Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 11:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Jirka4000 píše:
... kvůli tuhosti konstrukce. Ta hraje u 3d tisku významnou roli.


zblízka sem Anet neviděl, ale rám z ALU profilů jako ma Rebel mě přijde tužší a bytelnější.
Nehaním Anet, spostu lidí ji má a po pár úpravách na ni nedá dopustit -> za tu cenu...
stavěl sem rebela cca 3 roky nazpět, pár věcí jsem předělával, protože jsem chtěl ušetřit, takže hned bych dal kalené tyče + kvalitnější ložiska(dodnes nětkerý čínský funguji, ale..), kvalitní zdroj - upravený z PC vydržel cca rok ale byl doma, co se týče elektrorniky mam klasiku čína arduino + ramps - dík mé šikovnosti a zkratu hotbedu jsem rovnou udělal doporučené úpravy + externí pojistky, drivery zameneny nza lepsi mnohem tizsi (A4988->DRV8825), a tak dale :D

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
twint píše:
drivery zameneny za lepsi mnohem tizsi (A4988->DRV8825), a tak dale :D


Osadit DRV8825 na pozici extrudéru je cesta do pekel. To už se na Rebelové.org párkrát řešilo. Trochu pomůže propojení dvou pinů driveru kusem drátu. Na týhle pozici a taky na ose Z je lepší nechat starý A4988. Není to problém Rebel II a driveru jako takového.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.6.2009
Příspěvky: 1102
Bydliště: Frenštát Pod Radhoštěm.
Obrázky: 9
Já mám Anet A8 2ks a mimo napináku řemenu, jsem s ní nedělal nic.4 Roky jede jedna pomalu nonstop a žádné požáry a nic podobného se nekoná.Druhou mám cca pul roku a to samé.
Příloha:
tiskárny.jpg
tiskárny.jpg
[ 63.46 KiB | Zobrazeno 10696 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 20:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V roce 2015 jsem postavil Rebela, elektronika objednána z číny. Zbytek věcí z rebel.org Skvělá zábava při stavbě, ale chtělo to trošku ladění. Rozhodně výztuhu na horním rámu. Cena super.
Teď jsem postavil Prusu Mk2S a stavba rychlá a tisk okamžitý.

Ale těžko se to srovnává, protože teď už o tom něco vím a tak stejné chyby neopakuju.

Používám obě. V rebelovi mám trysku 0,5mm a super na velké věci. V Průšovi 0,4mm.

Ani Průša není bez chyb, je trochu moc chytrý a třeba sonda trošku kecá s teplotou.

Ale pro první tiskárnu bych určitě volil Průšu. Je to fakt pohoda. A teď jedu 2kg filament.


Přílohy:
IMG_20180417_212904.jpg
IMG_20180417_212904.jpg
[ 41.86 KiB | Zobrazeno 10650 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 6:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
TomasC: Doporučuju upgrade na MK2.5. Zdá se mi, že to je i lepší než MK3 - odpadají problémy s přeskakováním a posunem vrstev. Flexy podložka výborná věc, PINDA2 reaguje velice dobře, senzor filamentu zatím používám jen na zavedení filamentu.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Zrovna včera sem si schodou okolností objednal Tevo Tornado. Tak sem na to zvědavej :) Ale už je skoro dvakrát dražší než ten limit 5000 tisíc a taky bude chtít nějakej ten menší tuning.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 16:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
kroxigor píše:
TomasC: Doporučuju upgrade na MK2.5. Zdá se mi, že to je i lepší než MK3 - odpadají problémy s přeskakováním a posunem vrstev. Flexy podložka výborná věc, PINDA2 reaguje velice dobře, senzor filamentu zatím používám jen na zavedení filamentu.


Já ti nevím - ryze cenově je upgrade kit z MK2 na tu "skoro MK3" možná i dražší, než koupit novou MK3 a MK2 prodat. V nejlepším případě to vyjde nastejno.

V čem vidíš tu výhodu proti MK3, resp. ony ty vrstvy jak píšeš blbnou až na MK3 a na tom "mezikroku MK2.5" z nějakého důvodu ne?

Docela mne to zajímá, o změně na MK3 lehce uvažuji a spíš jsem koketoval právě s koupí nové tiskárny a prodejem staré. Pokud by ale byl nějaký zásadní argument pro preferenci varianty upgrade, tak to nemám problém přehodnotit...

EDIT - zpět, blbnu, zmotal se mi upgrade na mk3, což je opravdu "skoro mk3" a ten mezikrok mk2.5, ten je opravdu o dost levnější. ALe dotaz platí - opravdu ti 2.5 připadá lepší než 3? Pokud ano, tak mne to zajímá, protože touto variantou bych ušetřil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 9:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Zatím co tak sleduju tak mi připadá dost problémů s MK3 stále se ještě ladí. Jako má MK3 víc fičur, ale zatím to tak nějak nefunguje spolehlivě.
- posun vrstev při tisku
- né vždy dojde k obnovení tisku po výpadku případně zase posune vrstvy
- absence endstopů znamená přesně napnuté řemeny a občas to zlobí (vytnechávání steps)
až to odladěj nebude to asi špatný zatím bych do toho nešel...

MK2.5 v podstatě do odladěné tiskárny přidá jen magnetickou podložku, senzor filamentu, lepší chlazení a PINDA2.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 10:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mě se na MK3 docela hodně líbí to výrazné zdokonalení tuhosti rámu, to prostě klad je bez diskuse.
U toho zbytku taky mám občas pocit, že to překombinovali, ale zase z druhé strany po odladění by to mohlo být slibné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky jsme si jako majitelé MK2 objednali upgrade na MK2.5 a těšíme se na pružnou podložku. Krátkodobý výpadky proudu nás doma taky občas postihují a po jednom zmařeným tisku jsem sednul k pc a začal vybírat nějakou UPS za rozumný peníze. Vybral jsem nějaký typ pod dva litry a sedí to už pár týdnů dole pod stolem, dokonce to už zažilo i ostrý neplánovaný výpadek proudu a vše ok bez přerušení, mám do toho zapojený i pc. Takže takhle jsem pořešil výpadky proudu aby mi nebylo líto, že nemáme trojku. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 10:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ano, to mám stejně - tiskárna na UPS. V pražských podmínkách je mi ta "power resume" funkce celkem ukradená, dlouhodový výpadek proudu jsem tu nezažil dobrých 10let, stačí ošetřit náhodné vyhození pojistek něčím jiným atd, na což stačí běžná UPS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jak moc je složité setavit stavebnici tiskárny Anet A8? Když vidím ten seznam součástek, až mě mrazí. V elektronice nejsem moc vzdělaný. Chtěl bych jí pořídit synovi.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 17:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Obecně tyto stavebnice, ať je to Anet, Průša či dříve Rebel moc velký problém nejsou, je to hlavně o spoustě šroubů, elektronika je jen o zapojení správného kabelu podle návodu na správné místo.
Lepší znalost elektroniky je výhodou spíš pokud se něco nepovede. Já třeba měl u Průši výrobní chybu, kdy jeden kabel cvakli opačně, díky jistým znalostem mi to došlo hodně rychle a oprava byla snadná, bez zkušenosti by asi byl problém větší. Ale nebál bych se toho nijak přehnaně, máš slušnou šanci, že bude chodit vše napoprvé :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2018 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Kde je rozumné ji kupovat? Je spousta obchodů tady v ČR, ale cena je nižší v číně. Zase je to o době dodání a záruce. Volil bych domácí nákup, ale kde jsou nejsolidnější?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: sob 21.03.2020 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak nevím. Mám objednanou Průšu Mini z konce října a z prvního termínu konce ledna je po několika oddáleních začátek dubna a to kdoví jestli. Trpělivý jsem (myslím si) celkem dost, ale začínám přemýšlet, jestli objednávku nezruším.
Čekat tak dlouho třeba na Ferrari pochopím, ale na tiskárnu nevím nevím.
Jsem tu takový jediný?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz