Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 14:03 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Ja mam tydle z Bangoodu (http://www.banggood.com/10X-Deep-Groove ... 14560.html)

Vzal jsem RSka protoze me prijde ze do ZZ se spis dostane bordel a pro takto pomalej pohyb je to v pohode.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 18:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Ampér, co na tom máš nakonec za vřeteno? Stříďák, jak jsi psal na začátku? Tady tvořím něco podobnýho. Předpokládám hřídel z čajny 10/100 ER11 na ložiskách 6000. Ty by snad mohly chvíli vydržet. Ložisko má venek 26 mm, upínání by pak bylo fí 30 mm. Menší upínání by šlo udělat s ložiskama 6900, ty mají venek 22mm ale přijde mi, že už jsou moc slabý. Počítám, že k Blank Tool Holderu potom namaluju nějakou objímku na vřeteno. Ještě nevím, jak mi to vyjde rozměrově, po určitý zkušenosti radši počkám, až se mi vše na vřeteno přihrne domů.
Jirka

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 20:08 
Mazák
Mazák

furt to same tj. stridak s japan 608 ZZ z Tobexu a 300W stridak, spojka hlinik flexi, trubka hlinik. Zadnej soustruh atd....

Loziska maj vnejsi rozmer (myslim) 22.5 a do trubky sedeli v pohode (mirne volne, Loctite zajistil). Osu pouzivam 8/100 ER11 kterou stacilo vzit lehce 1000vkou smirkem (na drsnaka, upnul jsem to do vrtacky a trochu ojel az to slo do lozisek nasunout manualne a rozumne)

Zatim drzi, loziska me prijdou dost masivni takze doufam ze se jen tak nerozpadnou

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 22:43 
Mazák
Mazák

Něco (bedna) tisku.
Příloha:
DSC01700.JPG
DSC01700.JPG [ 43.35 KiB | Zobrazeno 990 krát ]

Chudák Rebel II, nějak z toho začal vrzat, je to asi 80 hodin skoro nepřetržitýho tisku, zatím chybí většina Z osy. V úterý budou nerezový roury a ve středu ložiska, motory a další PLA. No a pak dlouho nic pro čínu. :mrgreen:
Jirka

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 18:08 
Mazák
Mazák

Ampere, zítra jedu pro roury. V tom bezešvým nerezu nejsou nejlevnější a tak bych nerad kupoval něco navíc. Jaký dýlky X, Y, Z máš odzkoušený aby to moc nedrnčelo?
A propo, ráno mi v Microconu slíbili, že pokud pošlu objednávku, tak mi hned pošlou zálohovku a pokud ji obratem zaplatím, tak ještě dnes pošlou krokáče. No a je večer a reakce na objednávku 0. :cry: Jak reagovali u tebe? Nebo jsi bral jinde?
Jirka

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 18:23 
Mazák
Mazák

Krokace jsem bral z microconu a reakce okamzita a dobra. A to jsem bral vetsi motory - 4x 0905 mam na X/Y a 1005 mam na Ztku.

Ohledne trubek - tezko rict, kazdemu vyhovuje jinak :-) Ja mam rozmer cca 80x60 (takze frezovana plocha 50x30) coz odpovida doporuceni pro zakladni rozmer a prijde me to v pohode. Zkratit se to da vzdycky :-) ale vetsi uz jsem mel strach delat.

Jakej presne beres ten nerez ? Kdybych naaahodou nekdy chtel vylepsit/zpresnit beh vymenou za nejake trubky ktere nemaj na sobe stopy po brouseni :-D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 18:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Celerone - dej typ jaké trubky a kde bereš. Nakonec i jaký rozměr ( průměr, délka, počet). Dík

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 18:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

A ještě, kdyby jste mě ujasnili ovládání :
- krokače jsou napojený na DRV8825 a ty jsou na desce Ramps 1.4 - OK ? Krokáčů je pět - každý se napojí na samostatný driver ?
- deska Ramps je nasunutá na Arduino Mega 2560 - OK ?
A teď otázka - když jsem stavěl 3D tiskárnu, tak SW na Arduino byl již nahrán. Kde vezmu SW na CNC frézku ?
Dík za pomoc.

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 19:16 
Mazák
Mazák

je to trochu slozitejsi.

Pokud pouzijes vetsi motory jako ja tak musi mit kazdy svuj driver.
Ale pokud pouzijes pro kazdy motor extra driver tak musis upravit software v Arduinu protoze ten standardni to neumi (3D tiskarny to nepotrebuji)

Takze pokud se nechces hrabat ve zdrojaku (= neumis C/C++ aspon zaklady) tak rozhodne doporucuju pripojit vzdy dva motory na jeden driver.

Jo a nezapomen jeste nastavit maximalni proud skrz driver - tim malym trimem na desce. Je potreba aby se motory nehrali a soucasne utahli frezu a soucasne se neprehrejval driver takze to nevypadavalo na pretizeni (napr. pri pomale rychlosti)

Zdrojaky od softu najdes zde https://github.com/MarlinFirmware/Marlin , k desce stahnes Arduino IDE a v nem soft nastavis, zkompilujes a nahrajes do desky.

Pokud budete chtit tak vam muzu dat svuj adresar Marlin ktery pracuje se dvema driverama na osu ale predem upozornuju ze to bude systemem "dej a zapomen" :-D a rozhodne nehodlam travit mladi fixovanim chyb a resenim problemu.

Zakladni nastaveni Marlina pro MPCNC je na strankach tvurce (myslim)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 19:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 18
Otazka, když použije samostatné drivery, není pak lepší použít na ovládání LinuxCNC ?

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 20:54 
Mazák
Mazák

Trubky mám předjednaný a zítra si je vyzvednu v Matezexu v Hradci Králové. Měla by to být bezešvá 25 mm venek stěna 2,6 nebo 2,9 mm matroš A2. Bezešvý jsou celkem přesný a málo šišatý. Typ budu vědět zítra. V Matezexu je to pohoda, nařežou co je potřeba, takže beru 4 roury 1,4m aby se to dobře vešlo do auta. Tři se rozdělí na 80 a 60 cm na rám a osy X a Y a z tý čtvrtý se uřízne 2 x 25 cm na Z a ze zbytku budou 4 ks podstavců 22,5 cm.

Na Proprumysl.cz maji čtvercový matice M4 a M3 do těch hranatejch kapes v výtiscích. Klasika se protáčí, tyhle tam pasujou s 0,5 mm vůlí.

to Ampér: Motory jsem vzal naprosto stejný. Reakce stále žádná. Když jsem tam ráno volal, tak to vzala nějaká pipina, co ani nevěděla, jestli součást driverů je i ten nalepovací chladič. Možná to stále zjišťuje. :(
K tomu zapojení driveru na ramps. Já jsem předpokládal, že když uříznu Step a Dir u pozic driveru E1 a E2 a zavedu tam signály z X a Y (oba drivery budou mít paralelní vstup), tak se nebudu muset trápit s předěláním FW.

Nojo, shánění je boj. Ráno jsem si nabil z Čsob přes ThrustPay svůj PayPal účet abych mohl něco nakoupit na HC a Ebay. píšou tam, že se to provede za desítky minut. Už je to 20 hodin a nic. :cry:

A propo, ty tvý držáky endstopů, co tam máš za mikrospínače a od koho? Prolezl jsem celýho Slona a vše mají s roztečí 9,5 mm, ty to máš s roztečí 7,5 mm.

Jirka

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 23:03 
Mazák
Mazák

ad stepery - samostatne stepery jsem myslel to ze budou v rampsu ale jeden na motor

ad stepper Celeron - ano, pokud to prodratujes tak to bude taky ok, ja uz mam tak dodrbanej ramps (predelavka na 35V, moc z nej nezbylo) ze jsem nechtel jeste kurvit stepery, staci ze na nich mam kondiky pro vetsi napeti nez originaly SMD co byly na desce (tam se bohuze spravne nevesli) a Marlin soft uz jsem mel celkem zkoukej z 3D tiskarny.

ad ctvercovy matice - nevim, vzdycky jsem tam nekam nejaky narval :-D

ad drzaky endstopu - jsou z gme, delsi packa a ohnutej bobek na konci. Konkretne je to tendle http://www.gme.cz/mikrospinac-zippy-dm- ... z-p630-033

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 23:27 
Mazák
Mazák

Aháá, ty máš použitý plošákový, já hledal v kabelových s pájecíma očkama.

A sakra, v Ramps jsou SMD elyty? Hmm, tak to bude boj kvůli velikosti. Já to zatím zkusím pohonit jen na 24V.

Díky
Jirka

PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 8:42 
Mazák
Mazák

Ten driver potrebuje kondik mezi Vcc a Gnd. RAMPS je ma resene tak ze pod driverem je na plosnaku SMD elyt ktery je ruzne dimenzovany.

Videl jsem na 16V (takze 12V max) a 35V (takze 24V) ale ja to mam na 36V takze jsem musel menit.

Myslim teda ze to bylo zbytecne ale to je uz jedno :-D

Tady najdes co zkontrolovat/vymenit na desce - http://rigidtalk.com/wiki/index.php?tit ... _1.4_board

Moc toho nezustane ale koupil jsem ramps za par stovek a i kdyz jsem to vykuchal tak lepsi nez delat tistak z nuly

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 18:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Amper píše:
Pokud pouzijes vetsi motory jako ja tak musi mit kazdy svuj driver.
Ale pokud pouzijes pro kazdy motor extra driver tak musis upravit software v Arduinu protoze ten standardni to neumi (3D tiskarny to nepotrebuji)

Motory budu objednávat tyto :
NEMA 17 - 76 oz/in
Current up to 1.4A
Voltage will work with power supply up to 36VDC
1.8 deg / step
Holding Torque: 5.5Kg.cm (76 oz-in)
6 wire connection uni-polar or 4 wire connection bi-polar
width 42mm x 42mm
total length of 44 mm with damper 50

Tohle jsou dle tebe ty větší nebo ty menší ?

Amper píše:
Zdrojaky od softu najdes zde https://github.com/MarlinFirmware/Marlin
Pokud budete chtit tak vam muzu dat svuj adresar Marlin ktery pracuje se dvema driverama na osu........

Takže pro blbý - to co se nahraje do Arduina je SW, který se jmenuje Marlin (?). Stáhnul jsem si vše z toho linku a teď tedy musím počkat, až mi dojde Ardurino. Mohl by jsi mi přeci jenom poslat toho tvého upraveného Marlina ?
A jaký SW mám v Ardurinu u tiskárny, když jsem to koupil u JRC i s nahraným SW ? Taky Marlin ?
Amper píše:
Zakladni nastaveni Marlina pro MPCNC je na strankach tvurce (myslim)........

Tak to jsem nenašel - nedal by jsi mi link ?
dík, Petr

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další