Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
dudaj píše:
Tak pokud se bavíme, tak rozumně :D . Když napnu řemen na své fréze, o desetinku se hne taky a to se tahá s 4,5Kg vřetenem.
Udělat pevnej rám z betonu a pak pověsit na plastovej držák hotend, asi význam nemá.
Udělej důkladně spojení rohů . Nejblbější místo Rebela je napojení svislic na vodorovné - tam dochází k namáhání v kroucení vodorovných a to bych považoval za nejslabší místo. Rozhodně ne šířku svislic. Proto jsem mluvil o konstrukci. A to lze vyloučit pouze spojenou kostkou, kde se spojují vždy 3 části rámu a lze to udělat pevně.
Takže opravdu nejde o vlastní profily, ale o konstrukci rámu. Mám trochu problém radit, protože mám od svářečky, přes frézu vše potřebné , takže to co ty vnímáš jako problém , tak já ne.


Co se týká konstrukce - dost mi toho z nářadí a strojů chybí. Frézka by se našla (frézičička s rozjedem cca 200x90, ale na některé drobné díly s ní i u té tiskárny počítám), pak už jen ruční pila, druhá 3D tiskárna a vrtačka ve stojanu. S tím si člověk moc vyskakovat nemůže, takže tomu dost podřizuju konstrukci (je trochu pitomost vymyslet si něco, co člověk není schopnej vyrobit) a snažím se ji navrhnout tak, aby mi to nařezal dodavatel a bylo kde a jak vykompenzovat případné nepřesnosti. Takže ve výsledku to bude šroubované, něco budou řezané plechové příložky a podobně, tištěných dílů tam snad bude zanedbatelné minimum. Jak jsem psal - zatím je to z větší části v hlavě, záleží na těch profilech, všechno se pak točí kolem nich - teprve potom se dá začít malovat "napřesno" a konečně i stavět.

Já naprosto chápu, o čem píšeš, i ta slabá místa u Rebela snad trochu tuším - ale původně to začalo poptávkou lepších profilů, než je Kombi s variantou 40x40 (a ani ten 30x30 se mi vůbec nelíbí, fakt ani trochu), k tomu bych se rád vrátil :) V podstatě by mi nevadilo mít to jako vyžíhaný, ofrézovaný a plastbetonem vyplněný svařenec, jen na to nemám ani techniku, ani lidi (a především ani důvod).

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Myslím, že řešíš, no jak bych to slušně řekl, blbosti. Víš jakej dlabanej ingot byl původní celokovovej Rebel I? A tisknul hůř než Rebel II. Setrvačnosti, akcelerace...
Víš jak vypadaly původní 3D tiskárny ze závitovky od Průši? Ta se dala zkroutit do vrtule o 10 stupňů a taky tiskla.
Znám jednoho nástrojaře, co před 4 lety prohlásil, že udělá na svý 150 kg CNC frézce prohazovací vřeteno s extrudérem. Nikdy to netisklo, tak jsem mu na podzim vytiskl díly na Rebel II. Ten už tiskne. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 15:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Vidím to stejně jako Celeron. Jedna důležitá věc . Pokud nebudeš tisknout profi, tak jemné věci se daj zpomalit. Já třeba tisknu ozubené kolo o modulu 0,5 mm a prostě jedu 10 mm/s . Nedá se nic dělat. A je mi jedno, že to pojede přes noc. To zpomalení vyřeší tuhost tý tiskárny. Na rychlý přesný tisky bych stavěl deltu. Stejně na ní časem dojde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 18:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Nějeké profily mám: https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 6000a3e3d4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Dobře, dobře, tak tedy pokud ustoupím nátlaku :), pořád ještě zbývá ta původní otázka, kde vzít profil 30x30, pokud nechci ten Kombi. A nebo se mám nechat ukecat i na ten Kombisystém? Je pravda, že je v podstatě za hubičku proti tomu německému, ale pořád se mi nelíbí - nemáte někdo fotku reálného kusu na řezu? Nebo ideálně výkres? Ten se mi nějak nepodařilo dogooglit, jen pár základních rozměrů.

A pro walter2 - těch 45x45 už se zdá kapku moc i mně, i když jsou tedy za nepřekonatelnou cenu, jen by to znamenalo pižlat si je sám, což v mých podmínkách není úplně optimální.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 5:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Ahoj.
Zrovna stavim tiskárnu a použil jsem profil 30x30 Bosch.
Spojované viz foto. Drzi to az jsem byl překvapený.


Přílohy:
D1808920-7582-42AB-8FF2-0F5096C6BFC1.jpeg
D1808920-7582-42AB-8FF2-0F5096C6BFC1.jpeg
[ 111.55 KiB | Zobrazeno 2596 krát ]


_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 8:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
bitovod píše:
...pořád ještě zbývá ta původní otázka, kde vzít profil 30x30, pokud nechci ten Kombi...

Pokud ti nevadí 32x32, tak z Počernic to máš skok do Alutecu, a nařežou ti to na rozměr a k tomu si vybereš spojovací kování dle libosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
PetrD píše:
Pokud ti nevadí 32x32, tak z Počernic to máš skok do Alutecu, a nařežou ti to na rozměr a k tomu si vybereš spojovací kování dle libosti.


Joooo, tohle vypadá jako to pravé, díky! Už jim prolejzám katalog, tam se dá vybrat opravdu ledacos, jen škoda, že tam nemají ceny, ale to vyřeší nějaký dotaz. Nechápu, jak jsem je mohl přehlédnout, fakt je mám skoro za barákem...

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 10:10 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud by někdo dokázal vyrobit z nějakého vhodného materiálu spojku do rohu, tak by to byla nesmírná pomoc.
Tohle jsem nenašel ani v sortimentu Alutecu. Mají jiný princip spojení rohů.

Pak stačí eHliník 30x30 a doporučuji eloxovaný.

Kdyby se někdo našel, tak pro mě rovnou 16ks :D


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 88.79 KiB | Zobrazeno 2486 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
TomasC píše:
Pokud by někdo dokázal vyrobit z nějakého vhodného materiálu spojku do rohu, tak by to byla nesmírná pomoc.
Tohle jsem nenašel ani v sortimentu Alutecu. Mají jiný princip spojení rohů.

Pak stačí eHliník 30x30 a doporučuji eloxovaný.

Kdyby se někdo našel, tak pro mě rovnou 16ks :D


Nezkoušel jsi to zadat do iDilny? Chci dělat rohy dost podobně a chtěl bych to zadávat na laser právě tam.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 10:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... a nestacilo by nezacinat stavbu jen tim ramem ale pocnout konstrukci na desce cehokoli pravouhle uriznuteho/ustrizeneho? Tim se vyztuzi ten zakladni obdelnicek. Stojiny bych pak vyztuzil sikmymi vzperami (ve smeru osy Y) a nemusim kdovijak betonovat ten T-spoj... Svisly ram zase nahore zpevnit sikmymi vzperami ve smeru osy X... :?:
Ja vim ze s tim trojuhelnikem porad votravuju... ale on ma fakt cosi do sebe.

Ale samozrejme respektuji nazor "nejlepsi to je jak to delam ja" :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
To je částečně v plánu - celé to bude bydlet na odřezku kuchyňské desky, k ní to bude šroubované. A jestli budou plechové trojúhelníky, nebo jen masivnější L-ka, to se ještě uvidí, jsou místa, kde by mi ten trojúhelník celkem aktivně překážel (jako třeba právě nahoře na spojení toho mostu), musím to namalovat načisto.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Pokud stačí toto?
Pokud to necháš vytisknoout 40 procent výplně tri-hexagon tak to drží jak býk


Přílohy:
L vazba v1.0-Pravá-5x.stl [38.36 KiB]
70 krát
L vazba v1.0-Pravá-5x.stl [38.36 KiB]
62 krát
L spojka L.stl [20.69 KiB]
67 krát
L spojka P.stl [20.69 KiB]
65 krát

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 16:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
chrpos píše:
Pokud stačí toto?
Pokud to necháš vytisknoout 40 procent výplně tri-hexagon tak to drží jak býk


Přesně tohle mám na Rebelovi. Když tím sešroubuješ dvě 33cm(nebo kolik je základ), tak to prstem odtlačím o milimetr. Osobně bych dal příště něco kovového, dva šrouby na díl.

Dovnitř čtvercové matice M6 (Hornbach). Vložku na matici přikládám. Ukázka není moje dílo, jen jsem tisk vložky na matice. Nedovedl bych do neobrousil...


Přílohy:
VlozkaMaticeM6.stl [8.87 KiB]
67 krát
DSC_3888.JPG
DSC_3888.JPG
[ 38.79 KiB | Zobrazeno 2348 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna - materiál na rám
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
TomasC píše:

Přesně tohle mám na Rebelovi. Když tím sešroubuješ dvě 33cm(nebo kolik je základ), tak to prstem odtlačím o milimetr. Osobně bych dal příště něco kovového, dva šrouby na díl.

Dovnitř čtvercové matice M6 (Hornbach). Vložku na matici přikládám. Ukázka není moje dílo, jen jsem tisk vložky na matice. Nedovedl bych do neobrousil...

Zatím s tím nemám problém. Jak jsem psal mám to tak sešroubované, ale mám to vždy dole i nahoře, vlastně takovej sendvič.
Ale samozřejmě kov je kov, o tom žádná.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz