Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Mach3

čtv 06.07.2017 11:28

Ahoj. Používá tady nekdo Mach3 s PWM?

Pri pouzoto prikazu "S" mi to vyhodí nespecifikovanou chybu na řádku a pak se při každém použítí příkazu M3 M5 nebo S v kódu program zastaví a je treba jej na tlačítku RUN opet spustit. Hledal sem na netu a nšel sem něco o XML souboru a restartu Machu.

Je pravdou, že se mi podaří občas program vypnout a pak zapnout a pak to jede, ale ne vždy to tak funguje. Takže občas je to na delší čas ukecávání, než se podaří.

Setkal se s tím někdo, jak to příapdně řešil. Třeba mám něco nastavené blbě. Nuly a O si kontroluju, takže tím to není.

Re: Mach3

čtv 06.07.2017 16:58

A tady už ses díval? http://www.c-n-c.cz/viewforum.php?f=24

Re: Mach3

čtv 06.07.2017 22:17

Srtavil jsem 2 vecery nad googlem takze mozna sem narazil i na tohel forum. Kazdoapdne bohuzel vzdy se resi piny ze mefunguje M3, M4, M5 nebo zatrzitko zakazat tzto prikazy v nastaveni.

K tomu co jsem psal jsme nasel pouze jedine a to ze typek vypnul a zapnul sw... coz u me funguje na ponekolikate... ovsem jak se sw chyti tak funguje do vypnuti klidne i cely den.

Re: Mach3

pát 07.07.2017 23:10

Mno vypada to ze mame vinika. Diky tomu ze zacinal byt i problem s prikazy M3 a M4 jsem prubnul na jinem PC kde mam tay LPT a XP. Rele chodilo, takze jsem preinstaloval XP. Pri opetovne konfiguraci chodi. Po pokusu nahrat puvodni XML soubor stejny problem.

Takze zavada asi bude zmrseny SW = chyba skriptu a zmrseny XML = problem se spinanim relatka.
Odeslat odpověď