Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D tiskárna Anet A8
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017 23:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Od prázdnin vlastním "Anetu". stavěl jsem ji v mírném tuningu. Vytisknul jsem už pár váziček a blbostí pro děti, a některé věci vyšly překvapivě dobré. Celej strojek jsem mechanicky rozhýbal, zakolmil a poladil dle rozumu strojaře a teď tisknu Qtrainera od 3DlabPrintu. Díly jsou použitelné, jen je vnitřek plný nežádoucích pavučin :cry: Otázka: mám se s tím zabývat změnou nějakého nastavení, nebo je problém v samotné tiskárně :?: Děkuji za případnou radu. MR.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 9:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Bechyně
Klucí šoupnu to za vás: jaký jsou úskalí těchto jednoduchých tiskáren?? Myšleno ve smyslu: průša nebo možná ještě zvučnější značky zapneš a tiskneš a tyhlety zapneš a nastavuješ a šteluješ. Aspoň takhle jsem to přečetl a pochopil z několika málo diskuzí na mojehobby nebo jiných. Je to tak hrozný, nebo jde jen o začátek, než se mašinka zaběhne?? Trošku přemýšlím o tiskárně jako slušivýmu doplňku fréze, ale v jinej cenovej relaci než je průša. Teda jakože faaakt levnější


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ja to vezmu z meho pohledu anet a8. Snad nejlevnejsi 220x220x220 tiskarna a kopie z ciny. Vsechno jsem postavil, problem je hlavne ze zacatku, vse nastavit atd, ale pokud mas stabilni misto kde tiskne, stabilni teplotu bez pruvanu, tak nastavis jednou a tisknes. Samozrejme ze pokud zkousis jiny material tak laborujes a zkousis, ruzne upgrady atd taky, ale tak nejak s tim se pocita, kdyz kupujes tiskarnu za 170USD. Ja jsem nadmiru spokojenej....jen tak jsem mrknul kolik stoji ted a shodou nahod na ni maj slevu dalsi, takze nekoupit komplet tiskarnu za 140 dolacu muze jen hlupak. 8)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 9:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
mlike píše:
Je to tak hrozný, nebo jde jen o začátek, než se mašinka zaběhne??


Nesmysl, měl jsem stavebnici Rebel II a náročnost oživení a následné obsluhy byla prakticky stejná jako u Průši, to samá levný čínský Anet atd.
U ucelených stavebnic fakt rozdíl ve složitosti oživení není dramatický, i když třeba Anet vyjde jen mírně přes třetinu ceny Průši dokonce i při nákupu v EU s poctivě zapacenou EU VAT - viz třeba https://www.elektor.com/anet-a6-homelab-3d-printer-kit (v ceně jsou tři kila filamentu v ceně minimálně 1000 korun, takže reálná cena vlastní tiskárny je někde u 200EUR).
Určité rozdíly se mohou projevit při některých náročnějších tiscích nebo později v životnosti při opravdu intenzivním užívání, to ale nezjistí zdaleka každý.

Složitější je situace, kdy to chceš postavit opravdu sám "od nuly" z dílů (jako fokker v tomto threadu). To sice pořád není nic nemožného, ale tady už hodně záleží na tvé zručnosti, zkušenostech z podobných oborů a schopnosti zpracovávat informace. Tady už je rozdíl proti "odladěnému Průšovi" přeci jen citelný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 10:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Bechyně
no mel jsem predstavu, že buď tuhle:
https://www.aliexpress.com/item/Anet-A8 ... 43164.html?
případně tuhle:
https://www.aliexpress.com/item/2016-Ne ... 85388.html?
no a nebo tuhle:
https://www.aliexpress.com/item/Anycubi ... 39371.html?
ta by se mi asi nejvíc zamlouvala, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno zprovoznil frézu, do který jsem kupoval vřeteno 1,5kW vodníka, tak už to finanně asi neprojde :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 10:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Bechyně
klucí u tej jednej tiskárny píšou asi tři druhy materiálu pla, abs, wood, ale na konci je, že doporučujou pla. má to njaký důvod? jaký je v tom rozdíl (myšleno v tavení a nanášení, případně chladnutí materiálu) Marek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Duvod to podle me nema, jen proste cinsky nesmyslny popisky, pokud to je schopno vytvorit teplotu nutnou pro tisk, pak je to jedno

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 11:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Z pla se nejlépe tiskne.
Konstrukčně je to nejmizernější materiál. Takže pokud chceš pohodově tisknout (třeba sochu), tak je to na PLA. Pokud chceš něco co má mít pevnost, hmotnost, má to jít opracovat, atd.. tak komplikovanější ABS, PET.
Wood je zase velmi okrasný


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
von boberov píše:
... jen je vnitřek plný nežádoucích pavučin ...

Máme přímo Anet A8, také vyztuženou a poladěnou strojařsky.
Slicuji já a syn, každý na jiném sliceru a výsledky se docela liší. Nesváděl bych to na levnou Čínu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Drive jsem delal pres Cura a to opravdu neslo, chlupate zevnitr apod. Pouzil jsem slicer Simplify3D a diametralni rozdil, kazdopadne porad to nebylo ono a mirne to chce doladovat, budto teplotu, rychlost pri tisku a nebo jiz ve sliceru napriklad rychlost retrakce, delku retrakce aby nedochazelo k tem pavucinam. Tiskl jsem na anete Aichi od labprintu a moc pekny. Posledni vec, hodne take zalezi na filamentu. Musim rict, ze letadlo je filament gembird a uplne uzasny, zato 3dfil nejsem schopny vubec tisknou pouzitelne. Nevim cim to je. Tod moje poznatky

Ja jsem treba v zivote netiskl PLA na 230° nemam toho tolik natisknuto, kazdopadne mam protoceno kolem 3km dratu, z 95% PLA a nikdy jsem netiskl takto vysokou teplotu a vsrtvy drzely dobre.

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 18:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Anet A8 o podobné china strojky musí dnes mět každej modelář doma :D . Fajnšmekři pak třeba "průšici :wink: " Sestavení není problém, taky díky tomu, že na Youtube existuje XXX videí. Samotná tiskárna je použitelná už i z "bedny" ,ale nějaký tuning dříve nebo později stejně přijde, s tím je třeba počítat :oops:

A manželka? Zdá se, že ten strojek vzala za člena rodiny :lol: Přinesla z Kaufu kytičku a říká: "Potřebuji červený květináč :roll: !" Nasazuji špulku ABS a chrrrrr, za hoďku je hotovo. Stejně tak vykrajovátko na perníčka. Samotná kvalita tisku :?: Něco se povede bezvadně, něco chce testovat a ladit- chce to prostě znát jádro věci jako v každém oboru.

Osobně mě to posouvá dál v umění něco nakreslit v CADu, ten koflik už zvládám obstojně :lol:
Kupoval jsem z německého skladu na Ali... - do týdne to bylo doma. MR.
Příloha:
DSC06102.JPG
DSC06102.JPG
[ 88.33 KiB | Zobrazeno 7884 krát ]


Příloha:
DSC06103.JPG
DSC06103.JPG
[ 58.29 KiB | Zobrazeno 7884 krát ]


Příloha:
DSC06105.JPG
DSC06105.JPG
[ 76.34 KiB | Zobrazeno 7884 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
TomasC píše:
Z pla se nejlépe tiskne.
Konstrukčně je to nejmizernější materiál. Takže pokud chceš pohodově tisknout (třeba sochu), tak je to na PLA. Pokud chceš něco co má mít pevnost, hmotnost, má to jít opracovat, atd.. tak komplikovanější ABS, PET.
Wood je zase velmi okrasný


Mně zase přijde PLA jako dobrý konstrukční materiál, ABS mě moc nenadchnul. Blbě se tiskne a pevnost dílů nic moc. PLA nezvládá teploty nad 60°, dlouhodobě venkovní povětrnostníí podmínky a hůř se obrábí. Jinak mi přijde tvrdší a pevnější než ABS. Ještě jsem zkoušel PETG, ten se tiskne skoro stejně jako PLA, vzhledově trochu horší, ale měl by být teplotně odolnější, tak z něj dělám držáky na krokové motory. Jinak všachny ty zelené díly na frézku na fotkách kolem tiskárny jsou z PLA. Uvidím, jak se osvědčí v provozu. Ale vzhledem k tomu, že pevnost tomu dá dural a tištěné díly jsou jen tvarové, tak problémy neočekávám.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 19:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Já jsem si nejvíce oblíbil PLA. S minimálním úsilím to tiskne slušně. PLA výrobků u mě zase tak moc do koše nejde. PETG používám, když potřebuji aby to mělo pružnost. Například potřebuji aby víčko zaklaplo a drželo. No a ABS používám na namáhané díly pevnostně nebo teplotně. Ale i když jsem pár věcí natisknul, je to stále zkoušení a prošlapávání slepých cestiček.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 20:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Bechyně
Kluci co na té tiskárně určuje jak hladký bude povrch?? koukal jsem na trubce na nějaký porovnání a ty anety vyšly nejhůř v provnání s dražšíma tiskárnama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anet A8
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Chacha, to je otázka roku! :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz