Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

ned 18.06.2017 11:29

Já jsem tam normálně na bubáka našrouboval ty originální M3 imbusy, ty díry jsou na to tak akorát, je to úplně natěsno, drží to jak hluchý dveře a nepovoluje se to.

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

ned 18.06.2017 21:16

Amper píše:Diky moc, F450/550 vim, je to opravdu jen tvarem stredu


Sice jsem to nakonec nezkoušel, ale kdysi mne zaujalo tohle: https://www.thingiverse.com/thing:620440
Není to otrocká kopie DJI klasiky a přijde mi, že s vhodným infillem by to mohlo být při 3D tisku pevnější...

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

pon 19.06.2017 6:28

to vypada taky zajimave, musim to vsechno stahnout a nacpat do sketchupu. Mam tu zbytkove motory s integrovanym krizem (1300kV, pro copter sice primarne nevhodne ale jsou z meho prvniho a detem to bude na nauceni stacit) a musim upravit drzaky

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

pon 19.06.2017 6:32

A ted me napadlo ze kdybych vytisknul ty duty z transparentu tak by se do nich dali dat paradne ledky

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

úte 20.06.2017 18:08

Mám trochu "pitomý" dotaz... :?

Stavím Rebela II dle návodu od JRC "návod_rebel_ii_021".
V návodu "zapojení endstopů", píše následující..
"Upozornění: pokud posunete endstopy o jednu dírku vpravo, nebo je otočíte, zkratujete napájení Arduina a zničíte ho. Endstopy jsou zapojeny jako on-off. To znamená, že pokud není páčka mikrospínače stlačena, vede endstop proud."
Buď nechápu co píše, nebo už ničemu nerozumím..
Arduino má pro endstopy konektory Sinál-mínus a plus.
Vlastní endstop-mžikový spínač, se zapojuje mezi Mínus - Signál a je přece úplně jedno, jak konektor otočím.
Nyslím tím klasický - zelený mžikový spínač, který je zapojený jako trvale sepnutý (dráty na levý a prostřední pin) a při "namáčknutí" se rozpojí.
Při tomto zapojení je totiž úplně jedno, jestli je mínus na prostřední "nožičce" a signál na krajní, nebo naopak.
Pokud není, tak tomu už opravdu nerozumím... :(

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

úte 20.06.2017 18:50

Proste nesmis zkratovat, neřeš slovíčka ale dej to na spravne piny. Pokud to zkratnes tak zakuka 5v stabec.

Taky mam na desce dany externí :D holt zapojeni ve stisnenych prostorach bedny občas nevyjde.

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 7:01

5bbd90fc5d67bf2539e8aacb65fe2e26.jpg
Zdravím Pánové.Mám prosbičku.Jak nastavím v tiskárně podpěry(nevím jestli jsem to dobře napsal).Používám CuraEngine.A ještě jednu radu.Potřebuji nakreslit ozubené kola-víz foto.Je nějaký program na kreslení ozubených kol Free.Popř byl by někdo ochotný nakreslit 2 kola plánek mám-samozřejmě že zadarmo to nechci.Já kreslím v DesignSpárk Mechanical ale na kola jsem krátký.Děkuji za jakoukoliv radu.

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 8:16

Jo tak na stejnej problém jsem narazil i já v knihovnách ozubených kol. Všechny kola měly zuby jen na jedný čtvrtině obvodu. Je to prý nějaká norma v technickým kreslení. Horší bylo, že to nešlo nijak upravit.
Tak jsem si ho musel pro 3D tisk nakreslit sám. Stačí namalovat jeden zub a pak ho "namnožit" kolem osy kola. Aby byl správný zub, musí se zadat evolventou. Jenže zadání křivky podle vzorce mají až dost chytrý a drahý kreslítka. Je to v tom tvým?
Víc Ti asi poradí Lark, ten maloval půl života. :wink:
Jirka

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 8:25

No nakreslím si vážně hodně věcí ale tohle prostě nedám.. Vím vše-počet zubů,modul atd, plánek kol můžu ofotit a poslat.Ale tohle vážně nedokážu.Snad se nějaká dobrá duše najde co by mi to nakreslila.Obyčejné kolo dokážu nakreslit ale tohle se mi prostě nedaří. :cry:

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 8:39

jak jsou ty kola velky a jake bude pouziti ? Jde o to zda to vubec je v realnych moznostech tiskarny/materialu.

Co se tyka tvaru zubu tak bych zkusil toto - http://geargenerator.com/#200,200,100,6 ... 0,0,2,-563 , sice to umi jen 2D ale mozna by to stacilo pro vytvoreni zacatku a konce zubu.

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 8:41

a tady je pomerne zajimavy popis - http://brianzawesomeblog.blogspot.cz/20 ... rs-in.html

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 8:51

Je to do modelu Tatry . 1Kolo Přímé Ozubení-15 zubů modul 1.....2 Kolo Přímé Ozubení -30 zubů modul 1.Úhel záběru 20. Myslím si že to kola vydrží bez problémů.Dělal jsem něco podobného a bylo to OK

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 9:00

Nezkoušel jsem, ale nepomohlo by https://www.thingiverse.com/thing:3575 a použít Customizer?

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 9:50

Na tohle to vážně chce někoho kdo to umí nakreslit.Já to budu dělat týden a výsledek žádný. Kdo to umí tak to nakreslí třeba za já nevím 3hod. Což je rozdíl.

Re: reprap 3D tiskárny v modelařině - III

stř 21.06.2017 13:45

@bahora "spiner tě zabaví, až ho osadíš kermaickým ložiskem, na klasickém kuličkovém je to nuda."
PROČ NE KDYŽ JE ZA cca 1.5 € (při více kusech i pod 0.5 €/ks)( Fidget Spinner Ceramic Bearing )
8x22x7mm Replacement Ceramic Ball Bearing for Hand Fidget Spinner
==
Hybrid Bearings
Full Ceramic
Odeslat odpověď