Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 7:52 
Mazák
Mazák

bv9 píše:
Jak si s těmi g-cody poradí REBEL? Je to v pohodě nebo je to neschůdné?

Viz předchozí příspěvek, ze zkušenosti s Rebelem si myslím, že u něj bude uvedený problém ještě větší a bude lépe to tisknout po jednom. Naopak zmíněné configy pro Cura (ke stažení zdarma, takže může použít každý) jsou v pohodě, chce to jen pro daný kus Rebela ověřit extrusion multiplier a retrakci, zbytek ini file je funkční.

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 9:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

OK, pouvažuji, že by jsme do dalších modelů přidali i Gcody pro jednotlivé díly, v současné době plno lidí tiskne přímo z gcodů a vypadá, že jim to vyhovuje a funguje... (máme už cca 1500 zákazníků z celého světa)
Osobně za nejlepší možnost považuji otevřít si dodané Factory soubory pro Simplify3D, jsou přednastavené pro i3 ale můžeš si to upravit dle libosti (tisknout po jednom, nebo ve skupině), vůbec se mi hrozně líbí možnost Factory kde máš uloženo všechno včetně modelů a nastavení...
Mě by se to rozhodně nechtělo tisknout po jednom dílu... a u menších už může být problém s chlazením.
V každém případě jsem rád za poznatky, díky

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 9:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Tak jsem si objednal filament a teď se rozhodnout do jakého era půjdu.
Asi začnu něčím s jedním motorem, pokud uspěju bude i ta P38. Možná šlo by udělat alternativní motorové gondoly pro pozdější model (J)?

Ještě ke spreji na vlasy - stříkat za studena?

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 9:53 
Mazák
Mazák

stepacz píše:
Mě by se to rozhodně nechtělo tisknout po jednom dílu... a u menších už může být problém s chlazením.
V každém případě jsem rád za poznatky, díky

Ad chlazení - to byl opravdu problém u Rebela při tisku křidélek, tam bylo fakticky nutné jich tisknout víc najednou, jinak se to bortilo. U i3 ale stačí zapnout větrák pro ofuk dílu (můj Rebel ho ještě nemá) a vyjde to v pohodě. Pro větší díly se naopak nechá vypnutý, aby se to lépe slilo (to máš ostatně i v návodu a s tím souhlasím).

Mimochodem ale zrovna díly křidélek a výškovky najednou tisknu taky i na i3, tam by mě to taky po jednom nebavilo, navíc takhle malé díly se pak případně vytisknou znova obratem, není to podstatná časová ztráta.

Ad sprej na vlasy - stříká se zastudena, ale úplně jednoznačně bych nedoporučil, dost se liší účinnost druhů. Použil bych spíš ABS juice nebo tyčinku Kores. Samozřejmě toto vše se týká tisku přímo na sklo, pak je tu samostatná alternativa s použitím kaptonu, BuildTak a podobných bezúdržbových věcí, to je ale asi jasné.

Naposledy upravil tomashr dne pát 14.10.2016 9:59, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

lak jsem zkoušel jak za studena tak tepla, ještě ho vždy po zaschnutí přejedu natupo žiletkou, ale to je spíš zvyk.
Co se týče výběru modelu, tak těžko říct, každej má něco do sebe třeba Thunderbolt je větší takže hezky lítá a díky trupu pod křídlem se sním hezky přistává takže je dost odolný, ale zase delší na dobu tisku.
Spitfire je první model a letově je super je perfektně obratný asi nejvíc se blíží pyloňáku, na přistání se musí trochu opatrněji.
Mustang podobně jako Spit akorát trochu pomalejší má mírně větší plochu křídel na přistání trochu odolnější.
Me 109 toto jsou zase pozdější modely a je zde pružné uložení křídla což je super na tvrdší přistání obecně konstrukčně je dál a jsou v něm uplatněny předchozí poznatky, ale letově je to mezek, jako rozhodně nelítá špatně, ale na Spita, Mustanga nebo Thunderbolta to nemá...
Easymax001 elektrovětroň lítá taky hezky samozřejmě zatím nedosahuje výkonů kompozitových letadel atd, oprotí stíhačkám hůře skladný, chce výraznou diferenciaci na křidélkách aby lítal hezky zatáčky...
P-38 Lightning z toho jsem zatím nadšen, snažil jsem se ho udělat hodnýho a myslím, že se povedlo, snese i opravdu tvrdé přistání a vzlety s dvojmotorem jsou krásné i možnost použítí klapek (není nutné), samozřejmě doba tisku a náklady jsou větší

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:04 
Mazák
Mazák

Koukám že můj dojem z ME109T že to je líná kráva asi nebude náhodný :-) Za letu jsem se vyloženě nudil, děsně hodné letadlo, které létá samo.
Po záletu to vidím na razantní zvednutí výchylek, ale ještě jsem se k ověření nedostal...

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

tak to jsem rád, že ses nudil, lepší než naopak :-) no já pokud tam dám HP setup a 9/7 tak skoro nestíhám, pak je to v ACES kombatu nejrychlejší letadlo v heatu :evil:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:18 
Mazák
Mazák

Nudou myslím spíš na rychlost odezvy na výchylky... Setup mám slabší, ale to by jen zvedlo rychlost, relativně pomalá rychlost točení ve výkrutu atd. by se ale moc nezměnila. A naopak jasný klad je, že to není nijak náchylné na přetažení atd.

Jinak dnes dodělám P51D, ale k záletu se o tomto ani příštím víkendu asi nedostanu, tak se bude čekat :-(

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

někteří tomu nakládají slušnej pohon, třeba tady se Spitfirem (ten líta asi nejrychleji) tady u těch letadel s rychlostí citlivost na řízení dost stoupá...

Přílohy:
231.jpg
231.jpg [ 53.25 KiB | Zobrazeno 931 krát ]
 Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Jo, ještě k tomu laku používám ten nejsilnější z DM stačí jednou za cca deset tisků (po tisku vždy jen přejet žiletkou) a pozor na mastnotu, jak se to přestane chytat tak komplet umýt saponátem..
Na PRUSA Mk2 se nic stříkat nemusí tam je už folie...

Naposledy upravil stepacz dne pát 14.10.2016 10:47, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:38 
Mazák
Mazák

Mimochodem maličkost k P51D (ať tě honím do práce) :lol: U ME109T se mi docela osvědčil ten tištěný kužel, pěkně sedí a ani nepozoruji žádný problém s vibracemi.
Nechtělo by se ti ho upravit i na Mustanga? Jako krok 1 malinko zmenšit průměr, to asi bude prkotina, ale kdyby ses pak nudil, tak by bylo samozřejmě ideální i trochu upravit tvar, ať je realističtější...

Předmět příspěvku: Re: P-38 Lightning-3d celotisk
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 11:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 11
Vik_ píše:
...A ještě :) co se osvědčilo nejvíc jako materiál na podložce? Ten jejich ¨juice¨?
děkuji

Mne sa osvedčila lepiaca tyčinka "TESA Stick". Na podložku nanesiem dve tenké vrstvy krížom cez seba. Samozrejme na studenú podložku (nanášanie na teplú sa mi meosvedčilo). Vlákno som mal E-sun z Hobbykingu. Dokonca ani žlté PLA nebol problém - robil som ním ocas a konce krídel na Mustanga.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku: Re: P-38 Lightning-3d celotisk
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 11:13 
Mazák
Mazák

Bulman píše:
Mne sa osvedčila lepiaca tyčinka "TESA Stick". Na podložku nanesiem dve tenké vrstvy krížom cez seba. Samozrejme na studenú podložku (nanášanie na teplú sa mi meosvedčilo). Vlákno som mal E-sun z Hobbykingu. Dokonca ani žlté PLA nebol problém - robil som ním ocas a konce krídel na Mustanga.

Věř mi - Kores je lepší :-) Fungují i jiné, včetně Tesa ale z nějakého důvodu je Kores lepší. Když jsem ladil tisky, tak měly děti radost, že mají pořád dost lepidel na své tvoření či do školy - koupil jsem, vyzkoušel a hodil k nim do pokoje :lol:
Nakonec došlo na Kores a tam už jsem zůstal.

Ad žluté PLA - podle mě to je u mně nějaká blbá série, prostě smůla. Když se zahřeje brutálně na 250stC a tiskne bez ventilátoru, tak se celkem dá použít i to moje, ale zkrátka je buhvíproč horší, než jiné Esun (byť kupované ve stejnou dobu). Že jiná série tento problém nemá mě vůbec nepřekvapuje...

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 15:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tahle cesta modelařiny se mi hodně líbí. Myslíte, že by pomocí této technologie šly tisknout i větší modely/makety? Rozpětí např. do 2m. Koukal jsem, že materiál PLA má hustotu jednou tak větší než balsa příp. překližka. Kdyby se vycházelo z podobné konstrukce, kterou děla 3dlab (odlehčit konstrukci co nejvíce) a vyztužit uhlíkem, tak by to mohlo teoreticky fungovat ne? Je to takové moje přemýšlení nahlas, ale přijde mi to jako dobrý krok dopředu v modelařině.

PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 15:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

technicky to problém není a vyjdou ty větší modely i lépe, doba tisku se prodlouží, do budoucna plánuji se vydat touto cestou...

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další