Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Převod z DXF do G-CODE ve formátu NC
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 12:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj,

pokud jsem něco přhlédl tak se omlouvám, ale mám takovou malou vizi, že si na takové to malé domácí pižlání pořídím třeba CNC3018 s laserem 5500mW ... na předpokládanou velikost dílů to bohatě stačí, laser spíše na popis než na nějaké řezání což asi stejně nepůjde :D

jde o toto : https://www.aliexpress.com/store/produc ... ca35BWCFpB

ale co dál ? Mám nějaké zkušenosti s CAD SW a umím si udělat 2D .DXF / .DWG soubor ... ale já "nějak" potřebuji z toho udělat G-CODE ve formátu .NC

a něco třeba chci říznout na celou šířku materiálu - oddělit a něco chci třeba jen zahloubit ...

a co teprve něco vy-Laser-ovat

prosím o radu jak to udělat, jsem z toho jelen ...

děkuji a omlouvám se pokud jsem založil duplicitní vlákno ...

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
potrebujes CAM software - ja pouzivam EstlCam . Je placeny (ale rozumne) a podporuje krome frezky i dar pritele Lejzra

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 17:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
koukám na to, díky

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 18:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
da se sluxnout trialka - s kazdym ulozenim gcode to prida jednu sekundu do cekacky. Osobne jsem vydrzel do cca 75s a pak jsem to koupil :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 19:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
taky používám Estlcam, pro jednodušší věci i jako cam. Ale hlavně se mi líbí ovládání frézky, umí to skvělý věci (za všechny např. "sken" nerovností materiálu - skvělý pro frézování plošných spojů) a přitom jednoduše, intuitivně. Ten týpek to původně psal sám pro sebe a sám to i používá, což na tom sw jde vidět.
Divný mi ale je, že ikdyž to používám už skoro rok a během testování jsem vytvořil určitě přes 100 Gkódů, stále mi to funguje bez čekání. Těch pár eur ale Christianovi určitě zaplatím, smekám před jeho prací.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A dokonce je Estlcam českej. :) U mě doma. :wink:
A když se v něm trošku pošťourá, tak umí přímo cukat z CNC frézkou přes Arduino UNO naládovaným GRBL FW a s CNC shield nějakým malým škrábadlem nebo s velkejma plnohodnotnejma driverama i s něčím větším.
Takže DXF nebo STL z CADu nahrneš do Estlcamu, tam je upravíš a najedeš směrovou růžicí na počátek matroše a dáš start. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 19:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Jo lokalizovat to jde pěkně, ale já zůstal u angličtiny. Udělal jsem si takovou "breakout board" na UNO se šroubovací svorkovnicí, tím honím přes DM542A motory SX24-3341 od microcon. Moc se v tom nevyznám a nijak zvlášť jsem v tom nešťoural, ale přímo z Estlcam se dá do Arduina nahrát kód a funguje to podle očekávání. Navíc podstatně rychleji a klidněji, než se mi kdy podařilo naladit LinuxCNC nebo Mach3.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 20:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kurňa mluvte chvilku česky ... teprve se učím :D

ale jo na nějaký blbosti to funguje a nic víc od toho zatím nečekám ... jde mi o tvary jednoduché, max nějaké motorové přepážky a motorové "domečky" ( zbytek éra je laminát a herex :D ) ... nemám ambice pytlíkovat něco většího ... popravdě jsem si myslel, že je to jen převod formátů mezi sebou ... jako třeba z BNP na JPG ...

ale jako aktivní 3D tiskař už celkem rozumím o co jde, je to takový "slicer" ... ( a vlastně i trošku je, frézuje se po vrstvách ) ... program, který připraví GCODE pro ovládání obráběcího stroje ... tak jako slicer připravuje GCODE pro ovládání 3D tiskárny :D

díky za tip, zatím se jen rozkoukávám ale třeba jednou ... vypižlám i něco užitečného :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 21:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Jo, promiň, trochu jsem ti to zaplevelil offtopicem.
DXF je soubor, kde je ve vektorech uložená předloha. G-kód je kód, kterej přímo ovládá každej krok frézky, tj. např. jeď rychlostí X na souřadnice XYZ. G-kód už proto musí počítat např. s tím, jakej nástroj je ve frézce, rychlost, záběr, otáčky, u laseru zase třeba s tím, jakej výkon má kde použít - kde se bude řezat a kde gravírovat atd. Proto to nejde převést z jednoho formátu do druhýho.
Začal bych opravdu s Estlcam, já zkoušel kdeco a pak jsem jen kroutil hlavou, jak strašně jednoduše a intuitivně se to všechno v Estlcam dá udělat. Na YT jsou k tomu navíc videa, první G-kód zvládneš max. za pár desítek minut.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 22:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
... umím si udělat 2D .DXF / .DWG soubor ...

Tak proč všichni píšou o 3D ? :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No protože ten Estlcam frézuje 2D z DXF a v Estlcamu zadáš jen záběr frézy a když chceš frézovat 3D tvar, tak to zadáš jako STL podobně jako když tiskneš po vrstvách, ovšem to jede opačně od nejvyšší vrstvy než při 3D tisku.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 10:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Pro tvoje použití potřbuješ cad na nakreslení a cam na vygenerování g kodu.
Ale ve zkratce. To cnc co jsi poslal. Tak na to rovnou zapomeň. To nemůže řezat snad ani balsu.
To budou hodně drahé přepážky.
Kup si lupínkovou pilku. Než se naučiš něco udělat na cnc tak máš přepážek do konce života.
Vím o čem mluvím. V začátcích jsem měl malé cnc 30x20 a bylo s tím více problémů než užitku.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 10:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Ps. Jedna dobrá informace laser není hračka.
Přijdeš o zrak ani nevíš. Tyhle stroje mají mít krytování aretované spínačem. Ty brejle jsou k ničemu.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 13:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Estlcam je proste Repetier pro CNCcko. Umi vygenerovat gcode (z 2D i 3D podkladu) a umi i ovladat frezku (pokud je elektronika kompatibilni)

Mrkni na videa a pochopis

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 13:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ď za infa, zvážím tu frézku ...

popravdě jsem taky došel ke zjištění, že případný plán B:) by byla lupénková pilka :D

a ten laser, co k tomu dávají, o tom jsem snad ani neuvažoval, jen to vzít jako malou gravírku co by snad uměla přepážku ( a jak zjišťuji tak ani to nemusí být pravda :( )

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz