Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Pohon vysokootáčkovýho vřetene

pát 21.04.2017 21:45

Vážení, potřeboval bych vymyslet a vyrobit vřeteno a jeho pohon pro vrtání DPS wolframkarbidovejma vrtákama 0,6-1,2 mm. Profi mašina Excellon má na každým vřetenu vzduchovou turbínu cca 50 000 ot/min a snad i lágry vřetene letí na polštáři stlačenýho vzduchu.
Tohle je asi značně nereálný realizovat a tak jen kleštinový vřeteno, vysokootáčkový ložiska a pohon elektromotorem. Koukám na elektromotory a větší KV než 1300 na čtyřčlánek jsem nenašel. Tohle je spíš na dmychadláře, potřeboval bych něco doporučit s co největším KV a napětím abych se přiblížil k těm 50 000 ot/m. Ideální by byl spíš dlouhej malýho průměru. Turbíny na Excellonu mají výkon kolem 250W.
Díky
Jirka

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

pát 21.04.2017 22:34

A co tohle tam by si si nevybral?

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 0:02

tyhle motory uměj výrazně přes tvůj požadavek http://eshop.mmodely.cz/o-28-mm-c762/
a nebo hety http://www.horejsi.cz/Pages/ListProdukt ... 211&fraze=
spíš 4 polové . Taky má Satria . Leopardy taky nejsou špatný . Má je Emotors .

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 8:26

Kdysi dávno, jsme cosi potřeného potřebovali v práci. Skončilo to zubařskou vrtačkou + vhodný kompresor.
Možná by vyhověla i nějaká starší-vyřazená.
Motorky s "magnetickým ložiskem" ? Nevím nemám přehled je to jen nápad.
Google"high speed rotating electric motor magnetic bearings"
==edit02
Produkty » Elektrowrzeciona do CNC, silniki HF » Teknomotor ER

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 8:53

Ty odkazy vypadaj dobře. Nikdy jsem neměl s dmychadlama nic společnýho a tak se v tom neorientuju. Horší je, že na Larkově odkazu je zrovna mezi 200 a 1000W díra a v dalších od Dudaje je dost vymetýno. Co regly na velký otáčky k tomu? U spousty výrobců a typů nejsou maximální točky vůbec deklarovaný.
Díky, Jirka

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 9:30

Ten MModels doveze , a nebo koupit jinde . Regly uměj min 210 000 ot na dva póly , takže 4 polové motory v pohodě a šestipoly se taky vejdou . Hety i Tenshocky mají bandážované magnety, takže těch 50 000 otáček levou zadní :) (28 mm motory )

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 11:00

Zkus se ještě pohrabat u eMotors. Najdeš tam jak inrunery tak helinové, včetně regulátorů.

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 11:41

Jirko, to bude nějaká skoroprofi mašina na větší série plošňáků? Fakt to potřebuje těch 50.000 otáček?
Celkem spokojeně dělám plošňáky (dělicí drážky, díry a obvod) s motorem 1700kV a zdrojem 17V; výkon 250W nepotřebuju ani náhodou, to by ten vrtáček 0,8 co používám ani nezkousnul... Přijde mi to dost nadsazené, ty parametry... :?:

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 11:47

Ta Excellonka asi jó, protože to jede jako šicí stroj. :lol:

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 16:43

jyrry píše:Jirko, to bude nějaká skoroprofi mašina na větší série plošňáků? Fakt to potřebuje těch 50.000 otáček?
Celkem spokojeně dělám plošňáky (dělicí drážky, díry a obvod) s motorem 1700kV a zdrojem 17V; výkon 250W nepotřebuju ani náhodou, to by ten vrtáček 0,8 co používám ani nezkousnul... Přijde mi to dost nadsazené, ty parametry... :?:

Ty parametry jsou z Excellonu. Je to do MPCNC a v ní teď mám 22 tisíc a není to ono.
Pár těch Excellentních, co vrtaj i mramor. :)
Přílohy
IMG_20170422_173627[1].jpg

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 17:21

Celeron píše: Je to do MPCNC a v ní teď mám 22 tisíc a není to ono.


Proč musí být ty otáčky tak vysoké? Je to jen kvůli rychlosti nebo třeba i kvůli větší životnosti :? ? Pro takové to domácí žvýkání (vrtání) nevidím potřebu hnát se za rychlostí.
Zrovna před chvílí jsem doleptal plošák. Vymýšlel jsem ho asi 5 hodin, vyráběl půl hodiny a vrtat ho budu ručně na malé stolní vrtačce (asi 4 průměry) tak 5 minut. CNC vrtání bych uvítal jedině u sériové výroby desek.

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 17:52

Při těch velkých točkách jsou tyhle vrtáčky i míň náchylný na zlomení, protože na otáčku bere podstatně menší špónku.

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 17:53

Kdyť ti z Eagle Excellon data vypadnou zcela automaticky. Stačí to sw přežvejkat do GRBL a ani nehnout prstem.

Kdybys to takkle bral všecko, tak je vlastně i CNC router kdtž budeš drbat jedno letadlo taky na dvě věci. Stačí si koupit za řádově míň elektrickou lupínku a taky to vyřežeš. :)

Jirka

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 19:11

Celeron píše:Kdyť ti z Eagle Excellon data vypadnou zcela automaticky. Stačí to sw přežvejkat do GRBL a ani nehnout prstem.

Kdybys to takkle bral všecko, tak je vlastně i CNC router kdtž budeš drbat jedno letadlo taky na dvě věci. Stačí si koupit za řádově míň elektrickou lupínku a taky to vyřežeš. :)

Jirka


Takhle jsem to nemyslel. Je mi jedno, jestli si uděláš CNC vrtačku třeba kvůli deseti dírkám. Jenom jsem chtěl vědět, proč ta "honba" za rychlostí.

Re: Pohon vysokootáčkovýho vřetene

sob 22.04.2017 19:32

Podle mě je to dané jen dodporučeno řeznou rychlostí, která je při tom malém průměru odpovídající těm otáčkám.
Odeslat odpověď