Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Téma uzamknuto

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 29.10.2016 20:44

A čím ty modely barvíte?

Re: 3D tisk modelů letadel

ned 30.10.2016 17:59

Cokoli na kity - od Revellu jsem zkusil syntetiku i akryl a pohoda. Zejména při stříkání (třeba klasická Tamiya pistole http://www.tamiya.com/english/products/ ... c_comp.htm ) je spotřeba minimální, necelá jedna ta malá kitařská plechovka na jedno letadlo (resp. poměrný díl z více pixliček při více barvách).
Jde i štětcem, zrovna dneska jsem zkusil, ale to stříkání je někde úplně jinde...

Nicméně ale dodávám, že optimální je ale žádné barvení, viz ty moje fotky Mustanga, tam je to vše rovnou tištěno různými barvami...
Na to jsou fajn US letadla, která létala v barvě kovu, jen se přípdně přitiskne nějaký pruh (či kompletní invazní pruhy) a je to. Není to o hmotnosti, při tom kitařském stříkání to ani nestojí za řeč, spíš je milé odpadnutí jakéhokoli bordelu či smradu...

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 05.11.2016 0:20

tady je další kousek, taková vzpomínka na Hannese...
Přílohy
_DSC9139.jpg

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 05.11.2016 8:17

Hezký jaká je letova vaha a rozpětí ? :D

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 05.11.2016 8:26

1.2m cca 1100g dle baterek...

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 05.11.2016 18:19

Ve video tutoriálech od 3dlabprint pracují v programu Simplify3d. Sice tam je popsáno jaké parametry nastavit pro tisk, ale myslím, že moc lidí si nekoupí program za 150 dolarů. Nebylo by možné vypíchnout ty nejdůležitější parametry, které jsou nutné pro nastavení tisku třeba v programu Slic3r přímo od Průši? Trochu jsem se v Slic3ru "hrabal" a některé stejné parametry jsem našel, ale některé právě ne.

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 05.11.2016 22:47

Děkuji za zájem, v současných verzích jsou tutoriály pro Simplify3D, MatterControl a CURA včetně předdefinovaných nastavení...
Pro slic3r je vhodný jen Thunderbolt slic3r version (je tam opět videotutoriál a nastavení pro slic3r), ostatní modely s tímto softwarem nefungují (jak je zmíněno v návodu)
Jinak jsou tam nachystané Gcody, které fungují na i3 rodině tiskáren (na Průších jedou perfektně pokud nemá tiskárna nějaký problém)
Ale toto je myslím celkem detailně popsáno v návodu...

Re: 3D tisk modelů letadel

ned 06.11.2016 19:38

Moje vlastní zkušenost...
Mám tiskárnu Prusa i3 MK2, pořídil jsem si P-47, takže jsem začal tisknou s těmi předpřipravenými kódy. Měl jsem trochu obavy ze souboru kde je víc součástek, neboť když tisknu sám dělá mi to problémy. Nakonec jsem byl velice překvapen jak všechny tisky dopadly velice dobře. I jsem se u toho hodně naučil neb jsem pak zkoušel nějaké experimenty s těmi mými tisky. Do MK dám SDkartu nahřeju, zmáčknu tisk, počkám na první vrstvu a nestarám se. (A to mám doma tiskárnu 14dní :D )

Klobouk dolů před tvůrcem. :)

A ještě pár věcí na tvůrce, nedal by se udělat upgrade toho P-47, že by měl v sobě ty bowdeny na ocas už vytištěný? A jěště jeden co takhle P-47 Razorback? :wink:

Petr

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 25.11.2016 13:47

da se vytisknout Edge na Rebelovi? firmware mam repetier. jako hlavni program pouzivam repetier ->slic3r, ale kdyz si dobre nastavim kalibraci na Cura engine, tak by to melo jit v pohode ne ?

opravdu skvela prace :)

(nebudete mit black friday :D)

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 25.11.2016 14:32

Tiskárnu zatím nemám a asi ji ji nebudu v nejbližší době pořizovat.Ten EDGE je nádherný,dá se někde koupit,ideálně nabarvený a třeba doplněný i o bižuterii?

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 26.11.2016 23:07

Na modelbazaru někdo prodává vytisklé díly:

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/ED ... sk/740987/

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 26.11.2016 23:27

Na modelbazaru někdo prodává vytisklé díly:

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/ED ... sk/740987/



A ta cena.... Ještě, že mám svou tiskárnu.

Re: 3D tisk modelů letadel

ned 27.11.2016 11:01

Ta cena mi přijde úplně v pohodě, čekal bych i trochu více :-)

Re: 3D tisk modelů letadel

ned 27.11.2016 11:18

No já jsem asi lidumil. Asi bych to tisknul levněji. Ze bych udělal konkurenci...

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 28.11.2016 22:46

Kdo má Prušu i3 nebo kompatibilní, že mu na tom jedou g-kódy z prušy ať si stáhne nové ovladače k Prušovi 1.7.5. je tam jako testovací model Spitfire od 3dlabprintu...
Téma uzamknuto