Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 64  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 12:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Na MH 2017 jsem okukoval 3D tiskárny a u jedné měli na Z osách ty Al pružné spojky (se šroubovicovým proříznutím) namontované tak že to na nich plavalo - stačilo závitovku trochu stlačit dolů a o nějakou tu desetinu se to hnulo... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já si taky myslím, že to mají blbě, jak píše Jakub37. Položme si otázku, na který půlce matky leží váha portálu. Záleží na síle pružin mezi matkama...
Pokud je malá, tak váha portálu v klidu drží na horní, pevný matce. Pokud se má zvednout Z osa, nejdříve se začne zdvihat dolní, pružně uložená matka. A až překoná vůli v trapézce a nebo narazí na horní pevnou matku, tak se teprve začne zdvihat portál. No a potom se to začne chovat jako kdyby tam byla jen jedna matka.
Fungovat, ale blbě by to mohlo jen pokud pružiny budou "silnější" než váha portálu. Jenže pak bude v těch pružinou rozepřených matkách takovej odpor, že trapézka bude mít hroznej odpor a budou příšerně namáhaný Z krokáče.
Musí to být opačně, portál musí svojí váhou tlačit na spodní pevnou matku, pak žádná vůle při pohybu portálu nahoru nevznikne. Při pohybu portálu dolů stačí, aby pružiny měly jen velmi malou sílu, aby přemohly jen odpor lineárů nebo přépadný zkřížení celýho portálu.

Na MPCNC a jinejch frézkách je tohle mnohem složitější, váha portálu kontra odpor vrtáku či frézky při zavrtávání do materiálu. Tam jsem si vyhrál hodně moc a vymezení vůle na Z-ose podstatně těžšího vřetene a pohonu je naprosto zásadní. Na tiskárně, pokud se nepoužívá Z-lift, tak je vymezování vůle v Z matce v podstatě zbytečný, portál celou dobu leží na matici svoji váhou. Na Rebelovi mám nad pevnou matkou dodatečně namontovanou M6 protimatku, která je odtlačovaná jen pružností neoprénový podložky. Z-lift ve vrstvách vidět není, tak to asi chodí správně. :wink:

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
jyrry píše:
Na MH 2017 jsem okukoval 3D tiskárny a u jedné měli na Z osách ty Al pružné spojky (se šroubovicovým proříznutím) namontované tak že to na nich plavalo - stačilo závitovku trochu stlačit dolů a o nějakou tu desetinu se to hnulo... :?


Jo jo, zdravý rozum a oko srtojařovo někdy pláče, co se dá stvořit za paskvil.
To Celeron - ty matky na sebe nemůžou nikdy narazit, jsou jištěný drážkou proti pootočení, jinak by se mohly taky utáhnot jako kontramatka.
https://m.aliexpress.com/s/item/3273244 ... 4c55CSPhH4


Přílohy:
IMG_3932.PNG
IMG_3932.PNG
[ 348.32 KiB | Zobrazeno 1230 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jakub37 píše:
ty matky na sebe nemůžou nikdy narazit, jsou jištěný drážkou proti pootočení

Jasně, pootočit se nemůžou ale narazit mohou. Mám přesně tyhle 3 kousky doma. Záleží, jak je obě najednou našroubuješ na trapézku tyč, v jaký vzdálenosti jsou potom od sebe, s jakou vůlí a přesností to číňan vyrobil a hlavně jak pokračuje závit trapézu pevný matky do tý pohyblivý a jak jsou obě matky souosý. Jedna soustava matek z těch tří mě nešla vůbec na tyč našroubovat a pokud se volná matka posunula o jeden závit, zase nebyly v sobě drážky. V nich je mimo jiný taky vůle...
Jak jsem psal, na frézce jsem se na tom vyučil docela dost.
Prostě čínskej šmejd.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
U tý sestavy co nepasuje dohromady by šlo udělat na tý polovině s drážkou udělat ještě jednu pootočenou o 90 stupňů. Na frézku jsem kupoval rovnou kuličkový šrouby, trapézy jsem ani nezkoušel, u těch se špatně honí vůle.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 17:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
zítra přednáška a diskuze v Brně, viz odlaz: https://www.facebook.com/events/3137581 ... n_history=[%7B%22surface%22%3A%22newsfeed%22%2C%22mechanism%22%3A%22feed_story%22%2C%22extra_data%22%3A[]%7D]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Tisk náběžek pro velký letadla
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, zkoušel jste někdo tisknout náběžky pro motorák nad 2 metry? Lichoběžníkový křídlo polyš potažený balzou. Kvůli tomu lichoběžníku je u trupu a konce jinej rádius náběžky. Muselo by se to brousit z 25 mm bloku balzy a to se mi moc nechce. Tisk bude sice taky pakárna, pokud budu tisknout na bedu na 45 st, tak to budou max 25 cm kusy, což je křídlo ze 3-4 ks směrovka a půlka výškovky z 2 ks. Otázka je, zda ty sekce zámkovat do sebe, nebo je jen sesadit a slepit natupo.
Taky bych chtěl zkusit vytisknout "náběžky" křidýlek, klapky výškovky a směrovky včetně uložení pro průběžný uložení ložisek.
Další věc je matroš, kvůli tampónování acetonem bych zkusil ABS ale ta dýlka zda se to nezkroutí... Předpokládám vrstvu cca 0,2 mm aby rádiusy nebyly moc odskákaný. Tryska 0,3mm, 3 perimetry. Otázka je infill, aby to nebylo zase moc těžký ale slušná pevnost. 20% honeycomb?
Někdo jste něco podobný zkoušel?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 22:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně bych to nedělal, ale udělal bych to jako na Umodelu.

Nicméně si mi u větších dílů osvědčuje poslepovat z menších dílů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
TomasC píše:
ale udělal bych to jako na Umodelu.

Účka jsem nikdy nedělal, tak nevím, vo co go.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na radu bych šel k mistrovi světa. http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... 83#p827669


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 7:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pouzil bych abs, je nejlehčí a presnost bude dostatečná.

Na rohy bych dal Mickeyho usi aby se nezvednu

Infill bych dal hodne ridkej je na podporu ale jde o přesný tvar, 20cm bridge je problem. Pevnostne ti staci dutej dil, jde spis o tvarovou stalost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
TomasC píše:
Na radu bych šel k mistrovi světa.

Ten postup broušení se šablonama znám, je to pro mě strašná pakárna. Chtěl jsem na to jít jinak protože mě v poslední době dost vadí balzovej prach a u tohodle je ho zrovna docela hodně. Původně jsem to chtěl udělat jako Zami u svýho 3D akrobata, jenže bez CNC řezačky polyše ten malej rádius náběžky ani ve dvou lidech vyříznout nejde. Buď se to propaluje, nebo drát vázne a na tom malým rádiusu vzniká velká chyba. Dělat jednomužnou řezačku s kloubem na lichoběžníkový tvary se mě při počtu jedno křídlo za několik let nevyplatí.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
a co je vyfrezovat na MPCNC z XPS ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 11:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Celeron píše:
Ten postup broušení se šablonama znám, je to pro mě strašná pakárna. Chtěl jsem na to jít jinak protože mě v poslední době dost vadí balzovej prach a u tohodle je ho zrovna docela hodně.


mam ten isty problem, ked zacnem brusit, okamzite kaslem, a prave preto to robim takto, finta je v tom ze vsetok prach z toho zostava lezat na stole, nelezie do vzduchu ako ked sa pohybule smirgel :- )) ... okrem toho nie je problem na mieste kde je na stole smirgel namontovat odsavanie vysavacom

samozrejme predtym to nahrubo zoberies hoblikom, takze toho prachu nie je kybel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
a co je vyfrezovat na MPCNC z XPS ?

A jakou frézou? Rádiusovky nemám a i kdybych měl, nevím, jak to v Estlcamu nastavit. Zatím jsem dělal jen 2,5D. Ale už to mám namalovaný tak se uvidí co z Rebela vyleze.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz