Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 21:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Páni, ktorí máte skúsenosti, viete porovnať nejaké plusy/ mínusy Original Prusa i3 vs Rebel 2 ? Cena nehrá úlohu, zaujímajú ma technické dôvody, prečo zvoliť tú či onú tlačiareň. Jediné porovnanie som našiel tuná, kde kôli tuhosti skôr preferujú Rebel 2. Dajte nejaké Vaše skúsenosti. Vďaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Obě má Kroxigor, jestli se ti neozve, tak mu napiš SZ.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1109
Bydliště: PN - SK
Kolega v TT mal i3, teraz ma nieco ako RII (rebelix), urcite by sa dal vybavit pokec s nim :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Už to padlo víckrát v obecné diskusi...
Rozdíl je malý, dá se říct, že Rebel je asi skutečně o něco lepší mechanicky, Prusa i3 zase má o něco lepší elektroniku (Rambo kontra RAMPS). Rebel je asi celkově přívětivější pro "bastlíře", kteří to chtějí ladit, i3 zas naopak pro ty, kdo nic řešit nechtějí, ale rozdíl není velký.
Ve výsledku se ale bez potíží tiskne na obou a zásadní problémy nemají uživatelé ani jedné strany, pokud někdo zcela extrémně preferuje jednu či druhou variantu, tak bych měl o jeho hodnověrnosti a nezaujatosti jisté pochybnosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
za mě mohu jednu čerstvou zkušenost (byť ne srovnání) ... po nějakém průzkumu jsem sáhl po i3 protože celkem mnohokrát opakující se závěr různých rad byl: ... pokud chceš jít cestou co nejrychleji k dobrému tisku tak vezmi i3, pokud tě baví víc si hrát a kutit na tiskárně samé, tak vezmi Rebela II. Mohu jen potvrdit, že stavbu by skoro (s trochou dohledu a dopomoci) zvládli moji kluci (6 a 8 let) za jeden den. A díky vyladěným profilům z ní od první chvíle lezly zcela použitelné věci. Je to každopádně velmi podobná kategorie a dost podobné výsledné možnosti, ale mám dojem, že to rozdělení - i3 - rychlejší cesta k tisku / Rebel - více na hraní celkem sedí ... (tedy pokud mohu porovnat svou zkušenost se stavbou a prvním tiskem s 2mi kamarády, co zkoušeli štěstí s Rebely - nakonec taky tisknou a jsou happy, ale jednoznačně než se dostali k prvým použitelným výsledkům, tak byla cesta trochu ... řekněme klikatější)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Porovnání jsem psal tady:
viewtopic.php?f=146&t=73024&start=360

Velké + si ještě zaslouží Prusa i3 za neustálé zlepšování FW a přidávání nových funkcí.

Po půlročních zkušenostech to můžu shrnout asi takto:
"Rebel je prostě rebel náladovej, jeden den to tiskne suprově druhej den ani náhodou, další zase jede.."
"Co pošlu do i3 s dodanýma profilama to se vytiskne na 1 dobrou"

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 12:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Jenže přesně tohle můžu napsat o Rebelu... Možná jsem měl kliku, ale já s ním vlastně nikdy nic neřešil, tiskne mi na první pokus, mimochodem vždy stejně, to o náladovosti je divné.

Vlastně jsem narazil na jedinou nekorektnost, která spadá do konstrukce Rebela - má až moc chytře udělaný endstop pro Z osu s možností jemného ladění, po nějaké době užívání mi ale začal vypínat pokaždé trochu jinak, což vedlo k neustálému ladění výšky stolku. Trvalo nějakou dobu, než mi došlo o co jde, aktuálně snad napraveno, ale až mě chytne záchvat pracovitosti, tak si asi udělám držák endstopu trochu jinak.

S ohledem na intenzitu užívání mi to přijde jako velmi slušná bilance...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 12:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Právě tisknu novou testovací verzi dílů Rebela II přímo od "Rebela", kde je i kompletně přepracovaný Z endstop a osa X vč. odnímatelného extruderu.

Ono na Prusa i3 je i trochu líp zpracovaná elektrika vč vyměnitelných pojistek, vypínače, odnímatelného kabelu a td. RAMBO mini umí SW měnit napětí driverů takže je třeba možné SW měnit tichý pomalý chod a rychlí ale hlučnější.

Ale jak píšu jsou to jen moje poznatky získané stavbou a oživením několika tiskáren, jak Rebelů tak i3jek.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 13:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Díky za info, pokud bude Z endstop přepracovaný od autora, tak to mi ušetří námahu.

To že je Rambo o něco chytřejší jsem psal výše, v tom jsme v souladu.
Jinak je to u Rebela vždy trochu o iniciativě stavitele, třeba ten odnímatelný kabel s vypínačem je maličkost, někde jsem na to viděl tištěný díl, ale osobně mě to netrápilo.
Obecně je můj Rebel takový rozumný střed - nikde nic moc nevlaje a neplandá, docela nadstandardně tam mám vychytané stabilní uchycení Raspberry s Octoprintem, naproti tomu jsem ale nešel do nějakých větších úprav. U jiných uživatelů jsem viděl jak totální vrabčí hnízdo, tak naopak i dokonalené provedení, které i3 předstihovalo, já jsem v tomto skutečně "někde uprostřed".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 13:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
A zase jsme u toho pokud si s tím chce dotyčný hrát ať vezme Rebela pokud to chce mít v základu a chce hned tisknout ať vezme i3 i se SW který se k němu dodává (barevný tisk, vyladěné profily pro Slic3r, blbovzdorná aktualizace FW) cenovej rozdíl je adekvátní.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já osobně s REBEL II , stavebnice od Zahradníka taky na první dobrou, nepočítám pár vylepšení , které jsem si dodělal. Vše má odladěno.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 14:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
To jsem si myslel taky než jsem se dostal k i3 a zkusil vytisknout stejný objekt stejným materiálem na i3 a na svém Rebelu. Od té doby furt ladím abych se dostal na to co vytiskne i3 "out of the box"...

Jinak s Celeronem jsme si asi vybraly všechny zmetky od Zahradníka :D

Třeba takhle teď vypadá vrchní vrstva toho co vypadne z Rebela - ještě to není ono, ale blížím se.


Přílohy:
P1010605.jpg
P1010605.jpg
[ 37.02 KiB | Zobrazeno 2969 krát ]


_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 16:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Možná jste fakt měli smůlu, já tedy mám starší verzi JRC a prostě to jede. V mém případě "hraní si" znamená spíše "vylepšování", nikoli nutnost k tomu, aby to tisklo.

Dneska bych ale možná koupil také i3, důvodem je ale hlavně jisté přiblížení cen. JRC proti mému nákupu nejprve trochu zdražilo kvůli kurzu USD, pak navíc stáhlo levnější verze a nyní je už jen HD s drobnými vylepšeními, ale cenou o dobrých 20% navrch. Tím se rozdíl ztenčil natolik, že už jsou argumenty pro i3 větší. Minimalistickou verzi nabízí jen Zahradník, ale donedávna tam měl nesmyslně vyběhlé budiče (teď už snad OK) a pár dalších věcí mi u něj hlava také úplně nebere.
Tohle je ale celkem normální, situace na trhu se mění neustále :-)

Jinak po roce užívání (proteklo několik kilometrů filamentu) jsem došel jen k úvaze o následující údržbě:
- už jsem vyměnil umírající větrák na hotendu, to ted bylo brutální zlepšení a ztichnutí a nadával jsem si, že jsem neudělal dost dávno. Dodaný byl slabý průměr, aktuálně tam mám ověřený Sunom MagLev a je to fakt veliké plus (teoreticky navíc může zlepšit funkci heatbrake a tím tisk PLA, ale PLA tisk mi fungoval i předtím).
-Uvažuji o tuningu Z-osy - lepší spojky jako třeba http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... 18476.html a celkově doladění by mohlo zlepšit kvalitu svislých hran. Popravdě na to dost prdím a výsledek po sestavení jsem označil za "vyhovující", ale přeci jen by se to o něo zlepšit mohlo.
- při té příležitosti zmíněný Z endstop (mimochodem ale původní drží, jsme zase spíše u aktivity typu "když už to dělám, tak to udělám důkladně"
-spíše okrajově mi vrtají hlavou nová samomazná ložiska z HD verze - původní drží perfektně, ale zase "když už bych se v tom hrabal"... To samé nové soustružené řemenice, mám ty tištěné a v pohodě drží, ale když už by se to dělalo :-)

Celkově mi to přijde jako údržba na zařízení s tolika mechanickými díly docela minimální a v podstatě až na ten ventilátor ani není nutná, spíš ji udělat chci. Dobré vysvědčení pro Rebela (a obecně RepRAP), čekal jsem, že se v tom budu muset hrabat více...


Naposledy upravil tomashr dne pon 07.03.2016 17:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 16:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Já jsem měl Rebel II z JRC a byl dost přecitlivělý na filament (mladeč, fillamentum, atd netiskl a zasekával se, šlo to řešit hybridním breakem, ale ten má taky jisté nevýhody, které se musí ladit ve sliceru), ale nevím jak jsou na tom současné verze...
Jinak se mi však Rebel II po technické stránce moc líbil...
U Průši máš hezky vyřešenej HE s Extruderem včetně printcooleru což se může hodit (zase nevím jestli to není v základu i u Rebela)


Naposledy upravil stepacz dne pon 07.03.2016 16:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prusa i3 vs Rebel 2
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 16:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Mě už ze "Zahradníka" moc nezbylo, ale pravda je, že teď to tiskne a můžu u toho klidně spát - tak tichou jsem tu tiskárnu poladil - všude MagLev ventilátory, ZEDEX kluzná ložiska, drivery, kalený tyče atd.- kdybych to počítal tak už jsem dávno cenou přes i3 a možná na dvojnásobku původní tiskárny

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz