Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 350 qx
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nastěnko, dej si říct, že natáčení kopterou v interiéru je nesmysl. Nehledě k problémům, které v interiéru jsou se samotným řízením koptéry, to nemá žádný smysl, protože se to dá obejít pěšky. Výška stropu je max. 3 metry a záběry ve vyšší rychlosti taky nepotřebuješ. Jak bylo psáno výše, kup si steadycam, třeba od Feyu, použij široký objektiv a uděláš úplně stejné záběry.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 350 qx
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2014
Příspěvky: 520
Bydliště: Moravský Krumlov
Obrázky: 3
To video na y ou tube není v ve většině z koptery, možná tak venkovní záběry.

_________________
MJX F45, Walkera Tali H500, DJI P3A


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.02.2015 7:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.2.2015
Příspěvky: 1
Ahoj vsem,
mam Walkeru qr x350 pro s Devo 7 ovladacem, Ilook+,2-d gimbal, fpv 7" monitor. Nadchlo me fpv, ale rad bych prodlouzil ovladaci vzdalenost (1-1,5km alespon).
Muze mi nekdo prosim poradit, jestli:
1) ponchani stavajiciho Devo 7 ovladace a JEN vymena receivru z rx703a na rx1002 zvysi vzdalenost ovladani quadcoptery?
2) pokud koupim jen Devo 10, bude fungovat s receivrem rx703a ? Neovlivni to vzdalenost ?
Predem diky moc za odpovedi a kazdopadne budu mit jeno nove Devo 7 na prodej :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.02.2015 9:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
Ovládací vzdálenost pre QR X350Pro je podľa výrobcu 1,5 až 2km - takže s tým asi problém nebude ( na tú vzdialenosť to už ani nevidíš :wink: ). Takže výmena Tx/Rx toto nerieši ( až budeš to Devo predávať daj vedieť ). Problém je asi v dosahu FPV - pokiaľ viem iLook má vlastný vysielač a v tom prípade si limitovaný jeho dosahom. Problém teda treba riešiť v prenose FPV a ten tu nepopisuješ - ak vlastníš DEVO7f tak je to dané výrobcom, pokiaľ máš nejaký iný prenos treba hľadať tam .... jestli se nepletu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.02.2015 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Ahoj, tak jsem si udělal radost a koupil si walkeru qr 350 pro. Pověsil jsem si na ni gopro a hurá že půjdu lítat. Jenže pak jsem zjistil, že ani neumim vzletět, resp. když přidávám postupně plyn, tak se to začíná naklánět na jednu stranu, až to pak i přepadne. Když lehce pohnu proti, tak by to možná vzlétlo, ale trošku se to vlní do stran, tak mám strach.

No a jde mi o to:
Všichni mi tvrdili, že to umí létat samo (všeobecně quadrocoptery) a já jen hejbu směrem kam :D No a teď zjišťuji, že to tak asi není.

Je problém v rukách, nebo je třeba provést nějaká kalibrace - udělal jsem kompas, ale co gyro, nebo něco dalšího? Zkoušel jsem i gps altitude hold, ale to pak dělalo ještě větší neplechu.

Omlouvám se za dost stupidní dotaz, ale raději se zeptám, než abych měl drahou opravu.. :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 1:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Zdar, mám taky stejnou Walkeru, první vzlety byly taky tragické, pak jsem přišel na to, že se toho nesmím bát a pořádně přidat plyn a krásně se vznese bez překlopení. Vrtule máš určitě dobře umístěné (levé x pravé)?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Citace:
Ahoj, tak jsem si udělal radost a koupil si walkeru qr 350 pro. Pověsil jsem si na ni gopro a hurá že půjdu lítat. Jenže pak jsem zjistil, že ani neumim vzletět, resp. když přidávám postupně plyn, tak se to začíná naklánět na jednu stranu, až to pak i přepadne. Když lehce pohnu proti, tak by to možná vzlétlo, ale trošku se to vlní do stran, tak mám strach.

Určitě bez kamery pro začátek. V podstatě záleží na tom, s čím lítals. Pokud s vrtulíkem, tak by to mělo být snadnější, pokud s plošníky, chce to osvojit si nějaké návyky. Samo to nelítá, korekce při startu jsou potřeba. Až se kopteru zalétáš a získáš návyky tak tam teprve pověs kameru apod. Pokud má koptera tendenci po mírných korekcích vzlétnout, tak se toho neboj a pryč od země. Teprve až tak v necelým metru koptera začne být stabilní. To vše samozřejmě ve stabilizovaném režimu. Na akro máš čas, až se to naučíš ovládat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Jojo, vrtule mám nastavené dobře, to jsem kontroloval. Stabilizovaný režim to je ten "altitude hold"? - mám tam tři možnosti pozice 0 - manuální mód (akro?), 1 - nějakej altitude, GPS hold a pak třetí je návrat domu.

Takže vzlétnout nad zem a zapnout alt holt? Na nějakém videu jsem viděl, že zapl (asi) ten alt hold a přidal plnej a ono to letělo rovně vzhůru, ale možná tam taky nějak páčkoval no.. - tam je teda i podle návodu potřeba mít plyn na půlce, pak se to ovládá samo, mě to ale straší, protože když dám plyn do půlky, tak už by to letělo :D

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ve tvém podpisu vidím šestikanálový vrtulník, takže by i v manuálním režimu pro tebe neměl být problém vzlétnout. Ale jinak ten stabilizovaný mód můžeš zapnout už před vzletem. A jak už bylo psáno - rychle nahoru a v metrové výšce už to drží skoro samo.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 7:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
no, ten tam je, ale neptej se jak dopadl :D

e:
Třeba tady, on dá trošku plynu, zapne 1 a pak už jen přidá hnedlik :D

https://www.youtube.com/watch?v=_lO6-RC56JY

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 12:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
... v manuáli sa píše že treba nakalibrovať kompas ( pri zmene miesta štartu ) - to je tá procedúra s "vrtením" koptéry okolo všetkých osí. Po tejto kalibrácii to letí bez problémov a stabilne. Samozrejme 20cm nad zemou to "pláva" na vzduchovom vankúši ktorý si vyrába vlastným ťahom. Ale vo výške cca.1m je tá koptéra "hodná" v normálnom ručnom režime. Naopak - tie stabilizované režimy ( Hold, Go Home ) - je to závislé od GPS ktoré pokiaľ sa pri štarte nestihlo "nájsť" tak si pôvodnú pozíciu nemôže pamätať a teda ani tieto režimy nefungujú celkom korektne. Kameru by som tiež nechal až "napotom" - minimalizuješ škody pri prípadnom tvrdšom pristátí. :P - a pre Admina - asi by si to mohol tiež presunúť do vlákna Walkera QR X350 :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
oukej, tak já sundám gimbal, kameru a nebudu se bát za to vzít.. :D :?

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera QR X 350
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Tak dnes byly první lety a paráda :-)

nejdřív jsem se bál a zkoušel lehce dotrimovat uhýbání do boku, pak jsem to ale stejně spíš zvedl "rukama", no a jakmile jsem klepl ten GPS a Alt hold, tak super, jen to trošku ujíždělo bokem, ale to bylo asi tím trimem.

Proběhlo i automatické přistání a vše bylo naprosto v pohodě :D

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera QR X 350
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 21:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
8) - no vida - gratulujem, prajem hodne zábavy. Ten mierny drif v HOLD režime - treba si uvedomiť s akou presnosťou GPS funguje. Presnosť +/- 2m považujem za absolútne postačujúcu, aj pre režim Go Home. Je úplne jedno či to sadne od teba 4 alebo 6m - dôležité je že ked si v núdzi stačí zapnúť funkciu a stroj sa ti vráti. Normálne budeš aj tak lietať v základnom MANUAL režime. To je totiž pilotáž, nie automatické režimy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera QR X 350
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Jojo, to vůbec neřeším, dosednutí +/- pár metrů beru jako samozřejmost. Ale tohle bylo spíš, že postupně ulétala jedním směrem a po x sekundách už to bylo klidně 15-20metrů, ale to asi ten trim.

Jinak fakt super, jsem nadšen, zítra dám ještě pár testů, pak tam dám zpět gopro a začnu točit :-)

e:
a taková mimo mísu, co to je za kočku? (druh) :D

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz