Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Ahoj,

máte někdo osobní zkušenost, jestli tato tiskárna za něco stojí? Např. zde: https://www.banggood.com/DIY-Creality-C ... 85645.html

Líbí se mi, že je možné tisknout i větší věci, ale je otázka, jak to bude alespoň "rozumně" fungovat. Aby se tam nemuselo stále něco měnit. Zdá se to docela odolné, ale jak to je v reálném provozu je otázka...

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Ač tiskárnu stále nemám, nešel bych do ní. Máme "x" našich výrobců a jejich tiskárny jsou na tom velice dobře, tak proč podporovat nějakého číňana.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Tomu sice rozumím, ale myslím, že tento pracovní rozsah tu nikdo nenabízí a i tak je o polovinu lacinější než třeba Průša. A skládačku nechci, ta Creality je prakticky složená. Nicméně právě v té ceně by mohl být problém... Nebo to mají jen naší výrobci přestřelený do nesmyslu. To je to co nevím. Pokud by to bylo alespoň trochu kvalitní, tak půlka ceny je dost zajímavá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Za mne je to nevhodná koupě, jakou chceš dosáhnout přesnost, když ti bude plastové kolečko jezdit v taženém hliníkovém profilu?!
"Skládačka" typu Rebell Rebelix ti udělá dlako větší službu v daleko jiné kvalitě, pokud nejseš levej ;)

Navíc za tu cenu (cca 17 tisíc) poskládám dvě takové tiskárny ......


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 20:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
No to jsem bohužel nikde nenašel, z čeho je ta rolna. Ale ono, která z tiskáren je kov na kov, mě to přijde, že plastu se na tiskárně nikde nezbavíš.
Skládačku bych asi dal do kupy, ale prostě na to není čas, resp. ani chuť :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 21:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
k tý velikosti .

Můj názor je , že větší deska než 20/20 nemá význam .
1. větší velikostí se zhoršuje přesnost
2. aktuálně nejsou k dispozici materiály , ze kterých by se daly tisknout velké objekty v celku (přes 20 cm) .
3. dávat na tiskárnu víc objektů vedle sebe a tisknout je najednou je nepraktické .
Pokud se něco pokazí, jsou zkažené všechny objekty . Nic se tím neurychlí.
Když spěchám , je lepší mít dvě malé tiskárny .

Jinak pokud někdo má zkušenosti s tiskem , tak se neptá a koupí si co chce .
A pokud zkušenosti nemá , je lepší koupit u nás a mít k dispozici seriozní radu našeho výrobce, než plakat na fórech , co s tím má dělat, když mu to dělá takhle ošklivý tisky .
Protože s číňanem si o tom moc nepokecá .
Já s Petrem Zahradníkem mluvil po telefonu skoro dvě hodiny, a počítám, že mi cennými radami ušetřil měsíce laborování a kila materiálu . Takže každý ať si sám udělá vlastní kalkulaci výhodnosti .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 2:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 13:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
já po větší pokukuju. potřeboval bych tak 400/400 desku a na výšku 500. Co jsem konzultoval s autorem Rebelixu, tak problém je v rovinnosti a rovnoměrnosti prohřátí desky. Taky systém pohybu celého výrobku u větších rozměrů už není ideální. Spíše tedy na větší stroj portálovou konstrukci a sjížděcí desku dolů. A větší trysku by to chtělo tedy. Možná, že je vhodnější systém Rostock.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 12:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
dudaj píše:
k tý velikosti .

Můj názor je , že větší deska než 20/20 nemá význam .
1. větší velikostí se zhoršuje přesnost
2. aktuálně nejsou k dispozici materiály , ze kterých by se daly tisknout velké objekty v celku (přes 20 cm) .
3. dávat na tiskárnu víc objektů vedle sebe a tisknout je najednou je nepraktické .
Pokud se něco pokazí, jsou zkažené všechny objekty . Nic se tím neurychlí.
Když spěchám , je lepší mít dvě malé tiskárny .


Hele, z jedné strany máš pravdu, ale z druhé taky nemáš... Na jednu stranu se opravdu ve většině případů s 200x200mm vystačí. Na druhé straně ale dokud jsem měl tiskárnu této velikosti, tak jsem narazil na více případů, kdy mi prostě chyběl "jen kousek" a muselo se neprakticky dělit. Po přechodu na i3 mark 2 s plochou 210x250mm jsem se s podobnou situací kupodivu nesetkal, když se něco nevejde ani tady, tak už to zpravidla je něco ve velikosti, se kterou už by byl pro tisk problém obecný. Je asi na diskusi, co by se dalo reálně využít, ale každopádně přes 20x20cm teď mám a bylo to pro mne kladem už i v praxi, nejen teoreticky.

Popravdě bych si něco ještě většího vyzkoušel docela rád, možná by to opravdu přínos nebyl, ale nepřijde mi to až tak jisté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 13:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
petrcorrado píše:
já po větší pokukuju. potřeboval bych tak 400/400 desku a na výšku 500. Co jsem konzultoval s autorem Rebelixu, tak problém je v rovinnosti a rovnoměrnosti prohřátí desky.


Problém s prohřátím a rovinností desky je fakt.
Já bych ale ze své zkušenosti u Reprat stylu jako má Rebelix viděl možná větší problém v ose Z, tedy navyšování výšky. U vysokých tisků totiž nastávají minimálně dva problémy.
Prvním je veliký rozdíl teplot v materiálu, i relativně málo smrštivé PLA už pracuje až až, když máš na desce 60st, v místě tisku třeba 15cm vysoko máš hodně přes 100st, ale uprostřed tisku se blížíš k pokojové teplotě. Tohle by se ještě dalo řešit nějakým stabilizovaným boxem, ale jednoduché to není.

Druhá věc je ale u Rebelixu asi neřešitelná a tou je setrvačnost - ona když jede deska v ose Y 100mm/s a zastaví se pak skoro na fleku tak se to samozřejmě na konci výtisku už projeví jako pořádný výkyv. Už u 150mm výšky to je vidět a představit si v této situaci 300 či dokonce 500mm výšky je dost mimo realitu.
Tohle už by vyžadovalo řešit mechaniku úplně jinak - fixní masivní stolek, který se nehýbe a k tomu hlava pohyblivá v obou osách , nejen X (jako u CNC řezačky)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 18:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
ale vždyť o takové konstrukci píšu.. :D Ona už je dokonce na světě, jako prototyp. Je to samozřejmě Cube systém a deska s výtiskem se pouze posouvá dolu na další vrstvu. Problém smrštění jednak řeší volba materiálu a jednak uzavřená konstrukce s kontrolovanou teplotou. S Martinem N. (autor Rebelixu) jsme řešili jen rozměr osy Z. Se na to těším jak malej kluk. Ten jejich cube bude vidět na 3D Expu. Jen tisková plocha bude 300/300.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 19:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Ahojte,
koupil,jsem CR-10, protože to byla dle recenzí na Youtube nejlevnějsí spolehlivá tiskátna do 10 000 Kč na trhu. Objednal jsem ji na Aliexpress za 450 USD z polského skladu. Pracovní objem je 300 x 300 x 400 mm.
Musím říct, že jsem z ní nadšený, funguje perfekteně na první pokus. Mám ji 2 týdny a zatím jsem tiskl jen PLA s ABS s pomocí spreje na vlasy. Mohu jen doporučit, stejně jako Autodesk Fusion 360 pro tvorbu 3D modelů a Cura 3.1, nebo Simplify 3D Slicery. Pokračování příště.

Jirka4000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 19:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
RiMr ji má taky



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Já mám podobné zkušenosti jako Dubaj. Když tisknu z PLA tak už při rozměrech kolem 20 cm se mi začínají zvedat rohy a ABS už kolem 10 cm. Chápu že vhodným nastavením sliceru se tento jev může minimalizovat ale stejně si nedokážu představit, že by se najednou nechalo vytisknout něco s rozměrem 30 cm. Záleží také na tom, jak k 3D tisku přistupuješ. Jestli chceš aby z tiskárny padaly výrobky jeden za druhým a pokud možno žádné zmetky, tak bych se podíval po nějaké kvalitní tuzemské tiskárně. Když ti nevadí laborovat a promrhat spustu času a materiálu, tak si asi můžeš koupit cokoli a doma si to vytunit.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Creality 3D CR10
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 8:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Velké tisky vyžadují temperované prostředí. To nenabídne asi Creality ani Prusa.
Jsou nutné 2 věci: rovnoměrně vyhřívaná podložka a uzavřený tiskový prostor.
Oboje je snadno proveditelné.
A pak je dobré vědět něco o plastech a jejich chování a podle toho nastavit podmínky tisku.
Tady je pozice samouka opravdu obtížná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz