Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CNC GRAVÍRKA 3018 PRO - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 5:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Dobrý den,
zvažuji modernizaci dílny a chtěl bych si pořídit CNC gravírku : https://www.fotoveci.cz/gravirky/cnc-gr ... gIGtPD_BwE která by mě sloužila k řezání menších dílů ke stavbě letadel. Jenže ještě nikdy jsem takový přístroj neviděl „naživo“ v chodu, tudíž ani nevím co ten provoz obnáší. A tak než se rozhodnu, potřeboval bych Vaši radu: Mám tu gravírku a chci si vyřezat žebra na křídlo – třeba Admirála od Čížka – tedy Eppler 387. Co všechno musím udělat , aby se to povedlo ? Děkuji za Vaše rady , poslouží mě to k rozhodnutí zda tu gravírku koupit, či nikoli.
Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 9:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Sám ji nemám, ale uvízla mě taky v oku tak sem ji trochu nastudoval. většina reakcí je, že to není nic moc :D ale za ty prachy kdo by odolal...
https://www.youtube.com/c/klimbikovabastlirna/search?query=3018 - Klimbik o tom něco natočil a pak vylepšoval.
K postupu:
1. potřebuješ data - buď už jsou nebo si je nakreslíš v nějakém CAD softwaru. obkreslit z plánku, nebo stáhnout profil upravit měřítko a přidat do něj drážky pro lišty.
2. nachystat data pro frézku - v softwaru pro generování příkazů nachystáš kód pro frézku - ESTLcam? zvoli se nejaky zakladni udaje a nastroj
3. pošleš to do frézky

Sám jsem od toho zatím upustil, Dvě 3D tiskárny v bytě stačí a tohle bude určitě hlučnější.
( na alieexpress byva kolem 5000)

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Mám, používám a jsem spokojený, za ty prachy fajn. Pravda že frezuju max 3mm topolovku. Chce to 1mm frézicku a nepospíchat. Jasně v setinách mm to nedělá, ale na přepážky, žebra, občas nějaký tišťák to stačí. Hodně používám laser (mám 5,5W) řežu s tím <1mm balsu, papírové šablony, nebo graviruju. Mám dodělaný držák na plotrovací a na fixu. Momentálně řeším zvětšení na cca 500*300. Dostupný je i kit na zvětšení 400*300 za cca 1000 Kč. Jinak nedávno tu bylo vlákno o této frezce. Jinak estlcam můžu 100% doporučit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC GRAVÍRKA 3018 PRO - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 12:37 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10798
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tu už jsme tu řešili... viewtopic.php?f=146&t=89987

Kiwira píše:
Zdravím , na Bazoši je tento inzerát : https://stroje.bazos.cz/inzerat/1363686 ... -freza.php , zaujalo mě to cenou ( jako důchodce bych na to měl ). Ale nemám s těmito přístroji žádnou zkušenost a ani nikdy jsem neměl možnost vidět CNC frézku v provozu. Frézoval bych na ní žebra a přepážky do trupu. Tak mám dotaz : Jít do toho , nebo nechat být ? A hlavně co dalšího k takové frézce budu potřebovat ? Mám na mysli asi nějaký program - kde jej seženu , kolik stojí ?
Děkuji za odpovědi Mirek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC GRAVÍRKA 3018 PRO - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 12:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kiwira píše:
Děkuji za Vaše rady , poslouží mě to k rozhodnutí zda tu gravírku koupit, či nikoli.
Mirek


Takhle to nefunguje. Pokud umíš na počítači instalovat programy, spouštět je, umíš v třeba v Corelu, nebo v něčem jiném nakreslit křivky a exportovat je do požadovaných formátů, máš šanci se s tím naučit a frézovat si co potřebuješ.

Pokud tyhle věci neumíš a voláš na to někoho jiného, je pravděpodobné, že budeš i s frézkou mít spoustu problémů, které nevyřešíš sám a někdo tě to bude muset krok za krokem naučit.

Pokud ale ani nikoho takového v okolí nemáš, možná to ani nezprovozníš.
Je u ní návod a ty programy často lze nainstalovat na počítač, aniž bys frézku vlastnil a vyzkoušet postup a simulovat obrábění.
Takže já bych šel napřed asi touhle cestou.
Často pomohou videa na YouTube. Jsou tam záplavy všeho možnýho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC GRAVÍRKA 3018 PRO - jak na to
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2022 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Rozchodit laser je naprosto triviální a pálíš na 3 kliknutí (z obrázku/fotky) ale pokud neumíš vytvořit podklady k řezání a editovat je, tak je to skoro bych řekl škoda peněz.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kope a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz