Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Chlapi, odkud jste si ty Anety objednávali? Já se díval na Gearbest, bavil jsem se ale s člověkem co je prodává u nás (za asi 2x dráž) a ten mi tvrdil, že ani odeslání z EU skladu neprojde bez cla a DPH.
Tak nevím, ale za A8 která stojí momentálně 140 dolarů chce 7000kč, za A6 8000kč, za E10 11000kč.
Sice je u něj 2roky záruka ale přijde mi to docela dost.

A nebo mám možnost stavebnice Rebel II za cca 7000kč, nebo sestavená za 8000kč.

Tak jsem zase na začátku do které tiskárny jít, jestli nějakou Anet a nebo Rebel :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 11:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Rebel 2 ma vyrazne tuzsi ram coz je dost plus pri tisku. Za stejnou cenu nedava A8 smysl

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 13:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Anet A6 se dá sehnat v rámci EU (a to tak, že opravdu se všemi náležitostmi kdy není riziko doplatku prakticky žádné) celkem reálně a opakovaně někde mezi 5-6 tisíc. Viz třeba ten můj odkaz na Elektor výše v diskusi a to je jen jedna z více možností. Nižší ceny už bývají dost nejisté, naopak ale ta cena 8000, za kterou jsem to viděl v ČR, už mi připadá dost přehnaná.
U A8 jsou relace podobné, jen posunuté o cca 1000 korun dolů.

Ono to i cenou celkem sedí - jestliže vidíš A8 mimo EU za 140USD, tedy cca 3000 korun, tak ti cena i po připočtení DPH 21%, pár procent cla a cca 200korun paušálu za proclení nepřeleze cca 4500 korun, spíš ještě méně. Navýšení někam mírně přes 5000 mi přijde s ohledem na záruku a další výhody celkem fér, ale 7000 už moc ne :-(

EDIT - obecná poznámka: přijde mi, že se občas kolem dopočítání cla a DPH šíří zbytečná hysterie. V reálu ale po překonání prvotních zmatků s přechodem na poštu 120 (což už je vyřešeno několik let) tato služba funguje docela dobře, vše se dá vykomunikovat "na úrovni 21. století" emailem aniž by se někam jezdilo a netrvá to nijak dlouho. Pokud si člověk vynásobí cenu 1,3x a přičte 200 korun, tak má slušný odhad maximální ceny, obvykle je to ještě o trošku méně a lze se tedy předem rozhodnout. Zrovna u Anet bych to klidně z Ali či Gearbest vzal, i kdyby balík bez cla neprošel, tak předem vím, že cena bude pořád proti nákupu v ČR velmi slušná, i když clo/DPH doplatím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.6.2009
Příspěvky: 1102
Bydliště: Frenštát Pod Radhoštěm.
Obrázky: 9
Já jí kupoval v Německu za 170 dolarů-žádné clo atd,pošta taky nic.Kupoval jsem na Aliexpress.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ja mel z gearbest anetu a celkem to vyslo na 6878,- ale uz je to rok :) samozrejme clo + dph a nejaky poplatky, vse reseno mailem, no problemo

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 17:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2010
Příspěvky: 78
Mám anet a8 z UK za cca 4000,- žádně clo ani nic sem neplatil dorazila začátkem roku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ta cena, to uz je celkem fraska za takove zarizeni :lol:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
samuel píše:
Mám anet a8 z UK za cca 4000,- žádně clo ani nic sem neplatil dorazila začátkem roku :D

A hodíš i odkaz?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 20:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2010
Příspěvky: 78
https://www.ebay.com/itm/UK-STOCK-Anet- ... 2749.l2649

Kupováno tady ale už asi není, když budeš hledat určitě najdeš :wink:


Tady ji máš v německu za podobnou cenu. :wink: https://www.ebay.com/itm/Anet-A8-3D-Dru ... SwUuRZwIPy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ta z dojčlandu vyjde o poštovné dráž, ale je to pár kaček přes 4 litry a to se dá. Já si kdysi řekl, že jak nějaká rozumná 3D tiskárna spadne pod 5 litrů, tak do toho půjdu a do té doby vymyslím, co budu chtít tisknout. Jenže jak koukám, ceny některých jsou fakt v pohodě, ale já abych řekl pravdu, po přemýšlení jsem nepřišel na to, co bych tisknul. Kdybych dejme tomu lítal letadla a po vzoru některých bych je tisknul, tak ano, ale zatím jsem si nechal vytisknout pár věcí a další zatím nepotřebuju, takže po střízlivé úvaze do toho zatím nejspíš nepůjdu. To jedině že by se mi doma válely nepotřebné peníze :lol: a já nevěděl, co s nimi. Ale je to paráda, určitě tomu napomohlo rozšíření mezi lidmi a v neposlední řadě i posilující koruna, která posledních pár let díky zkur...u Singer kurzu byla hodně mimo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 16:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ono je to trochu jine. Po porizeni tiskarny se clovek dostane k tisku veci ktere te pred tim ani nenapadli :-) Napr. pro SE.5 jsem vytisknul kopyto pomoci ktereho jsem pak ohnul a vyriznul 2mm balzu kolem prekrytu. To by me pred tim fakt nenapadlo.

Ja to mam tak po 30% - coptery, letadla, naradi+elektronika (frezka, stand na testy motoru, vyrovnavaci podlozky, krabicky atd... ). Zbylejch 10% na domacnost :-)

Napr. na SE.5 je krome vytistene frezky na ktere je to vyfrezovane jeste primo pouzite :
- cumak (kryt chladice)
- kola (vytisknute loukotova kola, potazena folii)
- ochrana pilota za hlavou
- bude pilot
- zminena sablona pro kokpit a dalsi sablona pro motorovy kryt (nemohl jsem najit neco o spravnem prumeru tak jsem to vytisknul)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 16:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Já si kdysi řekl, že jak nějaká rozumná 3D tiskárna spadne pod 5 litrů, tak do toho půjdu a do té doby vymyslím, co budu chtít tisknout.

Jsem na tom podobně. Jen k tomu přidám, že neumím 3D kreslit a ne všechno je k dispozici hotové. A tam mám strach, že to bude další věc, která bude stát v koutě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
Jsem na tom podobně. Jen k tomu přidám, že neumím 3D kreslit a ne všechno je k dispozici hotové. A tam mám strach, že to bude další věc, která bude stát v koutě.


neni otazka zda umis 3D kreslit. Otazka je zda jsi ochotny se to naucit :-D Ja pred koupi 3D tiskarny taky namaloval minimum

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 17:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Mi právě přijde, že tiskárna mě nutí učit se kreslit. Začínám od jednoduchých blbostí a postupně tu a tam něco přidám navíc. :roll:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 18:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Amper píše:
Otazka je zda jsi ochotny se to naucit :-D

Správná odpověď. :-) Jen mám strach, aby to nedopadlo jak s angličtinou. S tou jsem taky poprvé začal před 47 roky a dodnes umím prd. ;-)

Ale vážněji. Jak vidím kam jdou ceny, co to umí i rostoucí počet instruktážních videí na trubce v češtině (díky von boberov), tak když jdu za necelé 4 roky do penze, tak to vidím optimisticky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pilot10 a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz