Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Upgrade extruderu (historická i3)
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
TL;DR: Jaký pořídit extrudér na starou tiskárnu Průša i3?

Podrobně: Mám tiskárnu Průša i3, tak možná 6 let starou, ještě z doby, kdy Průša přispíval do projektu RepRap a sám tiskárny nevyráběl. Postupně tiskárnu upgraduju, jak jednotlivé věci odchází. Výhledově bych chtěl přejít na 1.7 mm filamenty. Před časem mi odešel hot-end, tak jsem koupil nový 3mm J-Head v6, a ten úplně dobře nepasuje do mého extrudéru - hotend se uchycuje mezi dva dlouhé šrouby, a ty v mém extrudéru mají menší rozteč než je šířka toho osazení v J-Headu. Pilník to spravil, ale systémové řešení to není, a nějak extra pevně uchycené to taky není.

Tak uvažuju, že až spotřebuju zásobu 3mm filamentu, vyměnil bych i celý extrudér. Výše tady čtu, že doba pokročila, že extrudéry teď mají poháněné obě strany podávání, a různé další vychytávky. Takže - pokud byste měli pořídit nový extrudér, jaký by to byl?

Nebráním se kompletně hotové věci, ani sadě dílů plus STL nebo něco k vlastnímu tisku. Akorát se mi moc nechce laborovat a procházet slepé uličky. Stávající extrudér se na vozík osy X uchycuje dvěma šrouby vedle sebe (ale tak můžu i vytisknout i iXový vozík, přinejhorším).

Díky předem za rady.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Upgrade extruderu (historická i3)
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Nazdar
Neviete niekto poradiť ako na kalibráciu osí u Endera - SW MARLIN?
Tento postup
https://3dfactory.cz/2018/02/19/kalibrace-3d-tiskarny/
som skúšal, ale nezdá sa mi to to pravé orechové....
Extruder šiel v pohode. Teploty som tiež vyriešil. Ale pri nastavení osí podľa tohto postupu nieje OK... Malý rozmer je cez mieru, veľký pod mieru. Príde mi ten postup nesprávny.... Alebo odchylku desatina, dve- na sto mm neriešiť ?
Neako neviem nájsť neaký rozumný postup...
Vďaka

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, ak si chceš urobiť PhD, tak na 3D tlači je to pole nedozierne. Ale teraz vážne.
Nepíšeš, aké máš rozdiely a čím to meriaš.
K článku na 3dfactory: môj Ender na pol otáčky motora "Z" zdvihne stôl o 4 mm. (?) Kalibrovať os Z bez znalosti výšky vzdialenosti trysky od stola je zrejme komplikované.
Článok odkazuje na výpočet, ktorý diskutujúci spochybnili. (!)
V podstate stačí, ak vytlačíš niečo s definovanou dĺžkou a odmeriaš skutočný rozmer. Z toho potom urobíš korekciu. Mnoho slicer-ov to má priamo ako nejaký parameter.
Skúsenosti ukazujú, že rohy výtlačku mierne vystupujú von, tu je jedna z odchýlok. Ak by sme špekulovali o tepelnej dilatácii, čím dlhší bude výtlačok, tým väčšia bude absolútna chyba. FLOW tiež ovplyvňuje presah cez teoretický rozmer.
Ak tlačíš veci, ktoré musia do seba pasovať, neostáva iné, len skúšať a korigovať, alebo opracovať po vytlačení.
Ak máš na 100 mm odchýlku 1-2, možno 3 desatiny milimetra, asi to lepšie nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: stř 22.01.2020 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Ahoj
Jak na levnou a kvalitní tiskárnu? No udělat si ji sám jako já , nebo se trápit s clonama z číny a jen předělávat a předělávat.

Sám jsem použil pouze extruder z číny a ten došel asi 5 x změn také.
Jediné co asi ještě dodělám je kryt pro tisk ABS , abych mohl udržet v prostoru tisku 45 stupňů.
Kdo by chtěl poradit do začátku tak se ptejte , ale k čínským tiskárnám nemám co říci.
Každého zajímá cena, tak ta moje vyšla na 12 000kč a x hodin práce krom Item "X"profilů 40x40 , které mě věnoval kámoš.

Joska

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2020 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale kolik lidí má to Tvý obráběcí vybavení. :) Jinak mě vyšel před 4 rokama Rebel II o čtvrtinu míň a byla to stavebnice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 11:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 436
Bydliště: Praha 9
Celeron píše:
Nojo, ale kolik lidí má to Tvý obráběcí vybavení. :) Jinak mě vyšel před 4 rokama Rebel II o čtvrtinu míň a byla to stavebnice.



Souhlas . A dnes máš za ty prachy i Průšu Mini :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Libor a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz