Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 15:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Golfista píše:
I Kdybych věděl, že to pojede, neudělal bych to. 10% je opravdu málo. A zpomalení o 10% je taky málo. Víc času strávíš tím zpomalováním, než co ušetříš. Při těch 2 minutách času by to nebylo dobré.


Jaký čas strávíš nastavením zpomalení ? 10s ?

Zpomaluji běžně na 30% původní rychlosti. U jednoho perimetru naprosto běžně :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 16:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Woita píše:
Vím, občas operativně přidávám či ubírám, ale tak o 10%. Nevím u tohoto jednoperimetrového tisku, jak by se to projevilo na povrchu, kdybych na několik vrstev zpomalil třeba na 10%? Nemám vyzkoušené..


Woito, ten tvůj výtisk co jsem schopen z fotky posoudit je v takové kvalitě, že se fakt nemusíš bát zpomalit i na těch 10 %.
Já tam kde mi na tom záleží zpomaluji ve skocích po třeba 2 vrstvách a o 10%.
Ale na kvalitu výtisku má větší vliv závan vzduchu, nebo necitlivé dotknutí tiskárny.

Ale já zpomaluji hlavně na malých objektech, kde nepoužívám ofuk a kde se mi to nestíhá chladit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tak já mám jinou zkušenost. Třeba závan ledového vzduchu v zimě z balkonu nikdy nevadil, ani přidržení i hnutí s tiskárnou za chodu. Teď to už sice nemusím řešit vůbec, protože mám uzavřenou a odizolovanou tiskárnu, ale neřešil jsem to ani s "naháčem". Změnu rychlosti jsem někdy dělal taky, ale max do 20%, víc jsem nikdy nepotřeboval.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Woita píše:
To už byla fakt improvizace :lol:

Já jsem v podobným případě improvozoval ještě mnohem víc. Po tom, co Rebel vyslintal asi 40 mm most, co se prohnul asi o 10 mm dolů, tak jsem další vrstvu podepřel prstem. :mrgreen: Dopadlo to docela dobře, díl byl použitelnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: 3DLabPrint Polyair PLA
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Už jste někdo zkoušel ten jejich nový materiál? Mělo by to být pevnější PLA, taky je nezanedbatelně dražší..

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3DLabPrint Polyair PLA
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 9:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jiri píše:
Už jste někdo zkoušel ten jejich nový materiál? Mělo by to být pevnější PLA, taky je nezanedbatelně dražší..


Jestli to náhodou není nějaká variace na toto téma:

https://shop.prusa3d.com/cs/filamenty/2 ... esults=133

Tisknul jsem z toho trup na Stearmana, odolnost zatím nevyzkoušena ale jinak to vypadá celkem dobře.

Není to tak "chřestivé" a křehké jako PLA, vrstvy se dobře slepuji, je to krapet pružnější, ale jen krapet. PETG a ABS je měkčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 16:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://shop.prusa3d.com/ píše:
Stále ovšem jde o PLA, nedoporučujeme hotové modely vystavovat teplotám přes 60°C. Také není vhodné pro venkovní použití kvůli své nízké odolnosti vůči UV záření.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 21:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:


Jo, totéž co normální PLA...

Např. https://shop.prusa3d.com/cs/filamenty/4 ... t-1kg.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
K tištěným kuželům - dejte si pozor nejen na teplotu v létě, ale i na tečení materiálu pod zatížením; u těch plastoslintů je to myslím dost výrazné.
Starší provedení kuželu bylo k unašeči přitažené šroubkem a drželo to pružností základové desky kuželu. Teda, drželo dokud plast tečením nezrelaxoval, pak to povolilo.
Nový kužel jsem zajistil tak, že do unašeče je našroubovaný svorník s trochu pomačkaným závitem a neotáčí se, když špičku kuželu pak upevňuji samosvornou maticí, jen lehce přitaženou, aby se základová deska neprohýbala.


Přílohy:
spinner_PLA.jpg
spinner_PLA.jpg
[ 53.35 KiB | Zobrazeno 4345 krát ]

spinner.jpg
spinner.jpg
[ 32.17 KiB | Zobrazeno 4345 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 22.04.2021 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ahoj,
zajímalo by mne zda se vyplatí místo levnějších čínských tiskáren pořídit tiskárnu od Průši. Mám Anet a8 tu znám, ale nemohu porovnat kvalitu tisku oproti Průšovi. Cena je o dost jinde. Může to někdo porovnat ?
Děkuji

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 22.04.2021 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Já měl Aničku necelé 3 roky a dvě průši mám v DDM. Nejsou moje, ale můžu s nimi dělat jak mě napadne. Je tam rozdíl a velký, ale moje Anička tiskla stejně jako průša. Protože byla upravená a pozměněná. Tím to už nebyla Anet A8 ale jenom Anička. Já bych po zkušenosti s jinou tiskárnou do průši nešel. Ale někdo kdo neumí modelovat a vytvářet G-kody, je průša nejlepší volba. Koupil jsem jinou "čínu", přišla z německa a tiskne perfektně všechny dostupné materiály co trh nabízí. Nezkoušel jsem už jenom uhlík. Ostatní jo.
Nevím jestli jsem ve snaze pomoct neudělal ještě větší bordel v rozhodování. Za to se omlouvám. Já bych Průšu nechtěl, ale to neznamená že je špatná. Naopak, je skvělá a nemusíš nic umět.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 5:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Golfista píše:
Já bych po zkušenosti s jinou tiskárnou do průši nešel. Ale někdo kdo neumí modelovat a vytvářet G-kody, je průša nejlepší volba.


Tak toto jsem nepochopil. Co má železo společného s modelováním a G-kody? Ty potřebuješ vždycky. Jen ve správné verzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 6:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Protože průša má podporu a vše již připravené pro tisk (hotové, jenom spustit), jako nikdo jiný.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 7:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Golfista píše:
Protože průša má podporu a vše již připravené pro tisk (hotové, jenom spustit), jako nikdo jiný.


Zavádějící, upřesni kontext, asi jsi chtěl napsat "G-kódy a factory nastavení od 3Dlabprint lze tisknout s úspěchem na Průšovi"

Realita je ale jiná, 3Dlabprint je pouze jeden z mnoha autorů 3D letadel a ostatní autoři jedou masivně na "bowdenových Enderech" a slicují v Cura.
Takže tam ti bude Průša k ničemu, naopak uspěje Ender, kde cena a rozšířenost bohužel zvítězila. Další je že někteří z autorů 3D letadel nic o tisku ani neví a neumí ani ten "factory soubor správně připravit".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ono nejde jen o letadla, Průša má ve svém sliceru (který se na letadla naopak moc nehodí) celkem dobře předpřipravené profily na všechny svoje tiskárny a spoustu dostupných materiálů, takže neznalý člověk může tisknout prakticky hned, a výsledek je vždy celkem dobrý. A pro řadu z nás je tisk celých letadel až jedním z posledních z priorit. Já třeba (kromě různých modelářských dílů) tisknu 'náhradní díly' pro různé rozbité hračky, předměty v domácnosti, nářadí...
Třeba taková blbá páčka ovládání sytiče na křovinořezu... triviální tvar, nakreslení ve Sketchupu tak 15 minut, nějaké 4 g filamentu a 15 minut tisku. Ale koupit jako náhradní díl se nedá, pouze celý karburátor za litr, a to už se vyplatí :-). Nebo víčko na baterky k ovladači na televizi, to taky samostatně nekoupíš a přelepovat to izolepou je prasárna. Na tiskárně i s nakreslením do hodiny hotovo. A spoustu dalších věcí z různých materiálů. Na každý jeden materiál nutno trochu odladit nastavení tiskárny, aby výsledek byl kvalitní (teploty, rychlosti, retrakce, chlazení...) což jsou až desítky parametrů. Tohle ti Průša dává v ceně už dobře přednastavené ve svém sliceru. Vzhledem k rozšířenosti Průši celkem dobrá nastavení pro něj mají i jiné slicery (Cura, S3D..).
Na druhou stranu se ale za to platí několikanásobkem ceny, a to má pro leckoho taky význam. Za cenu stavebnice velkého Průši bych měl svůj Anycubic 3x, včetně nákladů na pozdější tunning (tišší ventilátory a drivery, některé dotisknuté díly). A to se prodává sestavený, ne jako stavebnice. Na to co příležitostně tisknu mi zcela stačí. Kdybych chtěl tisknout denně v kuse, díval bych se na to jinak a asi bych více přemýšlel, zda pořídit více levnějších tiskáren nebo jednoho Průšu.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pilot10 a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz