5C váží asi 9 gramů. Mám vyzkoušeno, že maximální zátěž, kterou Syma ještě tak nějak rozumně zvládne je cca 20g. Dá se použít i Mobius kamera, pokud se vyndá z plastového krytu a použije se jen holá elektronika + původní baterie se nahradí za menší 150mAh (vyzkoušeno). Dneska už se vyrábí i Mobius mini, který je výrazně lehčí a možná by šel použít i bez úprav (je to v podstatě přímý nástupce 808 klíčenek).

FPV jde se Symou taky bez problémů, dneska stačí nějaká all-in-one kamerka typu Eachine TX-03 + základní FPV "headset" nebo monitor. Budeš pak mít takový přerostlý Tiny whoop :)

Musíš to ale brát tak, že tahle koptéra je vyloženě spíš na seznámení, zázraky od toho nečekej. Pokud to s natáčením myslíš vážně, budeš potřebovat gimbal a ten už Syma nezvedne ani omylem :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 9:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2017
Příspěvky: 6
Ahoj, zhruba před týdnem jsem zakoupil kvadrokoptéru Syma X5SW - baterie cca 10 cyklů. Nabíjeno přes dodaný USB adaptér a nabíječku na mobily Lenovo (5V/2A).

Po každém létání je baterie horká - nebo spíš vlažná, je to normální?

Dále jsem se chtěl zeptat, zda někdo nemá s touto kvadrokoptérou zkušenosti. Se strojem jsem nehavaroval (maximálně tvrdší vertikální přistání z cca 30cm). Původní motory, vrtule, kryty. Stává se mě ale občas, že ve výšce cca 30m vynechají motory a koptéra si letí kam chce - nereaguje na povely např. 2-3 vteřiny a potom opět OK.

Zkoušeno na dvorku, kde je cca přes 3 zdi WiFi vysílač. Zkoušeno i na poli daleko od jakékoli WiFi na 2,4GHz.

Setkal se s tím někdo, popřípadě čím by to mohlo být?

Děkuji za info.

EDIT: Stává se to i po opětovném nastavení gyroskopu. Na vysílačce mě signál spojení s koptérou neproblikává-tzn, že by signál měl být OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ta RC souprava má telemetrii? Dost o tom pochybuji. Jinak nemůže poznat, jestli je signál v pořádku. 30 metrů vysoko, a jak daleko? Nejspíš to už bude na hranici dosahu takové hračky. Je to dělané na létání "kolem hlavy", tak si spíš dej pozor, ať ti neuletí.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 10:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2017
Příspěvky: 6
JosefSvejk píše:
Ta RC souprava má telemetrii? Dost o tom pochybuji. Jinak nemůže poznat, jestli je signál v pořádku. 30 metrů vysoko, a jak daleko? Nejspíš to už bude na hranici dosahu takové hračky. Je to dělané na létání "kolem hlavy", tak si spíš dej pozor, ať ti neuletí.


Jak daleko? Dělá to i když koptéra visí nad hlavou a v cca 10m vzdálenosti. Jde spíše o výšku, jak vzdálenost.
Výrobce udává dosah větší - samozřejmě papír snese všechno a právě proto hledám někoho, kdo používá stejnou hračku, abych se přesvědčil, zda je to OK nebo ne.

Každopádně díky za odezvu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Zrovna poloha přímo nad hlavou může být pro dosah RC nejhorší. Bude tam jen jedna anténka se svislou polarizací, protože se právě předpokládá to létání "kolem hlavy" v malé výšce, ne nad hlavou.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 13:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2017
Příspěvky: 6
JosefSvejk píše:
Zrovna poloha přímo nad hlavou může být pro dosah RC nejhorší. Bude tam jen jedna anténka se svislou polarizací, protože se právě předpokládá to létání "kolem hlavy" v malé výšce, ne nad hlavou.


To, jak se šíří vlny na 2,4GHz celkem dobře vím - dělal jsem cca 7 let u poskytovatele internetu přes WiFi, na to si dávám pozor. Každopádně mě napadlo, mrknout se do vysílačky a k příjmači v Symě, jestli a jak mají udělané antény, popřípadě ten kus drátu, co tam mají, vyměnit dle vlnové délky a hlavně připájet/přidělat GND - to tam prý docela často nebývá. Snad se to poté zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 15:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Upgrade antény ve vysílači hodně pomůže. Já jsem u svojí Symy místo toho původního "fousku" připájel klasický pigtail s RSMA konektorem, na který se dá našroubovat anténa od starého WiFi routeru. Přímo na koptéře je možné provrtat plastový kryt a protáhnout tudy vnitřní anténku tak, aby byla skutečně svisle a ne zkroucená. Pak se dá letět minimálně 200m, místo původních cca 50ti.

Může to ale být i víc nebo míň, v závislosti na šumovém pozadí prostředí kde lítáš. Samozřejmě u těhle hraček nemůžeš čekat zázraky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2017 10:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2017
Příspěvky: 6
rc_wolf píše:
Upgrade antény ve vysílači hodně pomůže. Já jsem u svojí Symy místo toho původního "fousku" připájel klasický pigtail s RSMA konektorem, na který se dá našroubovat anténa od starého WiFi routeru. Přímo na koptéře je možné provrtat plastový kryt a protáhnout tudy vnitřní anténku tak, aby byla skutečně svisle a ne zkroucená. Pak se dá letět minimálně 200m, místo původních cca 50ti.

Může to ale být i víc nebo míň, v závislosti na šumovém pozadí prostředí kde lítáš. Samozřejmě u těhle hraček nemůžeš čekat zázraky.


Ahoj,
no, je mě to celkem jasné a vím, jak to bývá na 2,4ce zarušené - domácí Wifi apod. dokonce i někteří poskytovatelé to pořád mají na přístupových bodech. Bohužel - mám k Symě pouze jednu baterii a kvůli 6-7 minutám se mě moc nechce jezdit nějak moc za vesnici. Baterie mám nakoupené a čekám, než příjdou-pak to bude veselejší.
Jinak k tomu upgrade antény. Co tam máš za antény - kolik dB? Mě zas ani tak nejde o vzdálenost, jak o to, aby to bylo opravdu funkční, tak mě napaslo jak na Tx tak Rx dát pigtail (s uzemněním) a na RSMA odnímatelné antény 2dB (z důvodu, že není tak "ostrá" - větší vyř.úhel). Směrové antény by sice byly na vzdálenost lepší, ale např s vyzařovacím úhlem třeba 20°-25° by to byl asi problém udržet v signálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2017
Příspěvky: 3
Zdavím ve spolek! Pročítám to tu a pokud jsem to přehlídl tak se omlouvám, ale chci se zeptat zda existuje na symu x5c lepší kamera než je dodávána s dronem?obraz z teto je poněkud kostičkovaný.dékuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz