Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 28.11.2019 19:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
ufon13 píše:
nebude problém při delším řezání s přenosem tepla těmi šroubky od drátu do červeného držáku?


no řešil jsem to tak, aby byl el přívod co nejlepší ... samozřejmě by bylo řešení hodit to na "krokodýlky" za ty šrouby, ale nějak jsem měl strach z velkého přechodového odporu a celkově neschopnosti přenést proud ...

a co se týká těch šroubků co to na nic drží - jsou přitáhnuté o tu svislou závitovku, která nese "pilu" takže se to uchladí bez problémů, aktuálně tam mám tantalový drát a žere to max 15W ... koli je z toho ztrátový teplo ? 1-2W ?

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Jsou nějaké novinky a termín prodeje ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 21:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj.

Co se týká konstrukce, tak je vše připravené. Teď se tiskne sada dílů na "foto-návod" ale bohužel stále nedorazily pojezdové tyče 12mm :( jakmile to zde bude, jdeme na to ! ale prototyp je funkční a je možno vidět pokud máš zájem

a řezačka jako taková bude prezentována na výstavě Modely v Letňanech - https://www.vystavamodely.cz/vystavovatel/ - už jsem tam vlevo dole - Smart3D.cz - budeme nabízet sortiment strun pro 3D tisk z našeho eshopu www.Smart3D.cz a dále budeme nabízet i naši řezačku ... společně s vedle umístěným JK models, kteří zase budou mít frézku a cirkulárku ...

Asi nejlépe když se mi ozveš osobně na tel 777 616 310 - Radek Kaplan - a domluvíme se ... počítám, že v polovině ledna by mělo být možné produkovat první kusy ...

Aktuálně bude k dispozici stavebnice se vším KROMĚ ! ! ! nějaký 12V zdroj jistě máš ( nebo starý zdroj z PC ) + regulaci odporového drátu zatím neřeším, ale bude časem také k dispozici ... a dále si kus lamina také jistě dokážeš sehnat, že ? Poštovné by bylo naprosto nesmyslné vzhledem k hmotnosti/ceně kousku lamina

A důležitá informace - zatím jedeme na DevCNC a DevWingFoam ... verze SW pro free použití bude také, ale jak už to chodí - free je poněkud ... ehm :( horší :(

Ale jak jsem psal, telefon bude jednodušší - a samozřejmě se nebojte zavolat kdokoliv máte nějaké dotazy :D

Pěkného Silvestra a pohodový a úspěšný rok 2020 :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2020 14:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2020
Příspěvky: 2
Ahoj,

měl bych zájem o Tvou řezačku. Můžeme se nějak spojit?

Děkuji Marek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 8:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2013
Příspěvky: 45
To je vtip? V příspěvku na který odpovídáš je jméno, telefon, www adresa na které je fyzická adresa a mail, ty naopak neuvedeš o sobě nic a ptáš se ho jak se s ním můžeš spojit ??? :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 18:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2020
Příspěvky: 2
Fafa999 píše:
To je vtip? V příspěvku na který odpovídáš je jméno, telefon, www adresa na které je fyzická adresa a mail, ty naopak neuvedeš o sobě nic a ptáš se ho jak se s ním můžeš spojit ??? :D


Bohužel jsem tento příspěvek psal, aniž bych se proklikl na druhou stranu, kde už kontakt na tuto řezačku je. Příspěvek nelze smazat, takže jsem ho po tom co jsem kontakt uviděl, už nebyl schopen smazat. Nemusíš na mě hned tak vyjíždět. Chybami se člověk učí. Ale pokud se na fórech budou vyskytovat lidi jako Ty, bude problém se na cokoliv zeptat, aby člověk pomalu nedostal vynadáno.

Marek Klásek
marek.klasek@gmail.com
776 676 467
Pro případ, aby jsi na mě měl plný kontakt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 19:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2013
Příspěvky: 45
Nic se neděje, jen jsem nechápal. Jinak příspěvek editovat jde - u příspěvku máš tlačítko "upravit".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 0:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Řezačka je ve verzi pro DEV programy již k dispozici, vše co je třeba včetně sad vytištěných dílů je již skladem. Připravujeme fotonávod s popisem ala stavebnice "Průša i3" tiskáren

Pokud máte zájem, rád zodpovím otázky.

Je možno dodat od totálního rozsypu až po hotovou řezačku ...

Více na info@smart3d.cz nebo možná lépe na telefonu 777 616 310

Radek Kaplan

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2020 13:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Takže už se fotí fotonávod, doufám, že bude k vidění na modelářské výstavě v Praze - že se nezruší - a taky, že přijdou nějaký lidi ...

toto je mechanická stránka řezačky, samozřejmě je dále třeba elektronika atd, to se bude fotit hned příští týden

pokud máte zájem, mám doma připraveno cca 5 sad, dále je možné se domluvit na sestavení ... je možné zakoupit jen něco, pokud máte své žhavení, svá Arduina, drivery, motory ... prostě stavenice :D

zde je ukázka jak vypadá stavenice v tuto chvíli :

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 15:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
S ohledem na zrušenou výstavu MODELY v Praze už není na co čekat a řezačka bude od příštího týdne v prodeji

zatím po telefonické domluvě ( 777 616 310 ) ale samozřejmě vše ofiko, s dokladem, DPH atd ...

ladíme ještě jaké sety budou k dispozici ... díly / díly a elektronika / sestavené / ... atd ...

děkuji :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 14:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V sobotu jsem byl vyzvednout nějaké filamenty u Radka www.smart3d.cz přitom jsem se podíval na řezačku. Skvěle vymyšleno. Asi budu jednu potřebovat... :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 15:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jsem rád, že se Ti mašina líbila.

Škoda, že neklaplo uvedení na výstavě Modely v Praze, ale už je jich pár mezi lidmi a myslím, že i přes výpadky v dodávkách komponent se dá mluvit o zahájení maloseriové výroby

přikládám fotku jedné, která už u Martina Musiolka v Karviné řeže křídla na ACES AirCombat - konkrétně tato jsou na Blackburna

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Jak to máš s elektronikou? Já mám HW hotový, podobný jak ty, ale vše v kovu a v kuličkových lineárech, jen vadám co použít za SW a řídící elektroniku. Mám doma nějaké Arduino s CNC shieldem, ale to jsem kdysi těžce rozcházel, takže do toho se mi nechce, mám i driver, ke krokacum, ale nemám LPT port, mám sice redukci která se zdá že funguje, ale ještě nemám ověřeno (UC100)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 12:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj,

také jsem původně uvažoval o desce řízené přes LPT port, ale ... pokud používáš nejrozšířenější program GMFC, tak to funguje opravdu jen na omezeném množství redukcí USB-LPT a i na PC s paralelním portem musíš řešit externí časovou základnu. Dále k tomu potřebuješ zbytečně drahé drivery nejčastěji Toshiba ( já používám NEMA17 takže stačí A4988 ) ... prostě celkově by mě to posunulo zbytečně do drahého HW řešení pro daný účel

takže moje řešení je přes Arduino - buď UNO s CNC shieldem nebo MEGA s RAMPS 1,4 - a protože používám programové nástroje z rodiny DEV CAD, tak jejich program DEV CNC FOAM přímo umí Arduina programovat ... takže v tomto je to značně zjednodušeno

zde je o tom více : http://www.devcad.com/eng/devcncfoam_f1_5.asp nebo tady http://www.devcad.com/eng/devcncfoam_f1_3.asp

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2020 11:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Dobrý den přátelé,

tento týden už první kusy řezaček zamířily ke svým novým majitelům ... nejčasteji se ptáte, co znamená, že je možné si vybrat obsah dodávky. Rád bych uvedl, že se filozofií snažíme vyjít z obecně známého návrhu, jen je v některých aspektech upraven dle našich zkušeností z používáním řezačky. Jde o takovou malou paralelu k Průšovým 3D tiskárnám - vytištěné díly + mechanické díly + elektronika.

Mnoho lidí se 3D tiskem zabývá a tak má doma spoustu věcí, tedy ne každý si musí objednat vše

základem jsou vytištěné díly z PLA s vysokým infillem a 4 perimetrovou stěnou. Pružná ramena jsou vytištěna z PETG - jedna je na ních odporový drát, jednat svojí pružností pomáhají napínat řezací drát. Dohromady jsou to výtisky v celkové hmotnosti lehce přes 1,2kg - 9x 8 hodinový tisk na Průša i3 MK3

cena za set vytištěných dílů je 1.500,- Kč ( běžně se počítá 2-3,-Kč za 1 gram výtisku, ale snažíme se jít s cenou co nejníže a jsme lehce nad 1,-Kč za 1g výtisku )

dále je zde sada mechanických dílů obsahující :

8x Lineární ložisko LM8UU
8x Lineární ložisko LM12UU
1x Vodící tyče - set ( 4x W12 / 650mm + 4x W8 / 400mm - kalené broušené, žádná obyčejná hlazenka ale vysoce kvalitní tyče pro použití na CNC )
set - Nerez závitová tyč 6mm ( nařezáno na příslušnou délku )
set - Pozink závitová tyč 8mm ( nařezáno na příslušnou délku )
4x Pružná spojka 5/6
4x Pružina pro vymezení vůle
set - Spojovací materiál pro celou stavbu řezačky
1x Hliníková trubka 20mm x 1m - nosná část pro řezací drát

cena za tento set je 3.900,-Kč

sada elektroniky obsahuje :

2x NEMA17 Krokový motor 0,28 Nm
2x NEMA17 Krokový motor 0,56 Nm
4x Kabely 100cm
1x Arduino Mega 2560 s CH340
1x RAMPS 1.4
4x A4988 - ovladač krokového motoru

sada elektroniky stojí : 2.400,-Kč

takže pokud se chcete pustit do stavby sami, celkem zaplatíte 2.400,- + 3.900,- + 1.500,- 7.800,-

a za postavenou ( když už to umíte, cca 3 hodiny práce ) = 8.500,-

veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH, obdržíte na ně řádný daňový doklad. Prozatím se rozjíždí výroba, jen vytisknout set dílů trvá skoro 4 dny ...

a samozřejmě je spousta věcí, která se dá ještě dořešit, ale předpokládám, že spousta lidí již toto má doma :

napájení ( stačí starý PC ATX zdroj )
regulace drátu - já používám nabíječ iCharger, který má program na řezání strunou přímo v sobě. Případně regulovatelný zdroj ...

Pokud bude zájem, i toto bude možné objednat ... zatím ale je součástí dodávky pouze řezačka jako taková.

Jakékoliv dotazy prosím směřujte na náš email : prodej@smart3d.cz nebo na můj mobil 777616310

Děkuji Radek Kaplan

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz