Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, potřeboval bych pár metrů chráničky na kabely k pravítkům odměřování. Kabely mají průměr jen 5 mm a tak malý pancéřový krkačky asi nejsou. Je to dobastlovaný odměřování na malou frézku jen na plast a lehký kovy, takže nějaká superodolnost proti špónám není potřebná. Podmínka je slušná ohebnost, na X a Y je pohyblivá smyčka cca 200 mm, na Z asi 300 mm a poloměr smyčky max 60 mm.
Mohl by jste prosím někdo něco doporučit?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
možná že by to mohlo být tohle: https://www.gumex.cz/pur-chranicka-norf ... 24805.html , případně koukni o kategorii výš možná že vybereš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
O-ou, rozdělal jsem dekl snímače na pravítku a ono to má na obou stranách, jak u displeje, tak ve snímači USB-C konektor. :cry: Myslel jsem, že u snímače je kabel pouze pájenej. To by znamenalo použít trubku s vnitřním průměrem konektoru což je 14/10 mm. To je nepoužitelný...
Asi na to namotám závit vedle závitu ovíjecí chráničku, co se používá na ohebný kabelový svazky třeba v rozváděčích...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 4:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nejde tam ten svazek přivést z vrchu? Jako kabel k žehličce?
držák šňůry žehličky
Leifheit držák kabelu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 6:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A co přes tu spirálovou bužírku dát ještě punčošku. Ta by se přes ten konektor měla dát přetáhnout a ještě by zmenšila ty spáry spirálovky. Případně jí ještě přetřít lepidlem na fókliové bazény, aby se úplně zacelila ta mřížka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
Nejde tam ten svazek přivést z vrchu? Jako kabel k žehličce?
držák šňůry žehličky
Leifheit držák kabelu

To je nepoužitelný. Já potřebuju vyřešit kabely pod stolem X a Y na který padá při frézování bordel.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
A co přes tu spirálovou bužírku dát ještě punčošku. Ta by se přes ten konektor měla dát přetáhnout a ještě by zmenšila ty spáry spirálovky. Případně jí ještě přetřít lepidlem na fókliové bazény, aby se úplně zacelila ta mřížka.

Hmm, dobrej nápad ale pozdě, odměřování je hotový. Musím se pochválit, vypadá to líp, než jsem si myslel že to bude vypadat. :oops:
Nejhorší bylo vymyslet podélnou osu X. Strašně málo místa na snímač pravítka, kterej je výrazně větší než snímač s displejem šupléry. Oni i ty Unimaxí magnetický pravítka jsou o polovinu větší než šuplérový pravítko. Musel jsem předělat (utopit) 2 ze 4 šroubů na vymezení vůle stolu, který překrývá snímač pravítka. Naštěstí se vymezení vůle stolu nemusí dělat moc často a když jo, stačí odměřování sundat a odklonit stranou po povolení tří šroubů.
Zejtra nafotím a dám do alba. Třeba se bude někdo inspirovat. Ty magnetický pravítka se daji v akci koupit na 3 osy za 16 stovek, no neber to. :)
Večír jsem cvične okousal kus hliníkovýho vajglu a už se na noniusy ani nekouknu. Před tím to byla bída běs, jedna otáčka 7,5 mm, to se to počítalo a mršilo.
Akorát je na tomhle odměřování jeden problém, pokud se asi 5 minut nehne snímačem po pravítku, displej se vypne. Sice si pamatuje poslední hodnotu ale pokud se ve vypnutým stavu drcne do osy, tak se měření rozhodí.
V AR_PE 8/2017 je krásný tříosý vyhodnocení s displejema na magnetický pravítka. Asi by to stálo za hřích, umí to spoustu věcí navíc, třeba nastavování pozic na klávesnici, prostě jako dospělá profi mašinka. Procík, LCD displeje a pár drobotiny kolem a zvládá všechny 3 osy cena tak 15 stovek. Fabrickej stojí aspoň desítku.
Jirka

edit: přidal jsem pár fotek do alba


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz