Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
tomashr píše:
Já právě nemám klasický SplitPearl, ale mám vlastní osazení se Split Mini místo Split 2 (měl jsem doma a nechtělo se mi kupovat jiný). Ta úprava nebyla zas tak složitá - nepatrné protažení sloupků, rozložení desek trochu jiné atd.
A naokraj - podle mne bych možná ani delší sloupky vždy mít nemusel, u mého kusu mám totiž navíc desku Corner, která má gyro v izolované krabici (viz třeba https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 45258.html ), což zase zvedá výšku, s placatým FC bych se asi do původní výšky vešel i při použití SplitCam mini.

Chces mi povedat, ze do ramu a'la Cobra (co si dal linku vyssie) by sa nepatrnym predlzenim stlpikov vosli na seba 4 dosky -> ESC+FC+2xSplit mini? (samozrejme nie gyro v izolovanej krabici).
Ja som pri pouziti Split Mini mal problem s prehrievanim, ked som to vsetko do mojej 130mm kopterky na seba natlacil.... riesil som to predlzenim ramu...lepsie chladenie.... Taktiez som nepripajal - napajacie napatie a to ani teraz neurobim, kamerku na VTX, pretoze Split mini (a uz sa to stalo) moze pocas letu "zamrznut" z dovodu nizkeho prudu.... (pri 5V potrebuje tusim az 650mA). rusenie FPV obrazu riesim bud LC filtrami/prip.elektrolyt.kondenzotorom.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
tomashr píše:
Nemáš tak docela pravdu - i při venkovním létání se najde dost situací, kdy už by klasická 210 s 5inch vrtulemi nebyla reálná, zatímco nějaké mrně s 2-3inch vrtulemi není marné. Typicky mnou zmíněná zahrada, nějaké parky atd. Ono upřímně v místě, kde se může přimotat nějaký divák už to je i o bezpečnosti, velkým racecopterem se dá někdo bez legrace i zabít, zatímco u velikosti SplitPearl by i na úraz musela být značná smůla.
Ad výška - ta kupodivu je z hlediska létání spíš kladem, ono vyjde lépe těžiště ve smyslu vertikálním - baterka je pod trupem, ta vyšší "nástavba" to dorovná.
Jinak netvrdím, že to je nějaký zázračný koncept, nicméně vlastnosti opravdu nejsou bez zajímavosti :-)

Tak jasně, na zahradě na návštěvě, nebo v parku bych to určitě nerozbalil s 210. To by nikdo nechtěl schytat rozzuřeným letícím necelým půlkilem. Naproti tomu ale ani ty menší rakety na 3S nejsou zcela bezpečné. Pokud něco bezpečného, tak fakt s těmi ochrannými oblouky a proto se mi líbil třeba Babyhawk. A ani ten zrovna nelechtá. Na videu viewtopic.php?f=148&t=78655&start=495 (4. příspěvek) to borec od něj koupí hned na úplném začátku videa a nevypadá to, že by to nebolelo. A s takovým strojkem se dá jak doma, tak venku. Ideální. Akorát že už jej vyprodávají, už je nejspíš za zenitem. Takže hledám dál. Nespěchám, protože jsem dnes vlomil na Banggodu několik tisíc do dílů na 210 - negativně se projevil můj žalostně výkonný setup po částečném přechodu na 4S. Ale po nějakém prckovi se dívám dál.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
OSD umí zdá se https://www.banggood.com/Eachine-Beecor ... rehouse=CN

Ještě to nemám změřeno, ale pokud se mi potvrdí, že mám mrtvý flight controller v kingkongovi tak to zkusím:)

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 15:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
OSD umí všelicos, ale dotaz byl na OSD včetně měření proudu a to je u TinyWhoop trochu problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 15:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
romko1 píše:
Chces mi povedat, ze do ramu a'la Cobra (co si dal linku vyssie) by sa nepatrnym predlzenim stlpikov vosli na seba 4 dosky -> ESC+FC+2xSplit mini? (samozrejme nie gyro v izolovanej krabici).



Takhle vypadá Rotorama SplitPearl předělaná na Runcam Split Mini a dokonce s tím "gyrem v krabici"...

Nevšímej si kamery nahoře, tam je dočasné uchycení, které v dohledné době předělám, jinak to ale už celkem odladěné je.


Přílohy:
IMG_0796.jpeg
IMG_0796.jpeg
[ 66.48 KiB | Zobrazeno 1582 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 22:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
trochu jsem pokročil s tiny whoopem, resp kingkongem 6 po té co jsem si ho rozbil, resp havaroval do měkkého a odmítl lítat. Úspěšně jsem jej flashnul přes https://www.st.com/en/development-tools ... stm32.html nový firmwarem a konečně se mi povedlo do flight controlleru připojit. Nastavil jsem vše stejně jako bylo, alespoň se domnívám.

Bohužel závada se projevuje stále stejně. Pokud přidám plyn vrtule se roztočí ale od určité úrovně plynu na přijímači XM frsky problikne červená dioda, motory se zastaví a dále na plyn nereagují. Pokud provedu přepínačem zaarmování a odarmování můžu znovu roztočit vrtule a vše se opakuje, po přidání plynu problikne dioda a vrtule se zastaví.

Čím by to prosím mohlo být?

Mám podezření na jeden z motorů, všechny konektory a pájené spoje jsem prošel a nikde nic uvolněného není. Je flight controller tak chytrý že by poznal vadný motor? Nebo vadný motor může mít takový odběr že by ESC nezvládal napájet a tím došlo k výpadku? Vadný flight controller? Napadá vás něco jiného ještě? Motory mám na cestě, tak je vyzkouším jen co přijdou..

Zde odkaz na video jak se koptéra chová - omlouvám se za kvalitu, přes ty svítící ledky se to blbě točí...
https://drive.google.com/open?id=1Ai_2X ... vKhsmyTVE9

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 5:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
A co znovu zkusit sparovat prijimac, ja vim ze je to asi blbost, protoze to vypada ze na chvili vypadne deska, ale nekde se zacit musi :wink:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
tomashr píše:
Takhle vypadá Rotorama SplitPearl předělaná na Runcam Split Mini a dokonce s tím "gyrem v krabici"...

Nevšímej si kamery nahoře, tam je dočasné uchycení, které v dohledné době předělám, jinak to ale už celkem odladěné je.

Perfektna praca...nema to chybu. Viem, kamerka Split Mini ma rozmer 19mm a Split2 22mm.

Ja mam dosku s gyrom a acc pootocenu v smere hod.ruciciek o 45st takze dany uhol som musel v konzole CLI nastavit rucne.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
U té kamery nejde o 19 kontra 22mm, to je OK, řeší prostá podložka, bohužel se ale navíc musí posunout o kus dopředu, na fotce je vidět. Je totiž kratší a jinak totiž máš v záběru kus toho ochranného rámu kamery (ne moc, ale máš).
Ještě musím udělat verifikace, jestli by to nešlo trochu opilovat, ale spíš ne. Tohle je zrovna ale věc, která u klonu ala Cobra může být trochu jinak (lépe i hůře), musí se zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 11:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Snad to niekomu pomoze:
Nacrtol som prepojenie FC HGLRC + VTX + RunCam Split2, ktore mam v Pearl Split.
Zatial som neriesil LC filter -> verim, ze ten cierny prepojovaci kablik - GND medzi kamerkou a VTX bude stacit.
Schvalne som na FC na pin BAT pripojil RunCam Split2, pretoze RunCam VTX je do max.5.5V!!!
Tiez som nemohol vyuzit napajanie kamerky z VTX pretoze pri 5V dava max.250mA a Split2 pyta cez 600mA.
Ono by to fungovalo ak by som napojil kamerku na VTX, a myslim, ze obraz FPV by bol cistejsi, ale hrozi riziko "zamrznutia" kamerky pocas letu...
Este uvazujem vymenit zlty kablik - video z kamerky za mini koaxialny kabel...na vacsej kopterke sa mi to osvecilo (cistejsi obraz FPV pri vyssich otackach motorov), lenze pri tejto kopterke sa snazim o co najmensiu hmotnost.


Přílohy:
schema_connection_split_vtx_camera.jpg
schema_connection_split_vtx_camera.jpg
[ 189.28 KiB | Zobrazeno 1413 krát ]


_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Tak jsem vyzkousel nove motory ktere dnes prisly a chova se to uplne stejne, po pridani plynu nasleduje zastaveni a bez rearmu si nezavrtim.

Dostal jsem tip ze bych mohl zkusit dostat nejake info z blackboxu v betaflightu ale bud to neumim nebo jej vubec deska kingkonga nepodporuje. Je to mozne?

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Co baterka, není moc měkká ?

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 18:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Chova se stejne vsech pet baterek co jsem v setu dostal.

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 7:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ten popis ale opravdu vypadá hodně jednoznačně na problém s napájením, kdy se při určitém odběru prostě vše resetne.
Na dálku se ale dá těžko radit, kromě konektorů může být hnutý i nějaký pin na desce a bohužel nelze vyloučit ani odešlou desku, kdy problém dělá nějaký regl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 10:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Také mi to tak přijde. Chtěl jsem něco zkusit vyčíst z blackboxu ale neumím to a nejsem si jist, jestli to vůbec deska podporuje. Nevíte?

Čím případně levně fc nahradit?

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz