Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 12:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Zdravím, na vánoce mi manželka koupila tuto kvadru a jak koukám, tak tu nemá na to, jak je prý olíbená, ani své vlákno. Máte s ní někdo zkušenosti.
Ono hlavně ta co mi přišla, ma nefunkční kamerku a tak přemýšlím, zde nevrátit, nedoplatit a nepořídit si Galaxy Visitora 3. Mohl by mi někdo poradit. Máte někdo zkušenosti. Pomohl bych si s tím Visitorem 3?

Předem díky. honza


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 18:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Orlová
Kamera se zapína trimem od plynu , směrem dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 18:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Díky, ale to vím. Při focení, mě ale vytvoří jen prazdný jpeg a při natáčení jen avi jen zvuk bez obrazu. Spíš by mě zajímaly vaše zkušenosti se Symou a Visitorem 3. Jak jsem již psal výše, zvažuju připlacení a výměnu Symi(y) za Visitora, jen abych potom nebyl zklamaný.
Máte někdo nějaké zkušenosti? Co by jste doporučili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 19:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Osobní zkušenost sice nemám, ale laicky bych bez připlácení vyměnil za Galaxy visitor 2, prostě za cokoli bez převodů na pohon vrtulí - převod ztráta na výkonu, opotřebení ozubení atd

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2014 19:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Ne, ne. Toho ne. Je moc lehký atd. Každopádně díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2014 9:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Teplice
Zdravim!

K nam se toto poletovadlo dostalo taky :-)

V baterce problem neni, bude v nabijecce. Aneb ta sragora do USBcka je akorat na sviceni tou cervenou LEDkou v noci :-D Poridil jsem v RC obchode obycejnou "230V zasuvkovou" nabijecku pro 1clanek LiPol (neb to asi je kdyz to ma 3.7V), cca 99,- Kc a na pytliku byl Pelikan (ta firma) , ustrih konce, pridelal ten konec z dodavane USB nabijecky a je to OK.

Baterku jsem teda shodou okolnosti poridil jeste jednu, cca 650mAh (nebo kolik to ma, ale ma vetsi kapacitu a je i lehce silnejsi, do koptery jde pomerne s odporem zasunout) a bez nozicek a kamerky to lita cca 10min.

Jinak je to neposedne, nevyvazene, kdyz se trimuje jeden smer musi se trimovat i ostatni a "honit" se to musi porad. Proste chinese produkt. Nicmene prozatim nerozbitne :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.1.2014
Příspěvky: 7
Také mám tuto copteru, létala pěkně, ale najednou (po nijak dramatickém pádu) přestala být stabilní. Při zběžné kontrole se zdá že všechno funguje jak má, ale při pokusu o korekci směru za letu se ihned prudce převrací. Dělá to na mě dojem jako kdyby nebyla stabilizována vodorovná poloha. Jak jsou vůbec řešené gyroskopy u těchto modelů? (pokud tam tedy nějaké jsou, ale píšou u toho že jo). Jako první mě napadl problém v řídící elektronice, ale nevím. Na foru jsem se dočetl, že by to mohly způsobovat i vibrace (ohnutá hřídel apod,) ale nevypadá to, že by byl nějaký mechanický problém.

Tak jsem copteru preventivně rozdělal, vše co šlo zkontroloval, vizuelně žádný problém, zdá se že i všechny motory točí stejnými otáčkami. Při pokusu o vzlet dochází ihned k náklonu na některou stranu (předtím vzlétala krásně stabilizovaná v horizontální poloze), lze to částečně vytrimovat, ale směrové řízení (i trim) je moc citlivé. I při minimální výchylce na vysílači reaguje správným směrem, ale tak extrémně, že se převrací až na záda. Objednat náhradní díl není problém, ale nejsem si jistý jestli tohle způsobuje řídící deska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: sob 03.01.2015 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravim.
Dostal jsem tuto potvoru taky od jeziska. Je to pohodove poletovadlo.
Pro zacatecnika asi dobre. Nastavil jsem si male vychylky...to tu funkci ma a uz jsem s tim vyrazil i ven.
Tyden trenovani v loznici nad letistem a ted uz v bezvetri nad barakem. Vse funguje jak ma. Tu druhou nezmam...nevim proc bych menil.
Nabijecku jsem vyresil tak ze si pujcuji z telefonu...a taky parada.
A s orig. Lipolkou mam 8 minut letu. To jsou moje postrehy.
Jedine o cem premyslim je rozebrani a dremelkou odlehcit vrchni cast kapoty.
Ale to je zatim v moznych upravach. Zatim jsem spokojeny.

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 17.02.2015 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.2.2015
Příspěvky: 3
sr71:

Zkus kalibraci gyra (osobne ozkouseno)
1 Zapnes vysilac do polohy ON
2 Zapnes Qudro do polohy ON
3 Pockej az se na qudru zmeni rychlost blikani na pomalé
4 Odemkni plyn (full a nasledne nula)
5 Obe packy na ovladaci dej do praveho dolniho rohu na 2-3 sec. Qudro zacne blikat. Pod dalsich 3 sec bude sviti a melo by vse fachat.


Dolfi
Tak ja se dostanu na letovy cas cca 15 minut. Mam tam 600 mAh baterii a odsroubovane nohy, kameru, dvirka. Vic asi nema nejaky extra smysl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: stř 18.02.2015 2:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Tak asi po 30 vylétaných baterkách musím říct, že za ty prachy je to fakt parádní stroj. Na vysoké otáčky si to tak nějak poradí i s větříkem, ovládání v pohodě. Trochu mě jen mrzí poměrně nízký dosah rc soupravy. Zkoušel jsem to dostat co nejvejš a prostě tam narážím na to, že vyletím ze signálu. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: stř 18.02.2015 18:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2010
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubnica nad Vahom
Obrázky: 1
Ja som si kupil JJRC H5C co je totozne s X5C a planujem prerobit rc vysielac na inu antenu. Pozri si na trubke syma x5c range hack, je to pekny video manual na upravu.

_________________
DX6i, Accipiter Badius, T-Rex450SE v2, HK MiniSwift, Pioneer od Pelikana, Carson Tyrann 450.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 23.02.2015 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Lítá tu někdo tento levnej copter? Na netu je dost vychytávek na něj, například FPV :) Máte něco vytuněného na tomto stroji také?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: pon 23.02.2015 20:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Mám ji od vánoc a zatím ok. Na tunning jsem koukal, ale má tu cenu na tomhle stroji??? U mě bude asi vrchol výměna motorů. Jejich životnost je prej 4-5 hodin. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 6:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Tak on to je takovej tuning spíš myšlen jako rejpání se v tom :) já uvažuju o nějakém anti-jello držáku na kamerku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 7:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Tky by mne zajímalo, zdali by řídící jednotka v tomto copteru uměla řídit silnější motory. Respektive kdybych komponenty z teto symy přeskládal na menší rám se silnějšími motory


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz