Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 20:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tisknul jsi z dodanych g-codu nebo jsi to slicoval sam ? A mas serizeny extruder na spravne stepy ? Tiskarny sice obecne spis plni malo (Stepa to tu nekdy psal) ale treba me tiskarna na uplnem zacatku preplnovala (kdyz jsem pouzil stepy podle navodu). Na vetsich vecech to nebylo poznat protoze to melo kam utect ale kdyz jsem tisknul uzke sloupy (zuby na T-Rexovi) tak to delalo bordel a musel jsem kalibrovat. Pokud by ti preplnovala tak je to ten duvod - proste ti to delalo silnejsi stenu a proto to mas tezsi.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 22:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
HynX píše:
.... ale vaha cisteho lietadla je o 68g vacsia :(


Nakalibruj si soprávně tiskárnu, klaibrace na "délku vtaženého filamentu do extruderu" jak všichni popisují je jen hrubá kalibrace na začátek. Dalším k přesné kalibraci tiskárny je klaibrace na tloušťku stěny. Pokud není provedena, tak je tiskárna zklibrována tak maximálně na tisk ptákovin.......

Navíc z moji osobní zkušenosti tisku dvou letadle do stepacz, sedí na gram jeho rozpis váhy v návodu :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Kalibrace na tloustku steny ma nějaký spesl postup ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 7:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No jo... a co muzu tisknout ja kdyz jsem vubec nekalibroval, to ani ty ptakoviny? :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2008
Příspěvky: 605
Bydliště: Martin, Slovensko
tlacil som z dodanych g-kodov. E-stepy mam nakalibrovane. hrubku steny pre tento PLA nemam nakalibrovanu, kedze tlacim z dodanych g-kodov.
vyskusam ako to bude lietat, ked to uz mam vytlacene. bude to lietajuca tehla :D
pri tlaci buduceho lietadla sa pohram s extrusion multiplier priamov v tlaciarni ako odporucal stepacz a budem sledovat vahu kazdeho vytlacku.

dakujem vsetkym za diskusiu a pomoc (ovsem mozme pokracovat dalej ;) )

_________________
Logo600SX • Spitfire Mk XVI (3D tlač) • Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Amper píše:
Kalibrace na tloustku steny ma nějaký spesl postup ?


Ano, zvolíš kolik perimetrů budeš tisknout, ideálně dva až tři a doladíš tím přesně posun extruderu pro daný materiál. Pak začnou sedět přesněji vnitřní otvory a tloušťky stěn, což u tazatele dělá tu rozdílnou hmotnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
jyrry píše:
No jo... a co muzu tisknout ja kdyz jsem vubec nekalibroval, to ani ty ptakoviny? :?


Od tebe jsem jinou reakci nečekal. Navíc je tvá reakce úplně mimo .... jak malé dítě ..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 15:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2017
Příspěvky: 2
Trosku vetsi spitfire :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=TzMuMra2kkg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 17:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Kdyby měl RiMr větší tiskárnu tak je trumfne :lol:




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 14:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
tentokrát trochu větší kousek, rozpětí 1.7m



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Prumer kolecek a typ podvozku je jakej ? Jde me o provozovatelnost z horsiho travnateho letiste.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Kolečka jsou 94mm (trochu zvětšený než by maketově měly být) celej podvozek je celkem předimenzovanej podívej se do návodu, jsou tam dvě možnosti, letová je cca 3.7Kg a podvozky jsou dle údajů do 7Kg v druhém případě 5Kg, zadní kolečko je tisklé, ale lehce vyměnitelné, takže by to mohlo fungovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 14:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 27
Měl jsem stejný problém se spitfirem. Tiskl jsem na MK2S a s konfigurací 3S 2200mAh a 2830 motor těžký na prdel jak .... tak jsem tam dal 4S 2200 (perfektně seděla do díry na baterku) a pořád šel na zadek, že jsem mu musel přilepit 100g na čumák aby CG bylo na značkách. Teď po havárce (pleskl jsem s tím jak ten Ital v EF) tisknu ten čumák co je primárně určený pro 6S setup tj. baterka i motor se víc vystrčí dopředu a už by to snad mohlo být ok. Jak to budu mít slepené dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 19:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Pro osvěžení threadu fotky mých dvou celkem nedávno zalétaných přírůstků...
Qtrainer nevyžaduje komentář, létá v pohodě. Z hlediska nostalgie mne potěšilo, že se do jisté míry chová i podobně jako jeho "ideový vzor" QB20, celkem zábava a snadná pilotáž. Jak je vidět z fotky, po sezóně, kdy už nemáme moc funkční travnatou vzletovou dráhu, se bez potíží létá bez podvozku, hod z ruky a přistání na břicho je naprosto bez potíží.

ME109F je pouštní v kamufláži Hans Jochen Marseille, docela hezké letadlo (musí se ještě doladit uchycení motoru, aby kužel seděl na trup). Tady ale upozorňuji, že tohle letadlo je docela mrcha, velmi nedoporučuji začátečníkům !!! Sám jsem ho nějakou dobu po focení docela pomlátil po pádu do vývrtky při přiblížení na přistání (mimochodem třeba Mustang od 3Dlabprint by ve stejné situaci nespadl ani náhodou). Ale dopadlo to nakonec celkem dobře, musím znovu vytisknout pouze kužel a čumák trupu, vše ostatní přežilo kupodivu celkem v pohodě, takže model bude existovat i nadále v podobě vyfoceného exempláře :-)
Příloha:
IMG_0042.jpg
IMG_0042.jpg
[ 742.73 KiB | Zobrazeno 1572 krát ]


Příloha:
IMG_0045.jpg
IMG_0045.jpg
[ 726.34 KiB | Zobrazeno 1572 krát ]



Naposledy upravil tomashr dne sob 18.11.2017 19:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
AJRimmer píše:
Měl jsem stejný problém se spitfirem. Tiskl jsem na MK2S a s konfigurací 3S 2200mAh a 2830 motor těžký na prdel jak .... tak jsem tam dal 4S 2200 (perfektně seděla do díry na baterku) a pořád šel na zadek, že jsem mu musel přilepit 100g na čumák aby CG bylo na značkách. Teď po havárce (pleskl jsem s tím jak ten Ital v EF) tisknu ten čumák co je primárně určený pro 6S setup tj. baterka i motor se víc vystrčí dopředu a už by to snad mohlo být ok. Jak to budu mít slepené dám vědět.


Z čeho jsi to tiskl? Já toho Spita měl a těžiště sedělo naprosto dokonale - 3s2200mAh, motor velikost 2217/2836, tuším tenhle: https://hobbyking.com/en_us/propdrive-v ... motor.html . Materiál tisku PLA.
Letové vlastnosti fantastické, možná mezi těmi malými stíhačkami od 3Dlabprint nejlepší. Nakonec jsem to brutálně rozsekal o zem když jsem dělal blbosti - průlet plnou rychlostí měl být cca půl metru nad zemí a "tak nějak jsem škrtnul", ale za to model opravdu nemohl :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pert a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz