Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Teda tys mu v tom udělal guláš. Ta deska z odkazu je na MPCNC nepoužitelná, jsou na ní jen 4 drivery.
Cesta nejmenšího odporu je napájet celou MPCNC pouze z 24V. Pak se nemusí měnit elyty, polyswitche. Pokud použije vřeteno s modelářským reglem a oběžkou, má k dispozici z BECu i pár ampér 5V pro napájení Arduina.
Upozorňuji, že SuperMUF není elektrikář, takže nic moc složitýho po stránce elektro mu nenavrhuj.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Hmm,takto dopadaj ty odpovědi z mobilu :-(

Osobně bych ty polyswitche ale radši vyndal

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 18:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ano,

ano, ten GRBL shield se nabízel jako nejsnazší volba, ale přece jen mi dává větší smysl ovládat každý motor jedním driverem a ne přes rozdvojky ... ( i když tvůtrce MP CNC to tak má, už jsem s ním o tom komunikoval )

už si dělám "nákupní seznam" a je to směřované na Arduino MEGA 2560 + Ramps 1,4 + DRV8825 + SX17-0905 ... prozatím vše na 12V a uvidí se :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 18:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Nechces zvazit pouziti nejake desky s integrovanou megou? Treba MKS gen 1.4 nebo mks gen L.
Stoji 17$(gen-l), ja kdyz vidim megu s ramps, na ktere se musi menit u tiskaren soucastky, aby to frcelo bez problemu, tak nechapu ze se s tim jeste nekdo drbe, kdyz ty mks desky vyjdou jen o par desetikorun draz a zpracovani je uplne v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 19:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Takže to už není "dvouplošník" jako MEGA + RAMPS ?

a ta GEN L má výměnné drivery a ta v1.4. a 1.5 má drivery napevno ?

no nezní to zle ... a programuje se to stejně, prostě je to taková jednoúčelová deska a nemusí se tam nic bastlit ?

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 19:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Jak gen L tak gen v1.4 jsou s vymenymi drivery. Je to kompatibilni s ramps, tzn staci ve firmwaru vybrat ramps a frcej. Prave ze to neni takovej bastl jak ramps, sam pozivam uz rok a jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Geex, ty snad máš MPCNC? Já že mu radíš aby si pořídil desku, kterou na MPCNC zatím asi nikdo v česku nezkoušel. Už jsem tady jednou psal, že SuperMUF není elektrikář a nejspíš ani programátor, takže bude těžko řešit, kdyby mu něco nechodilo. Přeci jen je ten Marlin pro MPCNC malinko převoranej a mohly by být nějaký problémy. Kdo mu pak s tím pomůže? Na MPCNC by měl být GEN určitě lepší, má pulzák z 12-24 na 5V, elyty na 35V, takže se nemusí nic předělávat. Taky Atmel USB, ne žádnej čínskej atyp. Ale to by musel někdo, kdo MPCNC má a vidí aspoň do základů Marlina, odzkoušet. Negativum je, že jsou potřeba kleště na pidikonektory pro koncáky.
Jo a jak tu byla řeč, že autor má paralelně dva krokáče. Může mít, protože má čtyřvývodový sériově zapojený cívky. Lepší tam je dát kvůli tahu osmivývodový paralelní cívky a ty driver dva paralelně neutáhne.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 8:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
MPCNC nemám, ale jak jsem psal výše, je to Ramps kompatibilní, tzn má všechny piny procestoru vyvedené na stejné konektory jako ramps, a firmware je shodný s ramps (tzn při definici desky ve firmwaru se ramps volí), není důvod aby byly problémy v tomto směru (snad jen repetier má přehozený pin na větráček hotendu, ale předpokladam, že tenhle pin se na MPCNC nevyužije, popř je to jedno číslo v kodu).
Piny na koncáky používám klasické servokonektorové, rozteč je stejná jak na těch JST.
Jen jsem chtěl poradit trochu úhlednější desku bez nutnosti pájení nebo skládání komínků z několika desek. Věřím že nahrazení rampsu GENem nepřinese žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
osobne doporucuju oddelenou megu a ramps i z toho duvodu ze pri pokusech se muze stat cokoliv. Aspon pak clovek nemusi resit brekot lidi co maj tiskarny od Prusi a resi kdo jim vymeni procak na desce :-)

Jinak souhlasim s Celeronem - pokud clovek neni programator a aspon ramcove zbehly v elektronice tak je lepsi brat to co se pouziva nejvic. A to je u MPCNC rozhodne RAMPS.

Napr. pokud se rozhodne (a ja to pro novou masinu rozhodne doporucuju) pouzit auto-squaring/dual-endstops tak pro RAMPS je to pekne popsane zde https://www.vicious1.com/auto-square-dual-endstops/

Ale jinak si muze kazdej pouzit co chce , ze :-)

BTW : Marlin se za ty dva roky co jsem ho upravoval pro MPCNC docela posunul takze uz podporuje dual X/ dual Y rovnou. Chystam se na upgrade masiny a toto bude jedna ze soucasti. A pokud to neni tak rozhodne planuju rozsireni Marlina tak aby fungovali autosquare ale zaroven max endstopy. Plus nejake ty predelavky v menu na displayi

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 11:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
OK, to zní rozumně, takže mohu poprosit o nějaké pošťouchnutí :

- dobrá, našel jsem jeho FW a asi by fungoval, jak ho ale přemiklíkuju, aby jel na 2x X / 2x Y ?
- kde se ladí kroky atd ... ( on je soudruh totiž podle všeho z nějaké kapitalistické ciziny, kde se používají ty buržoázně-imperialistické palcové šrouby )

čistě teoreticky rozumím všemu ale čistě prakticky jsem v pr....

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Naposledy upravil SuperMUF dne úte 07.11.2017 11:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Čumím na ten jeho auto-squaring/dual-endstops a nikde nevidím kam připojil ty další dva homáky X a Y. Doufám, že je nedal místo enďáků pro osy X a Y. To bych pak viděl jako docela kokotinu, pár a párkrát jsem za ten enďák na některý ose byl docela rád.
Jestli to tak je, tak to radši zůstanu u starýho FW a před každým frézováním mašinu srovnám na obou osách bajlátkama.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 11:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Čistě teoreticky to může vycházet z filozofie používané u 3D tiskáren ...

- vím jak jsem velký
- na začátku každého tisku si dojedu na začátek a tedy vím kde jsem
- už si pohlídám abych se nedostal nikam dál než můžu ...

takže oba ENDy jsou na začátku, každý pro jeden motor ... a na ně se srovná ... a potom už si jen hlídá kam až může pomocí SW

nebo jsem to špatně pochopil ?

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pochopil jsi to dobre ale je videt ze nemas zkusenost s CNC :-)

3D tiskarna material pridava tj. zacina s prazdnou plochou a tudiz muze vzdy zacit od 0/0

CNCcko material ubira a obcas potrebujes frezovat od urciteho bodu materialu. Tj. mnohem vic se pouziva relativni frezovani "od aktualni pozice" a tam jsou softwarove endstopy k nicemu

2Celeron : jo, pouzil maxy :-) Ale zkouknu to

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 13:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
SW endstopy musí fungovat vždy. Každé CNCčko by mělo mít absolutní a relativní souřadný systém, tzn. zahomuji, pak najedu na virtuální nuly vyresetuji, ale stále mi drží i absolutní souřadnice. To považuji za dost zásadní funkci. Pro upřesnění jsou to work offsety G54,G55,...

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 15:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
... oba ENDy jsou na začátku, každý pro jeden motor ... a na ně se srovná ... a potom už si jen hlídá kam až může pomocí SW ...

Jo, takhle mi funguje StepFour V4LT. Jak to tak sleduju, to není vůbec špatný soft ve srovnání s jinými lowcost... 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz